O mašinkách - pohádky na kolejích

O mašinkách - pohádky na kolejích https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179410/bmid_o-masinkach-pohadky-na-kolejich-YNM-179410.jpg 4 51 22

Mašinky a vlaky, semafory taky, výpravčí i závory, taky myšky na poli... Nevěříte? Tak se rychle přesvědčte! Naše knížka je plná vláčků - od nejstarších po Pendolino, ale v příbězích nechybí ani děti, trpaslíčci a zvířátka. A všechno se vesele točí kolem kolejí...

mataaskorice
11.03.2024 4 z 5

Čtyřleťačka nadšená. Mně se pohádky líbily, rozjezd byl slabší, postupně byly ale příběhy zajímavější nebo jsem se už zkrátka napojila na kahounovskou vlnu. Ke knížce se jistě budeme čas od času vracet.

Lenka339
04.10.2023 5 z 5

Milé čtení pro milovníky mašinek. Krátké příběhy vhodné i pro menší děti a pěkné ilustrace.

Vendyorit
06.03.2023 5 z 5

Velmi originální příběhy, milé a se zajímavým koncem. Rozhodně doporučuji pořídit všem malým milovníkům vláčků. Klidně bych uvítala více ilustrací, protože jsou opravdu hezké, ale i tak je kniha celkově velmi povedená a líbí se moc i mému 2letému synovi, přestože obsahuje dost pro batolecí věk náročných slov.

Worbitka89
04.03.2022 3 z 5

Knížka pro všechny malé nadšence do vlaků a všeho, co se děje na kolejích. Oceňuji českou knihu, která je plná našich měst. Obrázky jsou teda vadou na kráse. Mne ani dceru nenadchnuli, podobně jako některé výrazy, kterým malá vůbec nerozuměla, vhodná na večerní předčítání, ale ne na nácvik čtení. Našli se i příběhy, které neměly žádnou zápletku.

ZelenýAnton
22.12.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější o mašinkách.

HelenaSev
31.03.2021

Krátké hezké jednoduché pohádky s milou pointou. Tříletý syn je zbožňuje, ačkoliv na knížce je doporučeno pro 6+děti.

Zdeňula
09.01.2021 5 z 5

Dětem se knížka moc líbila. Doporučuji

Delitka
31.12.2020 5 z 5

Dětem se moc líbila. Pohádky jsou krátké a dobře se čtou.

Petrush
22.07.2020 5 z 5

Pohádky jsou dlouhé tak akorát, obvykle 3-5 stránek. I když je na knize napsáno 6+, je podle mě vhodná klidně už ve 4 letech. Pohádky jsou pěkné a "normální" (což oceňuji zvlášť potom, co jsem se seznámila s knížkou Darebák David).

LuckyZ
10.12.2019 5 z 5

Krásná kniha o opravdovych masinkach, které jezdí na cedkych kolejich. Krásné i vtipne obrazky. Doporučuji

Freedomova
22.11.2019 5 z 5

Super knížka pro malé milovníky železnice. Pohádky mají hlavu a patu, jsou milé a pochopitelné a knížka je krásně ilustrovaná. Je malá a lehká, tak ji vozíme i na cesty.

Aknel26
25.08.2019 5 z 5

Se synem jsme četli nejprve leporela, pak jsme začali přidávat klasické pohádky - a toto byla myslím první nepohádková, ale "příběhová" knížka ze skutečného světa, po které jsme sáhli. Nejvíc se nám líbí příběh o křivoklátském expresu a těším se, že si za rok taky uděláme výlet "Šlechtičnou".

Vevi-knihomil
31.07.2018 5 z 5

Moc hezké pohádky, dobře napsané. Kluci poslouchali, ani nedutali.. :-)

petra3242
03.05.2018 2 z 5

Četla jsem dětem ve školce před odpočinkem. U dětí měla velký úspěch, mě se až tolik nelíbila.

JankaV80
21.01.2017 5 z 5

Velmi krásná knížka. Synovi jsem ji četla již několikrát a pokaždé se k ní ráda vracím. Krátké pohádky o mašinkách, ideální pro čtení před spaním. Ocení malý milovník/milovníci mašinek. Moje oblíbená pohádka je Princezna.

Mangi
25.10.2016 5 z 5

Krásná knížka. Syn ji miluje. Čteme jako pohádky před spaním. Jsou dlouhé tak akorát. Vřele doporučuji, pokud máte doma dětského milovníka mašinek. :)

Lucissia
30.08.2016 5 z 5

Přečteno, je to moc milá knížka. Některé pohádky se nám líbily víc, některé méně, ale to je normální. Celkově, jsem spokojená, jednou se k ní zase se syny vrátíme. :-)

notburga
17.05.2015 5 z 5

Úžasná věc, tedy alespoň pro malé chlapečky (5 let a více), které fascinují mašinky a železnice. Matkám (a možná i otcům) doporučuji vzít si ke čtení slovník nádražních pojmů a nenechat se zaskočit (když už jsme u toho, malý slovníček pojmů na konci by neuškodil). Příběhy na sebe příliš nenavazují, takže je možné číst ty nejoblíbenější stále dokola.

Kllary
28.04.2015

Čtu 2,5 leté holčičce a moc se jí líbí a mně taky :) Ludvíčka jsme musely číst několikrát. Od pana Kahouna už čteme několikátou knihu a píše moc hezky..

Viol
04.02.2014 5 z 5