Horská cesta

Horská cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411157/horska-cestaHEbsw3-fzP-.jpg 5 71 17

Paní Jezevcová je nadšenou výletnicí a sběratelkou. Každou neděli vystoupá na vrcholek Cukrové homole. Během cesty sbírá houby, zdraví své přátele a dělí se s nimi o zážitky. Jednoho dne potká malého kocourka. Lulu se k ní chce přidat, ale ještě netuší, že kromě krásného výhledu, který na něho čeká na konci cesty, se naučí znát přírodu, pomáhat potřebným a také naslouchat své intuici. Krásně ilustrovaný příběh od autorky dětských knih Ptáček a lev (2015) a Já nejsem tvoje maminka (2017), které s tímto svazkem představují pomyslnou trilogii o lásce, vztazích a dospívání.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Labyrint

Le chemin de la montagne , 2017

essterkaa
07.10.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha o přátelství, píli, pomoci a dalších tématech. Obsahuje toho opravdu hodně. K tomu krásné ilustrace. Dětem se také moc líbilo.

Worbitka89
06.03.2023 4 z 5

Mimo krásné téma života a cesty,je kniha velmi hezky ilustrovaná a zpracovaná pro předškolní děti.

Briv
22.01.2023 5 z 5

* Člověk by ani nevěřil, že byl jej tak mohla dostat dětská knížka. Úplně mě to dojalo... A našeho syna (3,5 roku) taky. Byla z toho docela smutný... Je to vlastně celkem složité téma, ale spisovatelka to dokázala pojmout velmi citlivě. V knížce toho dokážeme najít opravdu hodně - lásku k přírodě, poznávání, odhodlání, sílu, podporu, laskavost a cestu... Cestu životem. Pohladilo mě to na duši, děkuji.

muchomurka
22.07.2022 4 z 5

Tahle knížka mě dojala. Vůbec jsem nevěděla, o čem vlastně je a byla jsem překvapená. Nemám ráda smutné knížky, ale tato byla tak jemně podaná. A ty ilustrace...
Bambulku však nezaujala, ani ji nechtěla dočíst. Ale to je tím, že na tuhle knížku má ještě čas.

Atlantis
01.02.2022 5 z 5

Krásná knížka. Jak po příběhové stránce, tak po výtvarné. Děti se tak dokáží nenásilně srovnat s tím, že každý stárne, vše se mění a i věci, které bereme jako samozřejmost, se mohou změnit.

broskev28
28.05.2021 5 z 5

Ještě působivější než Ptáček a lev, textu je taky o trošku víc, ale zvládla ho i naše Marjánka v 1.třídě. V nápadité zkratce čteme a prohlížíme celý příběh našeho života, je to dokonalé. Vlastně není - mně osobně trochu vadily ty stromokeře, na kterých Lulu našel maliny. Ale to je opravdu drobnost, která neurazí.
Děkuju především za komentáře radim 777 a capricornus; ten posledně jmenovaný je kraťoučký, ale výstižný, tak jako sama kniha.

Knihomolka506
21.04.2021 5 z 5

Nádherný příběh o ochotě pomoct druhým, poznávat přírodu a o tom, že když něco začneme měli bychom to dokončit do konce . V hlavní roli hrají opět zvířata. Ilustrace autorky jsou překrásné!!

Litocha
19.04.2021 4 z 5

Přesně takové knihy pro děti mám ráda. Krásné ilustrace, krátký text, ale bez moralizování a poučování zvládnou předat střípky moudrosti nebo ukázat, jak to na světě chodí. Ještě nevím, jaký ohlas vzbudí tahle půvabná knížka u našeho loupežíka, ale mě dojala.

vila_z_lesa
11.01.2021 5 z 5

Úchvatná kniha, vždycky když ji čtu, mám na krajíčku. Koloběh života podaný překrásnými ilustracemi.

Dajda
02.12.2020 5 z 5

Přenádherný příběh o koloběhu života

capricornus
24.09.2020 5 z 5

Krásné, smutné, vlastně cesta...

Pokorna_Praha
10.09.2020 4 z 5

Ooo, poučné a v závěru tak smutné. Ach jo. Obrázky jsou krásné a příběh se pěkně čte. Pro školkové děti.

Pine
02.03.2020 5 z 5

Krásné čtení a ještě krásnější ilustrace. Těch pár řádků textu umocňují naprosto úchvatné obrázky a celá tvorba paní Dubuc na mě působí dojemně! Hned bych chytla paní Jezevcovou za tlapku a vydala se s ní na výlet. Přestože je knížka určena dětem, tak i dospělák si zde najde hlubší myšlenku a odnese si své vlastní poselství.

bibi.r
02.12.2019 4 z 5

Milý a inspirativní příběh o přátelství, odvaze, trpělivosti a vytrvalosti.
Pro děti od 5 let.

radim777
11.10.2019 5 z 5

Kniha o přátelství; o tom, že nejlepší věci jsou zadarmo (na které narazíme na naší cestě na horu) a také o tom, že jednou tento svět opustíme. Krásné pojednání o těžkém tématu (nejen) pro děti.

Clara del Valle
17.09.2019 5 z 5

Krásný příběh plný moudrosti. Ač je kniha primárně určená pro děti, myslím, že dospělého čtenáře osloví a dojme tak, jako se to stalo mně.

Maryška
22.06.2019 5 z 5

Čekala jsem milý, jednoduchý příběh, ale knížka moje očekávání výrazně překonala. Bylo to milé i svým způsobem jednoduché, ale příběh nás chytil za srdce, synkové byli uchváceni, mně skoro ukápla slza. Hned mi řekli, že si tuhle knížku budeme číst znova...

pro děti od 5 let

Marianne Dubuc