vladenec vladenec komentáře u knih

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Noviková je mistryně v navození atmosféry. Ať už s ní jdete mechem pod klenbou stromů Hvozdu nebo kráčíte chodbami scholomancie a opatrně nakukujete za každý roh.
Přečteno jedním dechem. Čekání na další díl bude nekonečné.

09.09.2021 5 z 5

Díkůvzdání Díkůvzdání Václav Holanec

Bože, to bylo.. vtipné, hravé, a nejvíc k zamyšlení nad souvislostmi.

17.07.2021 5 z 5

Artuš Artuš Kieron Gillen

Velice zábavná jízda s Duncanem a jeho babčou. Pojetí Artuše zamrazilo, ale proč ne :)
Mohlo to být delší. To je jediná výtka.

09.07.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Jako v Midsomeru čekám kdy už jim tam nezbydou žádný lidi po všech těch vraždách :). Kvalita celé série se drží na velmi vysoké úrovni. I když tady mě zarazily detaily, dost okatě uvedené, které Kate hned nedocvakly.

14.05.2021 4 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

hlody dobrý, některý dost pobavily. Ty chyby jsou otřesný, bije to do očí.

14.05.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Krapet lepší než první díl, až mě ty neustálé zápletky a komplikace udivovaly. Dost čtivé, nešlo knihu odložit.

20.04.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ti výrostci mě bavili, bylo to svižné a nenudilo. Co víc si přát :)

20.04.2021 4 z 5

Velká kniha Vlase a Brady Velká kniha Vlase a Brady František Skála

To je taková nádhera! Velký hračička válí.

15.04.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Až moc přeslazené. Škoda, těšila jsem se na to díky skvělému seriálu, který potenciál námětu využil daleko lépe než kniha. Druhým dílem pokračovat nebudu a jak to skončí si počkám na seriál. Je mi líto, námět je opravdu zajímavý ale nesedlo mi to uvzdychané zpracování.

13.03.2021 3 z 5

Tak jo, nečetlo se to dobře a musela jsem to často odkládat. Považuji tuto knihu za jednu z nejzásadnějších o historii 20. století. Je smutné číst o tom čeho jsme jako lidé, ty moudré a povyšující se bytosti nad ostatní schopni a proto by to měla být povinná četba.

07.08.2020 5 z 5

Baba Jaga a další ruské pohádky Baba Jaga a další ruské pohádky neznámý - neuveden

Morbidní ruské pohádky v novém překladu a překrásnými ilustracemi.

12.02.2020 4 z 5

Skrytá zuřivost srdce Skrytá zuřivost srdce John Boyne

Nádherná kniha. I když do doby než se Cyril dokáže svému zaměření postavit čelem to nebylo lehké čtení. Tolika bolesti a zklamání si lidi okolo něj nezasloužili. Ale nehodlám soudit, zvlášť když je všeobecně známo, že irská katolická církev řídila a ovlivňovala každodenní život všem a určovala co si lidé musí myslet o homosexuálech.

10.02.2020 5 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Pozor, obsahuje spoilery!!
Kniha mě zklamala. Ale to je spíš moje vina, když má člověk velká očekávání, ta se logicky nenaplní.
Znáte ten pocit, když si špatně vložíte linkovanou podložku do sešitu? Máte pak posunuté řádkování. Tato kniha ve mě vzbuzuje přesně tento posunutý pocit, nedokázala jsem se napojit správným řádkováním na starý příběh. Měla jsem odolat a zůstat u letní idyly na italském venkově.
Nejvíce mě zaujala Samuelova část a jeho vztah s Eliem, ve kterém se nic nezměnilo. Ještěže tak.
Nepochopila jsem Oliverovo bilancování života. Ve 44??
a už vůbec nechápu proč nedošlo vysvětlení konce vztahu Elio - Michel.
Takto to pro mě byla jen vata před finální scénou. Která potěšila, to je jasné, ale můj dojem z knihy nezachránila.
Chyby v textu, i významové!, bily do očí.

30.01.2020 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Naprostá energetická pecka, která vás zavede okouzleně ale opatrně našlapovat Hvozdem. Ta atmosféra by se dala krájet.
Pro mě překvapení roku. Mám autorčiny knihy ráda, Temeraire je ale úplně jiný než tato hororová pohádka těžící ze slovanských bájí a pověstí. Ti, kdo vyrostli na Kráse nesmírné budou nadšení.

28.12.2019 5 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Úžasné prolínání příběhů Královny a Adama, spojení na konci bylo završením jednoho dlouhého dne co jim změnil život.
Linka Královny opozitem k přísně náboženskému světu ve kterém je Adam doposud nucen žít.
Občas mi přišlo, že Adam přemýšlí a jedná moc dospěle na středoškoláka.
Rozhodně kniha nutí k zamyšlení nad rodinnými vztahy a neschopnosti přijmout odlišnost.

22.11.2019 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Naivní příběh, čekala jsem víc, vzhledem k oběma autorům. Lehké čtení, které zvlášť nenadchne ani neurazí. Nic víc.

20.11.2019 3 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Přečteno jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout.
Bavilo mě číst příběh z vícero pohledů zainteresovaných osob, zajímavý nápad. Jen ten Bobby mi přišel zbytečně jednoduše pojatý.

12.11.2019 5 z 5

Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Pavel Kovář

Pořídila si na základě shlédnutí úžasného bezručovského představení. Příliš mě neoslovil použitý styl, nicméně oceňuji šíři dohledaných reálií.

12.11.2019 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Mám přečtené delší dobu, vlastně několik měsíců, ale nedokážu vyjádřit co cítím. Nemůžu najít ta správná slova.

How you live your life is your business, just remember, our hearts and our bodies are given to us only once. And before you know it, your heart is worn out, and, as for your body, there comes a point when no one looks at it, much less wants to come near it.

05.08.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Protože nejsem již pár let cílová skupina, nedostavil se očekávaný efekt. Bylo to takové nechci říct o ničem, ale Charlieho citové problémy a myšlenkové pochody mě většinu knihy iritovaly. Četla jsem několik dní a musela se donutit se ke knize vracet.
Epilog vysvětlil proč Charlie byl takový celou dobu mimo a slušně řečeno divný, ale upřímně, byl to trochu nereálný důvod.
Jediné co jsem si z knihy odnesla, je smutek, že učitelé jako Bill se v našich končinách nevyskytují.

05.08.2019