Horská cesta

Paní Jezevcová je nadšenou výletnicí a sběratelkou. Každou neděli vystoupá na vrcholek Cukrové homole. Během cesty sbírá houby, zdraví své přátele a dělí se s nimi o zážitky. Jednoho dne potká malého kocourka. Lulu se k ní chce přidat, ale ještě netuší, že kromě krásného výhledu, který na něho čeká na konci cesty, se naučí znát přírodu, pomáhat potřebným a také naslouchat své intuici. Krásně ilustrovaný příběh od autorky dětských knih Ptáček a lev (2015) a Já nejsem tvoje maminka (2017), které s tímto svazkem představují pomyslnou trilogii o lásce, vztazích a dospívání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411157/horska-cestaHEbsw3-fzP-.jpg 4.839
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Labyrint

Le chemin de la montagne

Kniha Horská cesta

broskev28

Ještě působivější než Ptáček a lev, textu je taky o trošku víc, ale zvládla ho i naše Marjánka v 1.třídě. V nápadité zkratce čteme a prohlížíme celý příběh našeho života, je to dokonalé. Vlastně není - mně osobně trochu vadily ty stromokeře, na kterých Lulu našel maliny. Ale to je opravdu drobnost, která neurazí.
Děkuju především za komentáře radim 777 a capricornus; ten posledně jmenovaný je kraťoučký, ale výstižný, tak jako sama kniha.

Knihomolka506

Nádherný příběh o ochotě pomoct druhým, poznávat přírodu a o tom, že když něco začneme měli bychom to dokončit do konce . V hlavní roli hrají opět zvířata. Ilustrace autorky jsou překrásné!!

Litocha

Přesně takové knihy pro děti mám ráda. Krásné ilustrace, krátký text, ale bez moralizování a poučování zvládnou předat střípky moudrosti nebo ukázat, jak to na světě chodí. Ještě nevím, jaký ohlas vzbudí tahle půvabná knížka u našeho loupežíka, ale mě dojala.

vila_z_lesa

Úchvatná kniha, vždycky když ji čtu, mám na krajíčku. Koloběh života podaný překrásnými ilustracemi.

Dajda
02.12.2020

Přenádherný příběh o koloběhu života

capricornus
24.09.2020

Krásné, smutné, vlastně cesta...

Pokorna_Praha
10.09.2020

Ooo, poučné a v závěru tak smutné. Ach jo. Obrázky jsou krásné a příběh se pěkně čte. Pro školkové děti.

Pine
02.03.2020

Krásné čtení a ještě krásnější ilustrace. Těch pár řádků textu umocňují naprosto úchvatné obrázky a celá tvorba paní Dubuc na mě působí dojemně! Hned bych chytla paní Jezevcovou za tlapku a vydala se s ní na výlet. Přestože je knížka určena dětem, tak i dospělák si zde najde hlubší myšlenku a odnese si své vlastní poselství.