Praštěný

Thór, severský hromovládce, je víc než jen chvastoun a surovec – zničil nespočet životů a zavraždil spoustu nevinných. Vikinský upír Leif Helgarson je po staletích čekání připraven se mu pomstít, a tak požádal svého přítele Attika O'Sullivana, posledního druida, aby mu s odstraněním severského postrachu pomohl. Atticus se víc než dva tisíce let řídil jednoduchou strategií pro přežití: držet se dál od chlapa, co metá blesky. Jenže v jeho domovské základně v arizonském Tempe začíná být horko. Schyluje se k upíří válce o území a přes hlavu už mu přerůstají ruští lovci démonů, kteří si říkají Kladiva Boží. Atticus a Leif se přese všechna varování a předzvěsti krutých následků vydávají na cestu do severské sféry Ásgardu, kde se spolu s vlkodlakem, zaklínačem a tlupou ledových obrů vrhnou do epického boje s drsnými valkýrami, naštvanými bohy a nakonec i Tupým Tvrďákem, co by pořád pouštěl hromy a blesky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152208/prasteny-hAD-152208.jpg 4.5221

Kroniky železného druida 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Hammered, 2011

Kniha Praštěný

Michalovič
15.11.2020

Další várka praštěných akcí a soubojů. Hlášek neubývá a autor víc rozebral severskou mytologii. Akorát ten souboj na konci mi k Attikovi úplně nesedí.

lampernaqui
17.08.2020

Zatím pro mě nejlepší díl. Možná je to tím, že už jsem si postupně na všechny hrdiny zvykl... i na autorův styl humoru, který mi stejně přijde hodně dětinský (na x tisíc let starého druida). Naštěstí se chytám (snad) u většiny kulturních odkazů, což čtivosti určitě přidá. Jinak příběh o Thorovi, jak ho neznáme, je celkem originální a obsahuje nejenom mluvící veverku, ale také jako bonus zajímavé příběhy jednotlivých účastníků. Možná už jen kvůli nim, když převyprávěním trochu zpomalily rychlost příběhu, zatím třetí Druid vyhrává.

Luigi1
06.06.2020

Jsem moc rád,že mi Atticus pomohl překlenou noc při které opět nemohu spát.Byl jsem překvapen,že jsem se dostal do Prahy,která v tomto ději figuruje .Příběhy všeho tvorstva jsem četl Metelem blesku .Velmi pěkný díl.

Jonny
27.02.2020

Za mě jednoznačně lepší než druhý díl. Konečně jsem se, nenásilnou formou, seznámil s Ásgardskými bohy.
Dost jsem se bavil u epizodky s Ježíšem. Líbily se mi vložené příběhy - nevtíravě popsaly, jak v tomhle světě vnímat upíry, vlkodlaky a další tvorstvo. Celkově mám radost, že Atticus opustil zajeté koleje.

slawa.cap
16.02.2020

Slabší, než předchozí díly. Trochu méně vtipné a dost smutné pokračování. Taky poměrně hloupé uvažování hlavního hrdiny, na rozdíl od předchozích dílů. Moc zamotaná zápletka a jsem zvědavý, jak se vyřeší všechny problémy, které v tomto díle vznikly. A pořád ta obálka...

renefer
18.01.2020

Pokračování které vás zavede i do Prahy. Aneb kterak se druid, upír, vlkodlak, mág a dva bohové za podpory ledových obrů vypravili do Asgardu sjednat pořádek.

Kacennnka
11.01.2020

Zatím nejlepší díl.

Davidsonová
29.11.2019

No, čekala jsem od toho trochu víc. Třeba více humoru, který se tak nějak postupně z příběhu začínáý vytrácet. A tak jsem se spíš pozastavila nad tím, zda číst dále nebo ne. Zatím si dám malý oddych.