Naše dítě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Názory a rady v knize obsažené jsou získány dlouholetou zkušeností kvalifikovaných pracovníků a představují dnešní mínění vedoucích odborníků čs. dětského lékařství. Oddíly "Než přijde dítě", "První rok" a "Dítě po prvním roce"jsou velmi důkladně rozčleněny (obsah čítá 16 stran). 90 fotografií, obrázky v textu nejsou číslovány. 36 stran předmětového rejstříku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101590/nase-dite-101590.jpg 1.28
Žánr
Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Naše dítě

Přidat komentář
Albina
27.05.2017odpad!

Mým dětem už táhne na čtyřicítku, a tak si nepamatuju kapitoly o těhotenství, ale moc dobře si vzpomínám, že mě kapitoly o "výchově" upřímně poděsily. Autorka jako by nevěděla, že dítě má potřeby nejen fyzické (jídlo, pití, teplo, pohodlí), ale taky emocionální, že potřebuje pocit jistoty a ten mu dává matka svou přítomností. Při čtení o tom, jak se přesvědčit, že je dítě najezené a přebalené, když pláče, a pak je nechat dál plakat/křičet samotné v sousední místnosti, mě napadalo, že autorka děti nesnáší nebo přímo nenávidí. Jestli toto je výchova, tak je to výchova k citové oploštělosti, prázdnotě a bezcitnosti. Hnus.

bamba
27.12.2016odpad!

z môjho pohľadu príšerná kniha - dieťa držte za sklenenými dverami a pozorujte ho občas cez okienko....Našťastie som mala ešte aj inú literatúru a dosť ma naučili naše mačky. V prírode žiadna matka nenechá svoje mláďa plakať - mohol by ho zožrať okoloidúci.Ako recesia možno ujde, ale nikdy by som na základe tejto knihy nevychovávala svoje vlastné deti.

reader.007
22.11.2016

Nestačím zírat, jak je tohle (mám vydání z roku 1956) nadčasová kniha. Těhotenská výživa a životospráva vůbec, péče o dítě při porodu, po něm a výchova i výživa v prvních cca 3 letech...
No nebýt toho "neškodného" jablka před spaním a poněkud pomýlené kapitoly o potlačení dědičnosti správnou výchovou, mohla by se z fleku vydávat znova a strčila by většinu moderních encyklopedií a příruček o matce a dítěti do kapsy.