Skrýš

Jedné temné noci vyráží Kirišima Seiči do prudkého deště. S jedním jediným cílem. Zabít svou ženu. Ještě před rokem byl úspěšným spisovatelem žijícím v dokonalém manželství, jenže to je všechno pryč. Teď už mu zbývá jen jediné: vražda. Silný a úderný příběh stojí především na atmosféře, zběsilém tempu a perfektní, čisté kresbě, která dostane i nemangisty!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389280/skrys-trt-389280.jpg 4.326

Hideout (2011)

Literatura světová, Horory, Komiksy
Vydáno:, Crew

jarynek
21. listopadu

Tato manga se hodně přibližuje západním komiksům. Samozřejmě je to stále manga, ale dokážu si vyprávěný příběh představit i nakreslený a vyprávěný autorem z Evropy či USA, což si u většiny mang představit nedokážu.
Pěkná, poměrně detailní kresba, která v černobílém provedení jen dotváří tísnivou hororovou atmosféru. Zpočátku mi trochu vadily flashbacky, které narušovaly tempo vyprávění, ale nakonec jsem ocenil i ty, když učinily příběh více ucelený. Pár hororových zvratů a dobré zakončení, takže za mne spokojenost.

Ivan Kučera
14. listopadu

„Von? Prečo by si chodila von? Veď vonku nie je o čo stáť. Máš tu predsa všetko, čo potrebuješ.“ Pekne mrazivé, drsné a nechutné. Moja prvá manga v živote a pohľad na mňa musel byť veľmi rozkošný, nakoľko mi dosť dlho trvalo zvyknúť si na osobitý štýl čítania sprava doľava resp. od konca po začiatok. Ale mám rád horor, tak som si povedal, že to risknem. A oplatilo sa. Príbeh je skvelý, desivý. Trocha tomu ubližuje to, že sa od istého momentu začne hrať s až príliš otvorenými kartami a horor troška ustupuje akcii. Ale aj tak super. Geniálne prostredie (exotický ostrov, džungľa, dážď, odľahlé ostrovné časti s tajuplným podzemím, vchod do jaskyne...), skvelá kresba. A super to vonia. Strašne svižný dej sa (až na pár flashbackov, ktoré ukazujú dovtedajší dej v odlišných súvislostiach) číta na jeden dych a za pár desiatok minút to dáte celé, lebo sa od toho nedokážete odtrhnúť.

milan1935
11. listopadu

První manga, kterou jsem četl nebyla vůbec špatná. Příběh je dobře temný a moc dobře se hodí k příběhu. Ten je o tom že manželé spolu jedou na ostrov a chtějí se podívat do lesa. Jedou tam v noci a po chvíli musejí pro benzin pak objeví jeskyni a je to napínavé a temné. Pokud si chcete přečíst komiksový horor tak si kupte tohle. Tenhle komiks můžu doporučit.

silvara
09. listopadu

Ideální manga horor pro pochmurné podzimní večery (nebo spíše večer). Originální kresba nádherně podtrhuje temný příběh a doplňuje tíživou atmosféru. A člověk si pro příště dvakrát rozmyslí, než vleze do jeskyně. :)

3DD!3
09. listopadu

Horor o tom co znamená mít/nemít rodinu. Příběh spisovatele, který možná měl a možná neměl dobrý důvod zabít svou ženu Kakizaki pomalu objasňuje skrze nepříjemně realistické flashbacky a přináší ponuré poselství o tom jak děsivě jednoduché může být hledání míru utrápené duše.

Fantasysvet

Kresba Skrýše je nádherná a originálna. Síce je to stále manga štýl, autor však využíva techniky, ktoré kresbe dodávajú svojskú unikátnosť. Detailnosť tieňovania pomáha čitateľovi ponoriť sa do špecifickej atmosféry a využitie geometrie, v tomto prípade predovšetkým rôznych čiar a liniek, pripomína poškrabanie na filmovej páske. Na mnohých stranách nájdete nádherne desivé ilustrácie cez celé strany. Pokiaľ vás z rôznych dôvodov náhodou nechytí príbeh, držať vás až do samého konca môže práve kresba.

Autor využíva aj retrospektívne scény, ktoré pomáhajú dotvoriť celý príbeh. Bez nich by to bol len ďalší obyčajný krvák v hororovej scéne. Veľmi rýchlo by tak zapadol prachom. Nikto by sa oň nikdy neobtrel, a to aj napriek tomu, že vizuálna stránka je jednoducho skvostná! Všetky tie krátke kľúčové scény zo života však dávajú činom hlavných hrdinov novú hĺbku a čitateľom prinášajú isté porozumenie, akúsi empatiu, s ktorou môžu počas čítania ľubovoľne pracovať. Že milujúca manželka nie je zrejme taká svätá, akoby jeden očakával, a nesnaživý manžel sa snažil viac než ktokoľvek z nás, tak to je úplne všeobecný fakt. Lenže tento vstup do príbehu, ukrýva oveľa desivejšie tajomstvo, ktoré sa v medziach solídneho hororového klišé pokúsime spolu s autorom odhaliť.

wildXchos

Úžasně napínavé, kresby jsou nádherné, ale příběh je na můj vkus trošku krátký. Jinak se mi to moc líbilo.

Mooneylan

Krátký, ale silný horor.

Hlavní hrdina se vyrovnává s těžkou rodinnou situací - úmrtí syna. Za vinu mu to dává jak manželka, tak její rodina i ostatní okolí. Hrdina se potýká s pracovními problémy, finanční situací a manželskou krizí. Rozhodně se začít znovu a pak...se to trochu zvrtne.
V temnotě jeskyně nachází děsy, o kterých se mu nesnilo. Ale síla jeskyně je na jeho zmučenou psychiku až moc velké sousto. Možná se mu stává vykoupením..

Horor jsem si užila, měla jsem ho přečtený jedním dechem. Jde o klasickou smyčku oběť/padouch. Vše doplňuje skvělá kresba. Atmosféra je tísnivá, šílená, dusivá.. Paráda! Škoda jen, že je to solitérní počin. Ale budu se těšit na další díla od tohoto autora :)