Wimmerka Wimmerka komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

(SPOILER) Ach jo, Zapata to prostě umí, skoro 500 stánek uběhlo jak nic a já bych potřebovala víc Aidena a Van sakra! Skvělá slowburn romantika, která baví od začátku do konce, plná humoru a ironie, se skvělou zápletkou.
Aiden je profesionální hráč amerického fotbalu a Vanessa jeho, teď už bývalá, asistentka. Van pro něj poslední 2 roky dělala první posldení a nedočkala se od Aidena ani obyčejného ahoj nebo děkuji. A tak se rozhodne skončit a rozjet svůj vlastní byznys. Když se ale pár týdnů na to zjeví Aiden před jejími dveřmi a žádá jí, aby se vrátila, může snad odmítnout? Ano a taky to udělá, když však přijde znova s nabídkou, která jí může velmi usnadnit život, už neodmítne... A na spoustě stránkách tak můžeme sledovat rozvoj jejich vztahu i jich samotných.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Moje první knížka od autorky a bylo to fakt super. Správná oddychovka, která je ale i plná humoru a sarkasmu. Líbilo se mi, že příběh neskončil akorát tím, že se dali dohromady, ale pokračoval dál i potom a dokonce se toho zvládlo ještě dost udát. Už tam ale chybělo takové to napětí a vzrušení, ale to je celkem opodstatnělé. Vysokoškolský prostředí za mě velký plus, na moc takových knížek sem ještě nenarazila.

01.02.2022 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Krásná kniha plná životních mouder a ještě hezčích ilustrací přečteno sice za hodinku, ale do knihovny je to krásný kousek, ke kterému se ráda vrátím

25.05.2022 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Super zakončení skvělé série. Každý díl byl víceméně o tom samým, ale i přes to byl každý skvělý a vždycky se našlo něco, aby člověk od knížky nemohl odejít.
Tento díl byl trochu dospělejší narozdíl od těch předešlých. I když tu bylo stále dost sexu, Tucker a Sabrina se potýkali i s vážnějším tématem a to je naplánované rodičovství. Líbilo se mi, že to nebylo popisováno tak růžové, jako to v jiných knížkách bývá. Zároveň jejich vztah a jeho vývoj byl zase úplně něco jiného a sledovat to stálo za to. Občas bych je oba praštila, ale i když sem se původně na Tuckerův příběh těšila asi nejméně, stálo to za to. Moc se mi také líbilo, jak se děj knížky překrýval s tím předchozím a byl tak vidět další pohled na věc.

07.04.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Slow burn romance a hate love v jedné knížce... Zapata to prostě umí a bylo to boží. Milovala jsem to jejich špičkování a často jsem se i dost nasmálá. A super krasobruslařské prostředí jako bonus k tomu

04.01.2022 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Ač byl začátek trochu pomalejší a moc sem nepobírala, co se děje, nakonec se to rozjelo a já se od knížky nemohla odtrhnout. Ve zkratce čarodějnická fantasy se skvělou romantickou slowburn linkou, která se krásně vyvíjí celou knihou. Přímo do "fantasy" světa se tedy z počátku moc nepodíváme, jelikož naše hlavní hrdinka Lou od čarodějnic utíká a skrývá se. Zcela to však vynahrazují její sakrastické odpovědi a nově vznikající vztah s jejím úhlavním nepřítelem - Reidem, lovcem čarodějnic. Velká část knihy se věnuje především vývoji jejich vztahu, přichází ale i mnoho zvratů a nakonec se dostanete i přímo do středu čarodějnického světa, ze kterého doufám v dalších dílech dostaneme mnohem více.
Celkově jsem si knížku vážně užila, romatická linka byla skvělá, hlavní postavy stejně tak a příběh nikde neváznul. Občas mi tedy akorát přišlo, že ne všechno bylo dostatečně vysvětleno, najednou to tak prostě bylo a já listovala zpátky v domění, že jsem přeskočila pár stránek.

