Jama a kyvadlo

Bilingválne vydanie 11 poviedok E. A. Poea.

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50280/jama-a-kyvadlo-the-pit-and-the-pend-qg2-50280.jpg 4.2372
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Petrus

Kniha Jama a kyvadlo

Iamdreamer

Toto boli zimomriavky, úzkosť a beznádej.

francouz

tak jsem si opět dal nějaké to předsevzetí, a jendo z nich je, že se budu v knihovně také dívat na klasiky a nejeom dívat, ale , že si mnohé znovu přečtu.
Jedním z prvních, který na mě kouknul, byl E.A. Poe. Ano jeho knižky mají tu správnou, občas až děsivě tíživou atmosféru, jsou psány, krásným slohem a utíkají ke svému konci jako splašené.
Ne jinak je tomu u totho dílka, které je opravdová klasika. Ano možná na někoho moc těžkopádná, na někoho dokonce možná málo drsná, ale kdo chce tak si to svoje najde. A ano, v tomto případě je to o hledání, o hledání možností, psychyckých i fyzikých ( nevím jestli by to někdo vůbec byl schopen takto podat) a konec, no, ten je prostě z pera klasika....

Viktoria-Pasty
24.11.2018

Nejoblíbenější série povídek ????

Jury
25.02.2018

Slabota...ztrata casu

Oryk
06.01.2018

Kniha má neuvěřitelně silnou atmosféru. Je psána velmi složitě, některé povídky (Démon zvrácenost) se nedají pochopit. Neustále mě napadalo, že Poe musel být šílený více, než se o něm vědělo. Něco takového by zdravý člověk nenapsal. Zajímalo by mě, kde bral inspiraci….

dancadragneel
07.11.2017

Zajímávé povídky...

lugh
23.09.2017

Poprvé jsem knihu četl asi ve 12-ti letech .Dost jsem se u některých příběhů bál, ale krásně bál. Přečetl jsem ji celou během pár dní a od té doby ještě mnohokrát. Občas se k ní, respektive k některým příběhům vracím a znovu si je s chutí čtu. Pan Poe je zakladatelem žánru hororu, nicméně psaného s vkusem a grácií což dnes moc autorů neumí, hromadí jen stránky plné brutality, násilí a krve ve snaze šokovat ne tvořit jemné předivo příběhu.

Alilka
22.09.2017

Moje kniha, kterou mám v knihovničce se přesněji jmenuje Jáma a kyvadlo a jiné povídky. Je to už dávno co jsem jí četla a pak jsem viděla i film. Nedávno o knihu projevila zájem moje 16-ti letá vnučka a proto mám knihu opět na svém nočním stolku. Těším se až se do ní opět už poněkolikáté začtu, protože Edgar Allan Poe je od doby kdy jsem si knihu koupila (1978) mým přítelem. Je to přítel často dosti nevypočitatelný a nemilosrdný. Dovede nahnat strach a držet v napětí jako málokdo, když vypráví příběhy nahánějící husí kůži, neboť usiluje o to, aby jeho smyšlené příběhy budily zdání věrohodnosti a pravdivosti. Nejen povídka Jáma a kyvadlo, ale i ostatní stojí za přečtení. A kdo by neznal Vraždy v ulici Morgue, Předčasný pohřeb, Zánik domu Usherů atd.