WallopX WallopX komentáře u knih

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

V první řadě musím říct toto :
" Lidi, přečtěte si to ! "
Absolutně nepochopím, jak tato kniha může mít pouze 75 % ... vážně.
Hned, co jsem knížku otevřela, věděla jsem, že to bude emoční knížka... a ano, byla. Bylo tam tolik věcí o životě, lásce.
Jakmile jsem knížku zaklapla a byl konec, měla jsem slzy v očích. V 1:30 ráno. Nemohla jsem pochopit, že už to je vše ze života Grace a Henryho. Cenila jsem si věrnosti, kterou Grace projevovala vůči Domovy. Nadruhou stranu mi bylo líto Henryho. Až tak moc, že jsem i druhý den přemýšlela o celý knížce a Henrym. Celý den. Počítám s tím, že to bude i zítra a ještě mnoho dní po přečtení.
Doopravdy za mě WOW

12.02.2018 5 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Abych pravdu řekla... tato knížka má docela mnoho hlubokých myšlenek. Líbila se mi. Velmi. Rozhodně všem doporučuji.

05.02.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Opět kniha vybraná k maturitě. Na základce jsem ji sice četla a dočetla, ale protože se maturita blíží, potřebovala jsem ji přečíst znovu. Do knížky jsem se nyní neuměla začíst. Několik měsíců jsem si ji občas brala do ruky, přečetla maximálně 5 stránek z úvodu a zase odložila. Rozhodla jsem se, že se tedy pustím do audioknihy. Musím uznat, že mě zachránila.
Jinak je to knížka velmi krátká, jednoduchá a myslím, že se bude i dobře popisovat.

11.08.2022 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Knížka prostě pro teenagery o první lásce.
Ukáplo pár slz, abych pravdu řekla.
Knížku jsem si užívala a krásně se četla už jen díky tomu, jak tam byl Parkův pohled a Eleanořin pohled. Navíc to nebyly sáhy dlouhé kapitoly. Což je pro mě skvělý.

Rozhodně doporučuji a těším se, až si někdy přečtu Fangirl

18.03.2018 5 z 5

Leo a Julie - Příběh jedné lásky Leo a Julie - Příběh jedné lásky Slávek Boura

Eh... co to mělo být ? Věnovala jsem tomu čas na přibližně 50 stran. Snažila jsem se pochopit o co go, ale nějak jsem se k tomu nedopracovala.
Možná by už mohl někdo napsat něco takového, akorát s poutavější pointou a samozřejmě lepším vyjadřováním. Samé to "hihihi" a tak podobně mi lezlo na nervy.
Nemá cenu ji číst a ani kupovat ( maximálně půjčit)...

13.02.2019 odpad!

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Super knížka. Dle mého názoru se četla výborně. Jen mi občas vadil ten "vztah" mezi ní a Tobym. Ale skousnout se to dalo.

08.12.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Vtipný to místy bylo tak, že kdybych se neotočila bokem, poprskala bych knížku. Bohužel... takto jsem se smála u asik cca 4 věcech. Nápad to není špatný.
Jen ty obrázky... ta fotka, nebo co to vůbec je, kde je potkan s tou žábou... bylo to nechutné. Vzhledem k tomu, že mám ráda zvířata a vlastnila jsem potkanku, bylo to pro mě vážně ohavný, jako prominte.

05.09.2018 2 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Krásná kniha o první lásce a o tom, že není důležté, jak vypadáte. Četla se mi velmi dobře. Už jen díky krátkým kapitolám. Musela jsem se občas ironicky "uchechtnout" nad naivitou Libby... ale co už. Byla to skvělá oddychovka.