23.05.2022 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Po krátké pauze návrat k sérii a bylo to opět skvělý. Deana sem měla ráda a jeho příběh byl stejně super jako zbytku party. Tenhle styl knížek, kdy si vždy vezmou do parády jiného hlavního hrdinu má fakt něco do sebe a vysokoškolské prostředí k tomu, prostě díky za další skvělou oddychovku, která je i trochu peprnější

04.04.2022 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Vydařené pokračování série. Ze začátku jsem byla trochu skeptická, že přijdu o skvělou Wellsku a Garetta a budu sledovat příběh Logana, který mi nepřišel nijak skvělej, ale jo, sem ráda že sem do toho šla. Ve finále nebylo vůbec špatný sledovat dalšího z party hokejistů a jeho trable a zároveň taky zjistit, jak to jde dál mezi původními hrdiny. Díl byl trochu slabší než předchozí, ale i tak super oddechovka.

08.02.2022 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tohle byla fajn jenohubka. Fakt krátký a čtivý příběh, víceméně za den jsem měla přečteno. Fajn oddechovka, plná vtipu a super postavy.

14.01.2022 4 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

K autorce jsem se dostala poprvé a musím říct že mě to fakt bavilo a určitě si přečtu i další knihy:) Letní romantika, která je létem opravdu nabitá. Hlavní hrdinka Mila odjíždí za "trest" do Tenesse k tetě a dědovi, aby neničila publicitu svého otce - světoznámého filmového herce. Za začátku je dost na pěst a chová se prostě jako dcera bohého rodiče, v průběhu knihy projde však výraznou proměnou. No a samozřejmě zde nechybí ani ta láska - pěkně se vyvíjející hate-to-love a nebo řešení problémů v rodice. Konec za mě dost nepředvídatelný a sakra, potřebuju další díl a to co nejdříve!

27.07.2022 4 z 5

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Sérii polibků jsem si zamilovala díky Vánočním edicím, které byly plné lásky a zejména tedy cestování a objevování nových měst. A právě díky tomu mě Palm Springs hodně zklamalo, ale Mykon to naštěstí napravil, i když zimní příběhy jsou za mě stále top.
Knížce nechybí zajímavá zápletka, a i přes to že od začátku víte, jak vše dopadne, tak mě knížka moc bavila a přečetla sem ji skoro na jeden zátah. Ale abych jenom nekecala, byl tam jeden zvrat, který sem fakt nečekala. A tak pokud máte chuť na nějakou sweet letní romantiku okořeněnou cestování po Řeckém ostrově, určitě nesáhnete vedle.

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Příjemná knížka, která opravdu naladí tu správnou vánoční atmosféru:) Občas mi tedy moc neseděl styl psaní a knížka je cílená spíše na mladší čtenáře, ale i tak sem si jí užila. Co z počátku vypadalo jako katastrofické Vánoce se otočilo v pěkný příběh o hledání sebe sama, naťukly se i nějaká vážnější témata a nakonec hezky zahřálo u srdíčka.

20.12.2022 4 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

No na to jak jsem si užila všem klukům, tohle teda za mě nic moc...
Všechny kapitoly a i věty jsou hrozně krátké, zní to tak hrozně uťáple a vše je předkládané spíš jako fakta. Je zde hodně vyprávění z minulosti a myšlenek a naproti tomu hrozně málo děje. Dost jsem se ztrácela v tom, jak vlastně ubíhá čas. Knížka je prokládána vzpomínkama na minulost, kdy je hlavní hrdince Belle třeba 11 nebo 13 let, no rozhodně mi nepřijde, že by se na ten věk postavy chovaly. Zároveň je také hrozně na přesdržku, už dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní postava tak moc neseděla jako právě Belle.
Kdybych neměla ráda nedočítání sérií, tak už asi ani nepokračuju, ale dám tomu ještě šanci a snad budou další díly lepší

26.07.2022 3 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Kasie prostě nikdy nezklame a ani dokonalé léto není výjimkou. Krásná jednohubka na léto. Hlavní hrdinka odjíždí s rodiči a sestrou na celé léto do kempu uprostřed divočiny, kde není signál ani wifi. Avery mají všichni za tu hodnou holku, která se chce všem zavděčit a je hrozně předvídatelná. Tu už ale tato označení přestávají bavit a tak se během léta rozhodně změnit a vyzkoušet co nejvíce nových věcí. Na této cestě jí pomáhá i mnoho nových přátel, které si i přes počátěční problémy v kempu stihla najít, mezi nimi i pohledný Brooks, ke kterému začíná mít Avery blíž a blíž, ale jelikož se jedná o zaměstance kempu, nemůžou si spolu nic začít, nebo to snad nějak zládnou?
Od začítku bylo opět jasné, jak vše dopadne, ale i přes to bylo čtení poutavné a zábavné, přesně dělané pro letní odpočinek.

