Já nejsem tvoje maminka přehled

Já nejsem tvoje maminka
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356731/bmid_ja-nejsem-tvoje-maminka-zVe-356731.jpg 4 58 58

Jednoho rána veverčák Otto nalezne před svým domem podivnou zelenou kouli. V ní se skrývá malé chlupaté stvoření. Otto mu poskytne přístřeší. Ale je rozhodnutý, že druhý den se vydá hledat jeho maminku… Citlivě podaný minimalistický příběh pro velké i malé od autorky knihy Ptáček a lev o tom, co skutečně znamená být rodičem.

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Labyrint
Originální název:

Je ne suis pas ta maman , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já nejsem tvoje maminka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (8)

Briv
15.10.2022 5 z 5

* Se synem nás moc baví knížky od spisovatelky Marianne Dubuc a tato mezi ně také rozhodně patří. Ilustrace jsou moc krásné a i když je tam textu málo o to hlubší poslání kniha nese, je tak laskavá a dokáže v člověku vyvolat tolik pocitů - je to moc příjemné čtení. Mám ji moc ráda. Věřím, že takováto literatura (pokud k tomu dokáže dobře přispět, ten kdo dětem předčítá) dokáže hodně dát.

Atlantis
20.04.2022 4 z 5

Paráda. Příjemný malý příběh s velmi půvabnou kresbou, ale hlavně - tentokrát je poselství (na rozdíl od dalších knih autorky) průběžně prokládáno celým textem a vyloženě na vás nekřičí a nesnaží se za každou cenu moralizovat. S dcerou jsme se bavili.


Osice
23.01.2020 5 z 5

Tak to bylo velmi pěkné čtení. I ilustrace jsou povedené. A představte si, že je spáchala rovněž sama M. Dubuc. V poslední době jsem natrefila na několik zajímavých dětských knih, v nichž je autor/ka a ilustrátor/ka jedna a tatáž osoba. Pointa mě hodně překvapila, čekala jsem (podle názvu), že se bude příběh vyvíjet jiným směrem. Kniha má sice málo textu, přesto má co nabídnout. Např. zamyšlení nad tím, kdo je skutečnou maminkou, resp. rodičem nebo nad tím, jak jsou děti odkázané na nás dospělé a touží po naší lásce. Možná z knihy víc vytěží rodiče. Osobně mám ráda dětské knihy, které nesou nějaké hlubší poselství a otevírají nejrůznější témata, o nichž se dá s dětmi diskutovat. Taktéž oceňuji, že není čtenáři vše naservírováno na zlatém podnose, ale je mu dána šance, aby hlubší význam objevil sám nebo společně s rodiči/knihovníkem/učitelem/atd. … Úplně si dovedu živě představit, jak s touto knihou s dětmi v knihovně pracuji.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Já nejsem tvoje maminka v seznamech

v Přečtených71x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených3x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech8x

Štítky knihy

přátelství adopce pro děti od 3 let adoptované děti

Autorovy další knížky

Marianne Dubuc
kanadská, 1980
2015  96%Ptáček a lev
2019  95%Horská cesta
2017  86%Já nejsem tvoje maminka
2018  91%Pošťák Myšák doručuje
2020  83%Stín Malého Geparda