Já nejsem tvoje maminka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednoho rána veverčák Otto nalezne před svým domem podivnou zelenou kouli. V ní se skrývá malé chlupaté stvoření. Otto mu poskytne přístřeší. Ale je rozhodnutý, že druhý den se vydá hledat jeho maminku… Citlivě podaný minimalistický příběh pro velké i malé od autorky knihy Ptáček a lev o tom, co skutečně znamená být rodičem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356731/ja-nejsem-tvoje-maminka-eIp-356731.jpg 4.330
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno, Labyrint
Orig. název

Je ne suis pas ta maman

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Já nejsem tvoje maminka

Přidat komentář
Osice
23. ledna

Tak to bylo velmi pěkné čtení. I ilustrace jsou povedené. A představte si, že je spáchala rovněž sama M. Dubuc. V poslední době jsem natrefila na několik zajímavých dětských knih, v nichž je autor/ka a ilustrátor/ka jedna a tatáž osoba. Pointa mě hodně překvapila, čekala jsem (podle názvu), že se bude příběh vyvíjet jiným směrem. Kniha má sice málo textu, přesto má co nabídnout. Např. zamyšlení nad tím, kdo je skutečnou maminkou, resp. rodičem nebo nad tím, jak jsou děti odkázané na nás dospělé a touží po naší lásce. Možná z knihy víc vytěží rodiče. Osobně mám ráda dětské knihy, které nesou nějaké hlubší poselství a otevírají nejrůznější témata, o nichž se dá s dětmi diskutovat. Taktéž oceňuji, že není čtenáři vše naservírováno na zlatém podnose, ale je mu dána šance, aby hlubší význam objevil sám nebo společně s rodiči/knihovníkem/učitelem/atd. … Úplně si dovedu živě představit, jak s touto knihou s dětmi v knihovně pracuji.

Varjohukka
26.10.2019

Krásné ilustrace, ideální množství textu i pro menší děti, ale v podstatě je to celkem smutný příběh.


Vivienca
15.10.2019

Nádherné ilustrace, skvělý poměr text:obrázky, dětem se moc líbí... Ovšem příběh o tvorečkovi, který hledá maminku...a nikdy ji nenajde... v lepším případě vyvolává při čtení dětem rozpaky. Takže jo, prima knížka, ale za ty lítostivé dotazy, "kde je jeho maminka, co se jí stalo a proč ho opustila"...dávám jen tři hvězdy.

Luciiis
12.03.2019

U našeho 2,5 letého syna slaví velký úspěch. Vrací se k ní (spolu s Pošťákem Myšákem od stejné autorky) nejčastěji! Příběh je hezký a ilustrace nabízí ještě další možnosti k vlastnímu vyprávění.

Niccolka
14.02.2019

Tahle autorka nikdy nezklame. Krásná dětská knížka, jak příběhem, tak ilustracemi.

bibi.r
11.11.2017

Velmi milý příběh, možná trošku smutný, ale rozhodně s dobrým koncem :).

Doporučujeme

Tři mušketýři
Tři mušketýři
Šťastný princ
Šťastný princ
Sára – Kniha první
Sára – Kniha první
Beze snů
Beze snů

Autor a jeho další knihy

Marianne Dubuc
kanadská, 1980

všech 6 knih autora

Kniha Já nejsem tvoje maminka je v

Přečtených38x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených3x
Knihotéce3x
Chystám se číst5x
Chci si koupit5x
dalších seznamech1x