16.07.2018 5 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Všechny ostatní díly jsem četla před pár lety, ale tenhle mi přijde asik nejlepší. Je léto a hledala jsem jednu jednohubku a oddychovku na max.jednu až dvě hodiny. Našla jsem ji. Zavzpomínala jsem si u ní na moje cetování a zasmála se. Zhltnuta za méně než 45 min.
Prostě super :)

05.06.2018 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Knize jsem musela dát 5★. Klidně bych jí dala více.
Stihla jsem ji přečíst za 1 den a nemohla od ní odtrhnout oči. Vážně doporučuji.

31.03.2017 5 z 5

Černý kocour Černý kocour Edgar Allan Poe

Vybráno jako knížka k maturitě a nelituji. Povídky jako třeba Pád do Malstromu a Senzace s balónem mě nebavily. Zato Černý kocour, Jáma a kyvadlo, Skokan a Podlouhlá bedna mě zaujaly a skvěle se pamatují. Rozhodně u maturity se to bude hodit.

27.04.2022 3 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Prvně jsem se vyděsila toho, že je tam 5 postav, ale postupně jsem už věděla, kdo je kdo a začalo mi všechno dávat smysl. Knížka mě udržovala v neustálém napětí a čtení neskutečně utíkalo.
Na to, že jsem si ji půjčila v knihovně s tím, že si ji teda vezmu, abych měla vůbec co číst, tak naprosto skvělý počtení!

08.08.2021 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Stejně tak jako její knížku Po tvém boku, jsem stihla přečíst i tuhle za jediný den. Nebylo to nic extra, ale jako jedna další z oddechových knížek byla skvělá. Líbilo se mi, jakým stylem spolu Cooper a Abby mluví a zajímalo mě, jakým stylem se to bude dál vyvíjet.

30.05.2021 5 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Popravdě... maličko mě nudila. Myslím si, že je to tím, jak nemám moc náladu na tento žánr. Už asi tak u 20. strany jsem si říkala, zda ji nemám vrátit zpět do knihovny, ale dávala jsem ji víc šancí. Byla by to škoda a pak bych toho litovala.

Dle mého názoru se rozjela docela na konci :)
Líbilo se mi prostředí a mluva... i ten příběh.

Přesto stále hodnotím 4*, protože vím,že kdybych měla náladu, příběh bych si oblíbila :)

Rozhodně si ji přečtěte a posudte

07.04.2018 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Kniha rychle utíkala ( taky jsem ji přečetla za den... kdyby jste ji četli v kuse, tak by byla přečtena za max. 3 hodiny)
Nemůžu říct, že byla špatná, ale musím podotknout, že krom té knihovny tam nebylo nic, co by stálo za to, abyste si ji přečetli. Možná mírně bez nápadů a ohrané téma stylu " Neznám tě, potkám tě, zamiluju se do tebe"
Ale na odpočinek není špatná. Uvažovala jsem mezi 3* a 4*, ale stejně ty 4* jsem ji dala i přesto, že mě moc nenadchnula.

11.03.2018 4 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Jiří Žáček

Já nemám slov.
Tohle byla má první poezie od českého autora. Velmi mě překvapil. Skvělý.

29.01.2018 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Abych pravdu řekl.... nic lepšího jsem nikdy nečetla !! ❤ Knížka plynula rychle, vžila jsem se do hlavní hrdinky Americi a zamilovala jsem si i Maxona.

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Pro mě bylo toto pokračování o něco málo záživnější než u 1.dílu. Ale i přesto opět nemám slov. Knížka se krásně četla a proto hodnotím 5*... Podle mě by měla i má více hvězdiček ❤

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Tato pohodová psí četba se četla velmi rychle. Jen jsem se na malou chvíli nepodívala na číslo stránky a byla jsem o 10 více než minule... Pro mě kouzlo !

12.05.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi oslovila. Podle několika méně kladných recenzí jsem se obávala, že děj bude stát témeř za nic. Mýlila jsem se.
¨
Hned jakmile bude v knihovněvolně v poličce druhý díl, tak si jej všemi deseti beru.
Tuto knihu jsem ohodnotila 5*.

29.04.2017 5 z 5