Asterix v Hispánii

Asterix v Hispánii https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7663/bmid_asterix-v-hispanii-jeL-7663.jpg 5 137 12

Asterixova dobrodružství série

Celá Hispánie je už v rukou Cézara. Celá? Ne! Jedna malá vesnička pořád odolává. Šťastná náhoda nahraje Cézarovi, když se mu podaří zmocnit se náčelníkova syna. S takovýmto rukojmím vypadá situace poněkud jinak. Chlapec ale nezůstane v zajetí Římanů dlouho, neboť cestou do římského tábora Grogarum narazí se svojí eskortou na Asterixe a Obelixe. Je jasné, co musí následovat: chlapce je potřeba dopravit domů.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix en Hispanie , 1969

Koty7
14.03.2024 4 z 5

Jedním komentářem asi shrnu vše. Jako malý jsem Asterixovy příběhy hodně žral. Mám jich doma spoustu. Pár z nich se i povedlo dobře zfilmovat.

FirstDaw8ID
05.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Olé! Tady se ukazuje, že pronájem ryb nemusí být vůbec špatným obchodním modelem...i když záleží, jak v jakém stavu vám je zákazníci vrátí. A je taky zajímavé, jak je metoda zadržování dechu nakažlivá...rozjezd tohoto dílu byl pomalejší, ale je tu spousta větších i menších vtípků, nejsou tu moc hluchá místa, vše to krásně odsýpá a samozřejmě nechybí spousta narážek ve stylu: "Ve skutečnosti se to stalo takhle," prostě za vším hledej dvojici našich hrdinů.

Gordonlord
09.07.2021 2 z 5

Tentokrát slabší. Otravný capart v centeu dění a kulturní narážky a rozdíly jako hlavní tahoun humoru jsou pro mne odrazem scénáristické lenosti, která možná funguje na nenáročné čtenáře, ale její obsah je snadné a laciné vymyslet.

Worbitka89
09.06.2020 5 z 5

Jeden z mým oblíbených dílů. Spořila jsem si na něj a domlouvala se s prodavačkou, ať mi ho určitě neprodá!:D Zadržet dech jsem jako fintu zkoušela na rodiče taky.... neprošla :D

jendah97
25.10.2019 5 z 5

Jedna hláška za všechny:

Hospodský: Mám muže, kterého potřebujete. Rodilý horal. Zná všechny zdejší hřebeny. Převede vás.
Obelix: Já nevěděl, že se do Hispanie musíte zvlášť česat.

Widow Embalmer
21.05.2019 4 z 5

Přečteno v angličtině. Galský babysitting a utahování si ze Španělů. Otravný Bujón mi to trochu zkazil, ale Don Kokot, Ku Klux Druids a toreador Asterix to zase zachránili.

Kuža007
19.11.2018 4 z 5

Tenhle díl mě moc nebavil. Asterix a Obelix prostě museli dělat chůvu tomu mladému capartovi.

Atlantis
12.11.2018 4 z 5

Bože, jak mě štval malý Bujon. Což je asi na jednu stranu znak kvality tohoto komiksu, protože malý Španěl opravdu má být nesnesitelný, otravný, rozmazlený a celkově rozmazlený fracek. Ale tady to občas šlo do takových obrátek, že jsem nechtěl číst dál. Neměl jsem zájem sledovat jeho záchvaty vzteku a celkově mi přišel tento díl méně vtipný. Možná ale jenom začínám být Asterixem přesycený.

Disease
15.09.2016 5 z 5

Opět geniální putovní Asterix.

borknagar
15.10.2015 5 z 5

Snad jen: "Ayayayyyyy, matko mááááá,proč jsi mi to udělalááááááá" :D

Eneo
24.07.2014 4 z 5

Řekla bych dokonce skvělý.

Avatar Aang
29.04.2014 5 z 5