wildXchos wildXchos komentáře u knih

Napálený Napálený Kevin Hearne

Zatím nejlepší díl. Atticus zase předvedl své úžasné schopnosti. Příběh je úžasně zakončený, a zajímá mě, jak se to bude dál vyvíjet.

01.07.2018 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Hodně mě to bavilo. Příběh je úžasný a postavy taky, jenom je hodně těžké se ze začátku ve světě zorientovat, a pochopit, jak to vlastně celé funguje. Jen tam bylo na můj vkus až moc popisu, ale asi to bylo potřeba. Je to zajímavý názor, jak by se mohla vyvíjet naše civilizace.

28.06.2018 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Úplně jsem se zamiloval do prostředí této knihy. Tahle autorka má opravdu talent. Někdy bylo chování postav velmi předvídatelné, ale jindy zase ne. Všechno je promyšlené úplně dokonale a místa jsou úžasně popsaná. Francouzština na některých místech ještě vylepšuje výslednou atmosféru a u podstatných věcí je napsáno, co to znamená. Emmeline si sice pořád na něco stěžuje, ale je v situaci, kdy na to má úplné právo.

25.06.2018 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Jsem naprosto okouzlený, rozhodně jsem od knihy nečekal tolik. Úplně jsem se vžil do hlavní hrdinky, rozuměl jsem jí i jejím pocitům. Ve světě fanfikcí se dost orientuji, takže vím přesně, jak se Cath cítí. Levi je úplně dokonalý a dobrosrdečný kluk. A ještě víc, než samotná kniha, se mi líbí svět Simona Snowa, který autorka vytvořila. Simon a Baz jsou pro sebe jako stvoření, a všechno je dokonale promyšlené. Taky je úžasný vztah, který spolu můžou mít dvojčata, jako Cath a Wren.

20.06.2018 5 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Díl mě nebavil tak jako předchozí. Spousta věcí byla neoriginálních, a právě originalita předchozích dílů mě zaujala. Tady se objevily motivy z Alenky v Říši divů a Harryho Pottera. Také tam bylo málo akce, vždycky se o všem dlouho mluvilo, probíhala dlouhá příprava, ale samotná akce nebyla delší než dvacet stránek.

19.06.2018 2 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Moc příjemné čtení, občas chvíli trvá, než se člověk zorientuje. Postavy jsou příjemné a neobvyklá jména příběh hodně oživují.

12.06.2018 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Líbilo se mi to, připomíná mi to knihy, co jsem četl dřív a líbí se mi jména :)

08.06.2018 4 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Tohle je poprvé, kdy jsem viděl, že by byl Thór vnímán jako záporná postava a upřímně mi to k němu sedí. Tenhle díl je skvělý, všechny postavy mají úžasné schopnosti a konec mě přímo nutí číst další díl.

04.06.2018 4 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Tohle je rozhodně mnohem lepší než první díl. Konečně všechno začíná dávat smysl. Líbí se mi v knize ten paradox. I když jsem si hodně oblíbil Kate, tak Clove je ještě lepší a Ella je naprosto skvělá. Taky se mi hodně líbí, jak je v knize vnímána homosexualita, jako zcela běžná věc, je to opravdu příjemný přístup. Rozvíjející se vztah mezi oběma dívkami je nádherný. Celý příběh dává smysl a spojí se všechny souvislosti.

30.05.2018 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Ze začátku mi kniha moc zajímavá nepřipadala. Byly to vlastně různé zamilované příběhy, které spolu neměly nic společného, ale vystupovaly v nich stejné postavy - Katherine a Matthew. Potom se ale začaly příběhy spojovat a proplétat a pořád se objevovaly nové souvislosti, a příběh začal nabírat opravdu vzrušující spád. Konec je velmi otevřený a zůstává spousta nevyřešených otázek. Moc se těším na další díl, kde se snad všechno vysvětlí.

28.05.2018 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Kapitoly s Aelin mě sice bavily o trošku míň než v předchozím díle, ale ostatní postavy to dokonale nahrazují. Tím, že se Aelin přesune do Zlomuvalu, začne to tam být zajímavé u Doriana a Chaola. Dokonce mě bavily i kapitoly s Manon, které mě v minulém díle nudily. Postavy jsou dokonale propracované, vyvíjí se nové zajímavé vztahy mezi nimi a mají jedinečné charaktery. Opravdu moc se těším na další díl.

22.05.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tak od poloviny jsem tušil, jak to celé dopadne. Sice jsem si nebyl jistý, ale jinak by to prostě nedávalo smysl. Pohled různých postav byl skvělý, nebylo to zmatené, i když jsem se toho ze začátku bál. Postavy, které působili jako typičtí teenageři, nebyli takový, jak ze začátku vypadali. Bylo vidět jaký vliv má na lidi v tomto věku okolí a rodina. Taky byl zábavně pojatý romantický život postav a i téma homosexuality.

13.05.2018 4 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Naprosto dokonalé, Julian je úžasně záhadný a líbí se mi celá hra. Příběh i postavy měly zajímavý vývoj. Postav bylo hodně, takže je že začátku potřeba se v tom trošku zorientovat.

12.05.2018 5 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Moc se mi do posledního dílu nechtělo, protože předchozí mě moc nezaujaly, ale musím říct, že byl o něco lepší. Celou dobu se příběh nějak posouval, ale pořád to nebylo úplně ono. Některé části mi pořád připadaly hodně zdlouhavé, i když už to nebylo tolik, a od začátku jsem tak nějak tušil jak kniha dopadne.

09.05.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tahle kniha je naprosto dokonalá. Měl jsem vysoká očekávání a tenhle dokonalý příběh je víc než splnil. Děj je reálný, možná je to tím, že je to autorova první kniha. Doufám, že si od něj přečtu další knihy i v budoucnu. Postavy jsou dokonale procítěné a líbí se mi povaha Kita i Daniela. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem četl.

07.05.2018 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Kniha je přímo nabitá akcí, v některých místech mi to připadalo až zmatené, ale i přesto mě opravdu bavila. Je psaná vtipnou formou.

03.05.2018 4 z 5

Zásvětí Zásvětí Alexandra Adornetto

Stejně jako předchozí díl, byl i tenhle hodně zdlouhavý, kniha by stačila zkrátit tak na polovinu, hlavní akce je na začátku a na konci. Nápad je moc hezký, ale je poznat, že je autorka hodně mladá.

02.05.2018 3 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Líbí se mi nápad i způsob vyjadřování autorky, ale kniha je hrozně zdlouhavá. Na to, jak je dlouhá se tam toho vlastně až tolik nestane. Moc se mi nelíbí jak autorka pojala gotiky, protože ve skutečnosti jsou to normální lidé. Postavy jsou příjemné, nemění se jejich charakter.

23.04.2018 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

V keltské literatuře se moc nevyznám, ale tahle kniha byla opravdu příjemným čtením. Hodně jsem si oblíbil Attica i Oberona a zařadit do příběhu upíry a vlkodlaky je úžasný nápad. Jediné, co bych vytkl, je, že některé postavy byly hodně přeceňované, pořád se mluvilo o tom, jak jsou nebezpeční a jak se jich Atticus bojí, a potom je bez problému zabil.

19.04.2018 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Lisa Jane Smith

Tak to přece nemůže skončit, potřebuju další díly. V tomhle díle jsou skvělé postavy i příběh.

14.04.2018 4 z 5