Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Můj první Nesbo, asi jsem cekala trochu víc od tak chvaleneho autora, ktery je vsude propagovan,to je asi ta potiz.
Pribeh byl jasný, místy uz bylo zřejmé, jak dopadne. Po precteni jsem chvili uvazovala, kolik veci si hlavni postava ve vyprávění jeste upravila... Olav byl dys. dys. vrah a pritom sectely a mravni = podivné az neverohodne úsměvné. Nefandila jsem mu, vlastně ani nikomu jinemu. Kniha ucel splnila - přemýšlela jsem o ni. Zkusim jeste jedno dilko a pak se uvidí ;)

02.07.2020 3 z 5

Miláčkové Miláčkové Ladislav Muška

Čteno v rámci čtenářské výzvy jako e-kniha. Ani jsem nevěděla, že je to tak krátké. Možná ji ve čtenářské výzvě (méně než 20x přečtená kniha v databází knih) ještě nahradím.
Kniha - nebo spíš dva příběhy jsou roztomilé, přitom ze života a takové lidské...

26.06.2020 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pěkné pokračování aristokratky, kniha pokračuje v zajetých kolejích a ničím nepřekvapí, ale ani neurazí, příjemná oddechovka, která mě bavila. Hned pokračuji dalším e-book dílem.

21.06.2020 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Další příběhy smolařky Bridget, od které už víte, co můžete čekat. Pohodové oddechové čtení, knihu jsem si užila, krásně u ní vypnula, ikdyž občas mi jí (a jejich dětí) bylo líto. Jsem ráda, že seznam úkolů - dnes musím udělat + důležitost - si nevytvářím sama :D

16.06.2020 5 z 5

Asterix legionářem Asterix legionářem René Goscinny

Můj nejoblíbenější díl, pěkný komiks pro malé Asterixovi nadšence.

Asterix v Hispánii Asterix v Hispánii René Goscinny

Jeden z mým oblíbených dílů. Spořila jsem si na něj a domlouvala se s prodavačkou, ať mi ho určitě neprodá!:D Zadržet dech jsem jako fintu zkoušela na rodiče taky.... neprošla :D

Asterix a zlatý srp Asterix a zlatý srp René Goscinny

Tímto dílem vznikla moje komixová závislost na Asterixovi. Díky němu umím počítat a šetřit - spořila jsem si na něj už v dětstkých letech z odměn a narozenin....

Abeceda Abeceda Miloš Holas

A písmenko pro Tebe, Anděl letí do nebe....pamatuju po 26 letech, krásná kniha pro začínající čtenáře. Vřele doporučuju pro děti i rodiče.

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Ty pěkné vzpomínky na dětství tato kniha dokonale oživuje. Jako malá jsem ji milovala i ty večery, kdy nám ji rodiče četli, na to se nezapomíná...Ani jsem nevěděla, že je nějaký večerníček. Krásné Ladovi ilustrace jsme pak s rodiči vymalovávali.

08.06.2020 5 z 5

Pokladnice pohádek Pokladnice pohádek Brenda Apsley

Klasické příběhy a pěkné ilustrace.

05.06.2020 3 z 5

Nová dobrodružství včelky Máji Nová dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Včelak Mája je klasika, ale má i hezčí příběhy než ty obsažené v této knize.

05.06.2020 3 z 5

Maková panenka Maková panenka Václav Čtvrtek (p)

Moc hezká obrázková knížka vhodná i pro učení písmen - slov - vět.

05.06.2020 5 z 5

Moravské pohádky Moravské pohádky Vladimír Pazourek

Pěkná kniha s krátkými i dlouhými, známými i ale několika neobvyklými pohádkovými příběhy, kterou mi jako malé četl děda.Dodnes si pamatuji příběh - Skleněný vrch.

05.06.2020 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Bridget prostě nezklame a to ani na potřetí. Kniha mi přišla vtipnější než film, přečetla jsem ji za tři dny, doporučuji!

03.06.2020 5 z 5

Naše dítě Naše dítě Miroslava Klímová-Fügnerová

Pomineme-li povídání o socialistických pracujících ženách (děti hned po šestinedělí strkat do jestlí a nestarat se o ně mimo pauzy na kojení) a zbytečné psychice dítěte, které se láskou rozmazluje (nechovat, nevracet se, jen pozorovat z dálky a nechat vybrečet do odpadnutí) , kniha dává vcelku dobrý přehled o příkrmech a fyzickém růstu dítěte. Což jsem v jiných knihách marně hledala. Je třeba zvážit kdy a jak byla kniha psána a vytáhnout z ní opravdu jen to potřebné a použitelné i v dnešní době s ohledem na moderní výzkumy a techniky a pravidla. Neinspirovat se s péčí o duši dítěte!

01.06.2020 2 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Moje první e-kniha, vybrala jsem si ji podle názvu a jména autora, nikdy jsem o ní neslyšela - ani ve škole, ani od známých, což je škoda, kniha je čtivá a příběh pěkný - zejména druhá polovina knihy mě nutila číst a číst, celkově ale je vhodnější pro větší romantiky, než jsem já.

29.05.2020

Velká kniha her Velká kniha her neznámý - neuveden

On je to vlastně soubor her obsahující známé i alternativní deskové hry, jediný text knihy obsahuje návod. Jako dítě jsem ji měla moc ráda. Nevím jak, ale postavila jsem si hlavu a táhla ji v dětství v batohu k moři... A neodlepili jsme se od ní.

Velká kniha o koních Velká kniha o koních Elwyn Hartley Edwards

Často jsem v ní jako malá listovala a vybírala si koně, které si jako velká koupím. Kniha byla tak těžká, že mi padala z ruk... :D pro děti je ideální.

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Jedno slovo stačí: dětství.... :-)

Naše souhvězdí Naše souhvězdí Josip Kleczek

Na této knize jsem se naučila poznávat souhvězdí dříve, než jsem se naučila číst.