Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Mravčekove dobrodružstvá Mravčekove dobrodružstvá Vitalij Valentinovič Bianki

Jako malému začínajícímu dětstkému čtenáři byla tato kniha dobrou volbou od prarodičů pro prozkoumání záhadného světa zvířat - nejen mravenců. A podnítila ve mě zájem o další četbu dětských knih z jejich knihovny.

28.05.2020

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Knihu mi dali číst jako velmi malé, vůbec jsem ji nerozuměla, v 10letech jsem se k ní vrátila a to už byla pecka!

28.05.2020 4 z 5

Dětem Dětem Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha byla jedna z prvních , které jsem už sama jako 5-6letá přečetla, nepamatuji si z ní ale vůbec nic... Ze všech ostatních dětských knih si pamatatuji nějaký dojem, příběh, nebo obrázek...tato mě ale ani v dětství nezaujala....

28.05.2020

Brunclík a lev Brunclík a lev Oldřich Sirovátka

(SPOILER) Moc pěkné pověsti pro děti, které je seznámí s naší historií, lva bez hřívy mi ale bylo jako dítěte velmi líto.

28.05.2020 5 z 5

Baltazarův hrdinský čin Baltazarův hrdinský čin Jacques Thomas-Bilstein

Pěkná obrázková kniha pro děti, vhodná k učení čtení.

28.05.2020 4 z 5

Zrzek a Táňa Zrzek a Táňa Jacques Thomas-Bilstein

Pěkná pohádková knížka pro děti s obrázky, sama jsem se na ní učila číst.

28.05.2020 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Skutečně umělecké dílo! Zlatý fond naší literatury.
Jeho krásu podtrhl i černobílý původní serál, končící v nejlepším, na jehož popud jsem knihu začala číst. V knize jsem milovala jména malých broučků. Samotný temný závěr mě, jako dítě, hodně překvapil a rozesmutnil. Při pohledu na sedmikrásky (chudobky) si na broučky občas vzpomenu.

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Taková nostalgie! Jako malá jsem vždy v obrázkách hledala určité postavičky a obdivovala jejich úbory, nápady, dobrodružství...

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Četba z prvních školních let, tak nejak zlidověla, ale stojí za to si jí přečíst.

Vaříme malým dětem Vaříme malým dětem Lisa Barnes

Kniha je přehledná, jednoduše popisuje jak zavést první příkrmy u miminek. Její obsah by se dal shrnout na třetinu knihy, a to včetně obrázků, které jsou dle mě zbytečně velké - přes celé stránky. Recepty obsahují i ingredience, které v česku nejsou úplně typické (quinoy, amarant, avokádo, boby lima....). Byla vydána v roce 2009, v současnosti se příkrmy u nás doporučují přece jen trošku jinak.

25.05.2020 2 z 5

Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Jill Smokler

Koupila jsem ji za 39,- na cestu vlakem a dlouho jsem se tak nezasmála. Bylo štěstí, že se mnou v kupé tehdy nikdo nebyl....

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Pěkné příběhy, hezké obrázky a skvělá kniha na naučení písmenek

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Taky Vám Beruška a Pytlík lezli i v dětství tak na nervy? :-D

25.05.2020 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Měla jsem ji ještě raději než Honzíkovu cestu. Ty obrázky mají pořád své kouzlo.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Takový malý dětský národní poklad - rozmilá knížka pro děti se známými obrázky, se kterou jsem se seznámila na prvním stupni. Už se těším, až ji budu číst svým dětem.

25.05.2020 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Tuto knihu jsem, jako většina z nás, četla a prohlížela v dětství. Patřila v té době k mým nejoblíbenějším, doporučuju ji všem rodičům a prarodičům malých dětí. Je plná milých příběhů a roztomilých obrázků, které dokreslují krásu dětství. Některé příběhy si pamatuji i po 25 letech.

Matka Matka Karel Čapek

Knihu jsem četla před lety a dodnes si vybavuju závěr: ,,o dětech....", výstižně podaná duše matky.

18.05.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedím slovem - Dechberoucí!
Kniha, která z počátku tak nepůsobí, ale nakonec pohltí a život v mnoha věcech usnadní, pokud jí to umožníte... A prestanete se bat.... Čehokoliv!

16.05.2020 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

A mě se to líbilo! Je to nezbytnost pro pravé fandy Červeného trpaslíka!

16.05.2020 5 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Velmi oddechové čtení, u kterého je jasné, jak vše dopadne už na začátku. Pokud k tomu takto přistoupíme, nic neurazí ani nepřekvapí. S Brigdet Jones není dobré knihu srovnávat, neprošlo by to.

16.05.2020 2 z 5