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

(SPOILER) Zase jedna novinka a parádní oddychovka, která vážně stojí za přečtení. Alison a Ethan jsou v závěrečném ročníku na střední, kde patří mezi nejlepší studenty a oba se chtějí dostat na Harvard a věnují tomu všechno. Jednou z věcí, co je motivuje k lepším výsledkům je jejich vzájemná rivalita, která téměř nezná mezí. Předhánějí se v testech, esejích i školní redakci. Tu rivalitu a chemii mezi nima jsem si vážně užívala, byla to zábava a ani by mě nenapadlo co všechno zvládnout vymyslet. Jak asi každý čeká, nakonec se to "zvrtne" a oba zjistí, že k sobě chovají nějaké city, i když si to dlouho odmítají přiznat. Líbilo se mi však, že to nebylo tak z ničeho nic a jenom jednostranné. Oba se s tímto jejich novým "vztahem" ze začátku dost prali a prošli zajímavým vývojem. Taky zde byl za mně jeden z nejlepších prvních knižních polibků

13.04.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Knihy od Oly můžete asi buďto jenom milovat a nebo nenávidět. Já tedy patřím do té první skupiny. Jo, nečekejte žádný literární skvost, ale s takovým očekáváním do takové knížky snad nikdo nejde ne? Od začátku vám bude jasné, jak knížka dopadne, ale celé je to hrozně cute, nabité hláškama a Oliným smyslem pro humor a to je na vypnutí prostě úplně ideální. Přesně s tímhle jsem do knížky šla a dostala jsem to ještě i s třešničkou navrch. Knížku jsem si vážně užila, mám z ní spoustu tipů na filmy i seriály a smála jsem se skoro od začátku do konce. Za mě zatím asi nejlepší autorčina kniha a až budu chtít zase vypnout a nebo se nasmát, určitě po knize sáhnu znova.

25.03.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Napíšu to znova, ale Zapata tyhle knížky prostě umí hate-love romantika u které člověk nemusí moc přemýšlet a může v klidu vypnout. Jediné mínus za mě pomalejší rozjezd, kdy se k sobě hlavní postavy skoro nepřiblížili, ale pak to stálo za to. Spousta pošťuchování a humoru okořeněné nějakou tou romantikou

07.01.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Nemám slov, tohle bylo skvělý a zároveň strašný. Možná přidám pár slov k recenzi, až se z toho trochu vzpamatuju, ale sakra, tohle je za mě nejlepší kniha roku a dost možná i toho předchozího.
Mnohonásobně předčila první díl, byla zde hromada akce, která čtenáře stále držela v napětí, skvělý vývoj postav a vnitřní boj, který sváděla Kiva ve své hlavě... No a ten konec? Jeden nečekaný zvrat vedle druhého a teď už jen napjatě vyhlížím termín vydání závěrečného dílu.

15.12.2022 5 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Bonusový díl, který vás dostane do Tylerovi hlavy a stojí fakt za to. Střídá se zde vyprávění z minulosti, kdy byl Tyren týraný svým otcem a ze současnosti, která se prolíná s prvním dílem série. Pohled do hlavy týraného chlapce, který si neuvědomuje, co udělal špatně a nechce zničit svou rodinu a proto se s domácím násilím sám potýká po celé 4 roky... A poté mladý muž, který je poznamenaný tímto traumatem a hledá všemožná rozptýlení, aby zapoměl a aby se nezbořily jeho zdi, které si vystavěl před společností... Pak ale potká Eden a postupně si k ní získává důvěru a i něco víc. Kvůli ní se chce změnit, už nechce být ten falešný Tyler Bruce.. podaří se mu to?
Super nový pohled, jen bych tedy ocenila tento pohled i na další díly, hrozně by mě zajímalo, co se mu honilo hlavou, když odešel do New Yorku a poté i do Portlandu

27.09.2022 4 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Hacker byla skvělá jednohubka. Prostředí vysoké školy, zábava i romantika a trochu netradiční situace. Od začátku bylo tedy celkem jasné, jak to dopadne, ale to mi vůbec u takových knížek nevadí. Co mi naopak vadilo byl uspěchaný konec. Nic, nic, všechno hezky pomalu a najednou bum a konec. Chybělo mi nějaké dovyřešení vztahů, nebo otázka proč to hacker vlastně dělal a skrýval se tak dlouho?

29.01.2022 4 z 5