Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Velký český snář Velký český snář Anna Nováková ze Lhoty

Pěkný český snář a množstvím pojmů, ideální volba pro plnění svého účelu.

29.05.2020 5 z 5

Angličtina pro jazykové školy I. Angličtina pro jazykové školy I. Jaroslav Peprník

První ani druhý díl mi bohužel při studiu a porozumění angličtiny vůbec nepomohli a to ani s učitelem... Pak jsme změnili učebnice a to bylo radosti!

29.05.2020 2 z 5

Angličtina pro jazykové školy II. Angličtina pro jazykové školy II. Jaroslav Peprník

Mě tato forma učebnice příliš nepomohla,a to ani v jazykovém kurzu. Chybí tam mnoho dovysvětlení.

29.05.2020 2 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Úžasná kniha o Honzíkách. Krátké i dlouhé příběhy, vynikající před spaním pro děti, kdy si rodiče mohou vybrat jak dlouho budou číst. Ilutrace od Lady (které jsme si vybarvili) , co více si přát.

11. příručka mladých svišťů 11. příručka mladých svišťů Walt Disney

Moje poslední příručka, krásná a poučná, plná zajímavostí a zábavy pro děti.

10. příručka mladých svišťů 10. příručka mladých svišťů Walt Disney

Tenhle díl mě v dětství přivedl ke kouzlení, občas se to i povedlo a vzbudilo parádní rozruch v okolí!

9. příručka mladých svišťů 9. příručka mladých svišťů Walt Disney

9. příručka je již modernější a trošku se změnila grafika oproti předchozím dílům, i přesto skvělá kniha pro malé objevitele.

8. příručka mladých svišťů 8. příručka mladých svišťů Walt Disney

8. příručka zaměřena na vodu a moře a přesto velmi poutavé a čtivé čtení pro mladé nezmary, objevitele, dobrodruhy. Využila jsem ji jako dítě , kde jinde, než u moře.

6. příručka mladých svišťů 6. příručka mladých svišťů Walt Disney

6. a 2. příručka se řadím k nejlepším v sérii.

5. příručka mladých svišťů 5. příručka mladých svišťů Walt Disney

Další ze série příruček mladých svišťů. Není třeba mít všechny díly, tipy, návody, nápady se neopakují a nenavazují na sebe. Některé jsou věnované pouze jednomu tématu, jiné jsou obecné. Tato je zaměřená více na přírodu. Zaujme ilustracemi jednotlivce, sourozence i skupinky dětí. Čítala jsem je vždy o prázdninách, když se nechtělo sedět doma.

4. příručka mladých svišťů 4. příručka mladých svišťů Walt Disney

4. díl příručky mladých svišťů se zaměřením na sport. Dětská kniha s ilustracemi z kačeřích příběhů. Plná her, nápadů, pro jednotlivce, sourozence i skupinky dětí, která pokud je zaujme, je donutí i ,,pohnout kostrou". V dětství jsme je sbírali a poctivě četli.

2. příručka mladých svišťů 2. příručka mladých svišťů Walt Disney

Můj první a zároveň nejoblíbenější díl. Kniha plná her, nápadů a zábavy pro malé objevitele.
Tohle musel mít každý skaut, milovník kačerů, nebo dítě trávící život mimo pokojíček.

1. příručka mladých svišťů 1. příručka mladých svišťů Walt Disney

Štěně Štěně Mark Evans

Pěkná kniha s fotografiemi vhodná především pro děti, které se chtějí zodpovědně starat o svého mazlíčka. Alespoň tak jsem ji četla já. Některé trendy už se dnes nepraktikují.

29.05.2020 4 z 5

Pohádky a pověsti z Moravské brány Pohádky a pověsti z Moravské brány Helena Lisická

Neotřelé pohádky a pověsti, které jsem čítala u oběda s dědou. Vhodné pro ty, kteří nechtějí číst pořád dokola stejné příběhy s princeznami, zároveň chtějí zabrousit do naší krásné Moravské brány a přiučit se tamním báchorkám....

Zeměpis světa - encyklopedie Zeměpis světa - encyklopedie Victoria Egan

pro děti a mládež školou povinné, pokud nechtějí viset pořád na internetu

Babička Babička Božena Němcová

Konečně mám Babičku splněnou. Zkoušela jsem ji číst 3x a jako moje jediná kniha opakovaně nebyla dočtena. V dětství jsem knihu odložila, protože jsem spoustě slov prostě nerozuměla...V pubertě k maturitě mi to přišlo naivní, zdlouhavé a dala jsem přednost filmovým adaptacím. A nyní jsem ji jako svoji 4 e-knihu konečně přelouskala a musím říci že se mi líbila. Pro svoji jednoduchost a otevřenost, upřímné literární vyznání autorky, zidealizování hlavní postavy tak, jakoby to udělala většina lidí u vlastní babičky. Pro některé knihy musí člověk dozrát a dívat se na příběh s odstupem let, s úsměvem, se zkušeností a trochou nostalgie s promítnutím vlastních příběhů s prarodiči z dětství. Pokud by Vám přece jen nešla číst, zajeďte si do Ratibořic, procházka kolem jejího stavení Vám třeba četbu v mnohém usnadní. Mladší generaci bych doporučila jiné pohádky a příběhy od Němcové...

28.05.2020

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Jsou to takové drsnější pohádky, osobně se mi v dětském věku pro častou smrt v příbězích moc nepozdávali, lákali mě však krásné obrázky. V pubertě jsme povinně četli znovu - to už jsem ocenila realističtější pohled na svět i ilustracce.

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Příběh není pohádka, ale realita... a zvířata pro lidi nesmyslně trpí stále...

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Krásné příběhy! A ty obrázky - jen jejich prohlížení stojí za to knihu vzít do ruk!