Baba Jaga a další ruské pohádky

Baba Jaga a další ruské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419005/bmid_baba-jaga-a-dalsi-ruske-pohadky-RBy-419005.png 4 28 9

Národní pohádky patří do světového literárního fondu a ty ruské se řadí mezi nejkrásnější. Přečtěte si výbor pětadvaceti pohádek v novém moderním překladu s nádhernými ilustracemi od Olgy Zakis. Baba Jaga, Kostěj Nesmrtelný, Žabka carevna, Krásná Vasilisa a mnoho dalších lidových příběhů.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Fragment (ČR)

Russkie narodnye skazki

kaczka79
29.10.2023 5 z 5

Převyprávěné ruské pohádky s nádhernými ilustracemi. Vyrůstala jsem na knize Krása nesmírná a tato kniha mi ji připomněla a musím říct, že se mi líbí o trochu více. Možná díky krásným ilustracím Olgy Zakis....

nemer
24.10.2023 3 z 5

Bohužel převyprávění a ani ilustrace, byť samy o sobě nejsou špatné, mi k ruským pohádkám nesedí tak jako magické výjevy od Bilibina (Finist) nebo V. Fialy (Krása nesmírná). Ti, kteří jsou nepolíbení Peříčkem Finista či Krásou nesmírnou, budou asi spokojeni. Tato Baba Jaga (v ilustracích i zmodernizovaném textu) už není TA Baba Jaga, co se v hmoždíři palicí odráží a pometlem stopu zametá, toto je moderní Baba Jaga, která sídlí na jiném místě a v jiném čase. Jaga, která by teoreticky mohla přisvištět i na motorce, a to už je zkrátka jiný příběh.

wikca
18.04.2022 4 z 5

Klobouk dolů za krásné ilustrace od Olgy Zakis. Tak jak ona pohádky namalovala, tak přesně takhle si pohádky představuji ve své mysli. Skvěle vystihnutá atmosféra ruských pohádek.

Ishir
06.10.2021 3 z 5

Děj některých pohádek je dost podobný.

annes
25.05.2020 3 z 5

Spousta Ivánků a Vasilis a několikrát Baba Jaga a Kostěj nesmrtelný, ale bylo to hezké. Našla jsem shodu s Princ a Večernice a samozřejmě i další. Některé pohádky si byly docela podobné, ale přitom měla každá něco speciálního, takže za mě supr! A ilustrace mi byly velmi sympatické, takže hezky dokreslovaly příběhy :-)

vladenec
12.02.2020 4 z 5

Morbidní ruské pohádky v novém překladu a překrásnými ilustracemi.

bibi.r
06.01.2020 3 z 5

Ruské pohádky v novém překladu, který stojí zato a navíc s úžasnými ilustracemi.
Až na několik překlepů, které v textu vyloženě rušily a snižují hodnotu knížky.

Andrée
16.12.2019 5 z 5

Krásná sbírka ruských pohádek, leč někdy příliš krutých.
Ilustrace jsou nádherné.

simona8126
14.12.2019 3 z 5

Ilustrace jsou nádherné, některé pohádky vcelku pěkné a zajímavé, ale jiné příběhy mi připadaly vyloženě přitažené za vlasy a zbytečně kruté. (Pozor, spoiler: Aby hlavní hrdina polenem bacil nevinného koně po hlavě tak, že ho zabije, a přitom za to není nijak potrestán… To jsou mi tedy věci.)