Asterix legionářem

Ve vesnici se objeví krásná Halabala, do které se okamžitě zamiluje Obelix. Sotva započatý románek rychle pohřbí zpráva, že Tragikomixe, Halabalina snoubence, odvlekli Římané do Afriky do legií. Asterix a (hlavně) Obelix v takové chvíli nezaváhají ani na okamžik a vyrážejí mládenci na pomoc.

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7665/big_asterix-legionarem-vn2-7665.jpg 4.7130

Asterixova dobrodružství 16.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix Légionnarie, 1967

Kniha Asterix legionářem

Gordonlord
09.07.2021

Z humorných nápadů bych vypíchl například překladatele a jeho kousky a složení legie, do které Asterix s Obelixem v rámci sveho questu nastoupí.

Jinak už moc netuším co stále znovu psát. Dostávám i zde přesně to, kvuli čemu Asterixe čtu a to je po nějakých patnácti dílech už docela slušný výkon .

yaoiyuri
23.02.2021

TICHO! KONEC LEGRACE! TADY JSTE V ARMÁDĚ!

Skvělý díl — povedená zápletka, vtípky i narážky. Přesně to, co od Asterixe očekáváte. „Dobrovolnická“ legie je geniální včetně vykreslení cizojazyčnosti a stereotypů jednotlivých národů (opravdu překvapující, že nad šlichtou z vojenské kantýny se olizuje jedině Brit). Hledání informací o Tragikomixovi mělo takový „propustku A38“ nádech. A Gót jménem Vepřoknedlik – překladatelka si vážně dala záležet. :D Spolu z Velkopardubixem z Kotlíku jedno z nejgeniálnějších jmen vůbec.

J.P.S.
22.08.2020

Tento díl si bere na paškál francouzskou cizineckou legii a nepokrytě (a velmi zdařile!) si z ní utahuje:)) V příběhu je to samozřejmě legie římská, do níž se Asterix s Obelixem nechají naverbovat, aby se mohli přeplavit do Afriky a zachránit galského krajana, a zároveň se setkávají s rekruty ze všech národností římského impéria - právě tady je ta podobnost s reálnou cizineckou legií. A díky kouskům našich hrdinů se vojenský výcvik stává tvrdým a neúnosným hlavně pro samotné velitele :))

(P.S.: Tento díl byl zfilmovan jako "Dárek pro Caesara" , byť filmová verze čerpá i z jiných dílů)

Worbitka89
09.06.2020

Můj nejoblíbenější díl, pěkný komiks pro malé Asterixovi nadšence.

Kuža007
09.09.2019

Jeden z mých nejoblíbenějších Asterixů. Má vše. Skvělý příběh, humor a samozřejmě romantický podtext. Kdo by nechtěl splnit Halabale její přání? Osvobodit Tragikomixe.

Atlantis
30.06.2018

Pokud jste viděli Asterixe a překvapení pro Cézara, znáte tento komiks. Film byl ještě o některé části prodloužen, ale mně osobně více sedlo komiksové zakončení. Výborný výpravný komiks plný humoru s detailní kresbou.

borknagar
18.01.2016

Tento díl je jedna velká sranda a můj nejoblíbenější Asterix. Dobrodružství s velkým D. Zde se Goscinny vyřádil a pozadu nezůstal ani Uderzo. Jeho kresba, plná detailů je krásná, přesná a zábavná. Asterix legionářem vystihuje vše podstatné, proč Asterixe číst a báječně se pobavit......

Babouš
18.07.2015

Skvělé postavy, skvěle vykreslené charaktery. A Uderzova kresba je skutečně nádherná.