Asterix a zlatý srp

Druidovi Panoramixovi se zlomil zlatý srp, nezbytná to pomůcka při vaření kouzelných lektvarů. Asterix je na vlastní žádost vyslán, spolu s Obelixem, na nákup nového srpu do Lutecie (Paříže). Avšak Amerix, nejlepší to výrobce srpů a Obelixův bratranec, není v Lutecii k nalezení. Asterix záhy pochopí, že Amerix byl unesen a začne pátrání.Pátrání nakonec překvapivě končí u prefekta Lutecie G. Celodastuse, jenž nelegální činností zaháněl nudu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7633/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-a-zlaty-srp-7633.jpg 4.7187

Asterixova dobrodružství 2.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Serpe d´Or, 1962

Kniha Asterix a zlatý srp

FirstDaw8ID

Opravdu hodně povedený díl, spousta kvalitních vtípků, latiny tak akorát. Jediné co sráží zážitek je coloring a lettering (a navíc Trubadix je tu Samolibix), to však člověku nezabrání si užít Obelixe, který oddaně nese "malý dárek", velmi znuděného prefekta, pravidelné úniky ze žaláře a spoustu dalších malých, ale vychytaných vtípků (sporťák na silnici, loupežník na stromě...). Rozhodně mě tento díl nezklamal a rád se k němu ještě někdy vrátím.

Gordonlord
12.02.2021

Perfektní Asterix !

Knihu oceníte v dětství i ve stáří. Pro každé věkové kategorie zde autoři připravili spoustu lákadel a vhodných prostředků k pobavení.

Příběh je ve své podstatě dobře vymyšlená detektivka s dobrou pointou, i když zjednodušená pro rychlejší spád comicsu. Téměř v každém okénku je nějaký dobrý slovotvorný nápad, dialogy jsou nápadité, vtipné a je vidět, že si s tím autor vážně vyhrál.

Osobitost postav, nápadů, kresby a atmosféry je maximální a unikátní. Není zde prostor pro vatu ani slepá místa. Klasika comicsových dějin !

yaoiyuri
18.11.2020

*A na povoze*: Seš slepej, ty barbare!
*B na povoze v protějším pruhu*: Myslíš, že jsi Ben Hur, co?

Obelix dostává konečně více prostoru a já postupně zjišťuji, kolik je v těch komiksech vtipů, které mladší čtenáři nebo lidé bez patřičného kulturního rozhledu prostě nemůžou pochopit. Velmi se mi líbí i latinské promluvy Římanů, které tomu dodávají na "autentičnosti". Zápletka vtipná a téměř detektivní.

J.P.S.
22.08.2020

Další výborný Asterix, tentokrát příběh odehrává v Paříži (resp. tehdejší Lutécii) a okolí. Příběh o pátrání po překupnících se zlatými srpy, na jehož základě by se klidně dala postavit i zdařilá historická detektivka z prostředí římské Galie.

Worbitka89
09.06.2020

Tímto dílem vznikla moje komixová závislost na Asterixovi. Díky němu umím počítat a šetřit - spořila jsem si na něj už v dětstkých letech z odměn a narozenin....

KillHurt
26.03.2020

Asterix získává na obrátkách. Hledání zlatého srpu už je tím dobrodružství, na které jsem od Asterixe zvyklý. A hlavně Dostal Obelix dostatek prostoru.

Atlantis
24.02.2020

Asterix a zlatý srp je zajímavý díl Asterixových dobrodružství. Jde samozřejmě o dědečka v této sérii, a tak některé postavy vypadají lehce jinak (nebo dokonce úplně jinak - viz bard) nebo úplně chybí. Ale na druhou stranu je zde něco, co často u Asterixe nevidíte - téměř detektivní zápletka a opravdu celou dobu nevíte, co si o Obelixově bratranci myslet a kde jej hledat. Zajímavé, zábavné.

Kuža007
19.11.2018

Hned první díly Asterixe jsou pro mě nejlepší.