wildXchos wildXchos komentáře u knih

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Tahle kniha ve mě vyvolala dost emocí. Vím, jaké to je pořád něco skrývat a lhát lidem kolem sebe, takže jsem se dokázal s postavami dost snadno ztotožnit. Autor otevřeně píše o problémech, o kterých by se lidé měli dozvědět a naučit se je přijmout.

12.02.2019 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Kmiha umožňuje nahlédnout do života autistického chlapce. Sice se chová zvláštně a má problémy s komunikací, ale působí mnohem vyspěleji, než jiné děti v tomhle věku

31.01.2019 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Začátek je trochu pomalý, ale je to potřeba aby čtenáři pochopili situaci, ve které se Jonas a jeho okolí nachází. Je krásné, jak začíná postupně vidět barvy a cítit.

31.01.2019 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Sice mám rád retelling, ale tahle kniha mě moc nechytla. Postavy byly super, ale příběh byl dost zdlouhavý a připadalo mi, že se autorka soustředí víc na vztah Augusta a Kate než na některé části, které by se dali lépe rozvinout.

26.01.2019 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

I přes to, že je už tato kniha starší, popisuje současnou situaci ve společnosti. Poukazuje na to, že si lidé nemůžou dovolit být jiní než většina. Veronika chtěla zemřít, protože ji už nebavil nekonečný stereotyp a až v blázinci pozná skutečný život.

13.01.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

V téhle knize je tolik lásky a touhy. Ještě jsem nečetl nic podobného. Příběh je nádherný a přitom tak smutný. Úplně jsem při čtení cítil to, co Elio.

11.01.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ze začátku mi tenhle díl nepřipadal tak dobrý, jako ten první, ale nakonec ho úplně překonal. V prvním nás autorka seznamovala s prostředím a občas byla nějaká akce. V tomhle díle se pořád něco dělo a některé postavy dostaly víc prostoru.

05.01.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nenapadlo by mě, že i Češi umějí vytvořit tak skvělé fantasy. Celý svět je promyšlený a propracovaný a všude jsou tajemství. Kniha se dobře čte a postavy jsou sympatické.

31.12.2018 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Kniha má hodně originální téma. Na detektivku je v ní málo postav a děj je poměrně jednoduchý, ale i přes to mi konec připadal nečekaný. Maddie byla úžasně chytrá a silná dívka.

28.12.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Příběh je úžasný, ale připadalo mi to moc dlouhé a všichni jsou tam až přehnaně krásní a skvělí a občas se dost opakují výrazy. Pořád je ale série jedna z nejlepších.

23.12.2018 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Kresby jsou hezké a příběh taky, ale postavy moc neodpovídají Měsíčním kronikám. Chovají se jinak a taky vypadají jinak, než jak jsem si je představoval. Navíc mi připadá, že se autorka snaží dát do děje všechny postavy, i když je na to komiks moc krátký.

11.12.2018 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Ze začátku mě to oproti Měsíčním kronikám moc nebavilo, protože byl děj dost chaotický, ale když jsem si zvykl na všechny postavy i na jejich přezdívky, hned to bylo lepší. Nakonec už to bylo tak napínavé, že jsem knihu nemohl odložit. Postavy jsou velmi sympatické, a líbí se mi, že není přesně určené dobro a zlo.

09.12.2018 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

I přes to, že název říká vlastně vše, může čtenář jen doufat, že příběh dobře dopadne. Matteo i Rufus se k sobě skvěle hodí, oba mají neobyčejné povahy a jsou velmi uvěřitelní, stejně jako celý příběh. I přes to, že to tak nevypadá, je Matteo velmi silný. Neumím si představit, že bych v takové situaci vyšel z domu. I když se v průběhu knihy mění jaho povaha, pořád zůstává svým způsobem stejný.
Autor má skvělý styl psaní, nepřehání to zbytečně s uměleckými prvky a to příběhu ještě dodává na uvěřitelnosti. Kapitoly o vedlejších postavách příběh skvěle doplňují, a jejich osudy se proplétají s osudem Mattea a Rufuse, i když to tak někdy ze začátku nevypadá.
Hodně dlouho už jsem nečetl knihu, která by byla tak smutná a zároveň veselá.

25.11.2018 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Postavy byly uvěřitelné a stalking je zajímavé téma. Jen začátek byl možná zbytečně zdlouhavý a bylo to od začátku až moc jasné.

10.11.2018 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga. Už chápu, proč to lidi tak čtou. Dokáže mistrovsky popsat děsivé situace tak, že se člověk doopravdy o postavy bojí.

28.10.2018 5 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Úžasně napínavé, kresby jsou nádherné, ale příběh je na můj vkus trošku krátký. Jinak se mi to moc líbilo.

26.10.2018 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Ke knize se skvěle hodí, jak je psána z pohledu "my", všechny postavy jsou originální a jedinečné. Tuhle knihu bych nejradši dal do škol jako povinnou četbu. Ukazuje, jak to doopravdy chodí, když je někdo gay.

23.10.2018 5 z 5

Planeta Nippon Planeta Nippon Antonín Tesař

Konečně někdo napsal takovou knihu. Píše se tam snad o všem, co potřebují otaku znát. Něco jsem už věděl, ale tahle kniha hodně rozšířila moje znalosti.

14.10.2018 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Bylo to čtivé, takové nahlédnutí do vnitřního světa dívky. Postavy ale vlastně nedělaly nic jiného, než že pořád chodily na večírky. Láska mezi nevlastními sourozenci není ve skutečnosti vůbec problém, takže nemuseli mít žádné starosti.

11.10.2018 3 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Dlouho jsem se nesetkal s autorem s takovou fantazií a schopnostmi popsat všechno jednoduše a při tom srozumitelně. Má dokonale propracované postavy, které skutečně poznáme až na konci knihy a jedinečný příběh. Hodně se v knize věnoval období, o kterém hodně ví. Všechno bylo skvěle promyšlené až do konce. Film mě moc nebavil, ale kniha je dokonalá.

08.10.2018 5 z 5