vladenec vladenec komentáře u knih

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Sangu Mandanna

Příběh 60%. Něco tomu chybělo, myslím si že to šlo víc vyždímat. Líp pojmout.
Vizuál knihy 100%

08.04.2024 3 z 5

Pustá země Pustá země Kieron Gillen

Parádní závěr parádního komiksu, který udržel tempo celých pět knih. Kresba je prostě fenomenální. Stejně jako barvy.
Babča mi bude chybět, a Guinevra taky :)

03.04.2024 5 z 5

Lyžaři Lyžaři Martin Velíšek

Knihu jsem sháněla roky a usmálo se na mě štěstí. Moc mě mrzí že jsem neviděla výstavu, ale jsem vděčná že se alespoň můžu nad knihou pochechtávat. Je mi jasné, že styl kresby nesedne všem, ale nemůžu si pomoct. Je to tak ťuťu praštěné.

04.03.2024 5 z 5

Krev, monstra a cukroví Krev, monstra a cukroví * antologie

Moc a moc jsem se pobavila. Úžasná antalogie. Díky mé špatné paměti se těším na příští vánoce až si to užiju znovu :)

25.01.2024 5 z 5

Dokonalost Dokonalost Lydia Strong

Autorka umí mnohem líp. Špatný to ale vůbec nebylo.

25.01.2024 4 z 5

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

S radostí přečetla, abych se vymanila z vánočních pohádek. A vůbec nelituji, bylo to skvělé.
První díl se mi líbil krapet víc, ta noir nálada mi tady chyběla. Ale těším se, co bude dál.
Hodně povedená série.

27.12.2023 4 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Za každým nejlepším z nejlepších zůstane druhý co plive krev v pilinách, nebo zuby drtí porážku. Třetí, který nedosáhl na pomyslnou příčku nejlepšího a marně sleduje svůj vzdalující se sen.
Úžasná kniha.

25.11.2023 5 z 5

Ghibliotéka Ghibliotéka Jake Cunningham

Těšila jsem se a fakt mě to mrzí, ale víc dát nemůžu. Kniha je taková nemastná, neslaná. Za tu fůru peněz, moc málo muziky.

13.11.2023 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Skvělá a svižná provotina. Konec gradoval a vygradoval parádně. Autorka změnila můj evidentně špatný názor, že český autor nedokáže napsat skvělou fantasy. Děkuji :)

04.10.2023 5 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

V příštím životě se chci reinkarnovat jako sestra Ratched, to každopádně :)

29.07.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Náčelnice se stala evidentně nesmrtelnou :). Ale furt je to prostě napínavé jak kšandy.

08.07.2023 5 z 5

Tam uvnitř něco je Tam uvnitř něco je Tomáš Peřina

Dlouho jsem odolávala jestli knihu v knihovně zařadit do oddělení dětského, ale pak jsem si řekla že nebudu až tak krutá :). Některé z dětí by z těch geniálních, bizarních a vtipných ilustrací měly noční můry.

24.06.2023 5 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Četla jsem ještě v době kovidových restrikcí, tím měla kniha ještě o to víc zvláštní náladu. Jakkoliv je kniha čtivá a napínavá vím, že se k ní už nevrátím. Bolí mě číst o chování lidí které vyhrotí pandemie/blížící se meteorit/útok emzáků/whatever. Lidi opravdu ukážou svou pravou tvář až v mezních situacích a já pak přemýšlím jestli si jako lidstvo vůbec zasloužíme přežít.

24.04.2023 4 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Velmi milé překvapení. Někdo má dar jednou jednoduchou větou vyložit složitý svět, autorka má dar jednoduchou kresbou říct to samé.

05.12.2022 5 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Další autorova kniha která je pohlazením po duši. Bylo mi strašně líto, že jsem si ji nedokázala šetřit na delší dobu, ale prostě se mi od ní nepodařilo odtrhnout.
Čteno v originále, na překlad jsem zvědavá.

05.12.2022 5 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Těšila jsem se dlouho, předlouho na český překlad a zhltla jsem to až moc rychle. Nedalo se odložit, opět akční a velmi čtivé. Podruhé to vezmu pomaleji, jak si to El a Orion zaslouží :).
A opět nervy drásající konec (hlavně poslední věta), což je znakem této série.

Jo, a vůbec jsem nepochopila zařazení prvního dílu do žánru světové literatury a fantasy a druhý díl do žánru literatura pro děti a dívčích románů. Druhý díl žánr nezměnil, žádná limonáda to není.

aktualizace po dočtení třetíto dílu: nechtělo se mi čekat na překlad po napínavém konci druhého dílu. Obsáhlý popis činností a funkcí enkláv v prvních dvou částech je potřebný k pochopení děje v části třetí. Všechno to do sebe tak parádně zapadlo.
Noviková mě svými knihami nikdy nepřetane udivovat a těšit.

14.11.2022 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

To byla krása s nádherou. Tak laskavou a láskyplnou knihu jsem dlouho neviděla.
Každé z dětí je jiné a každé je jedinečné jiným směrem. Zahradní náčiní ve mně bude odteď vyvolávat připitomělý úsměv, to samé platí o knoflících.
Čteno v originále, nečekala bych že vyjde i u nás.

08.06.2022 5 z 5

Když jsem četla před mnoha lety poprvé, kniha mě nadchla jako dlouho žádná jiná. Teď jsem si zopakovala předtím než jsem dala druhý díl (který doufám brzo vyjde přeložený i u nás).
Téma hledání sama sebe, tápání a nalezení je skvěle popsané. A že ta cesta k nalezení sebe sama byla dost bolestivá. Přesto, poklidná nálada z knihy úplně sálá. Laskavé a všeříkající a všeobjímající. Malý skvost.

30.11.2021 5 z 5

Rogenovo oko Rogenovo oko Jarmila Mlčoušková

Jsem napnutá jak kšandy jak to sakra bude dál!?! A přesně z tohoto důvodu obvykle nezačínám číst neukončené série :).
Prostředí velmi dobře promyšlené, takové správně barvité se všemi těmi zapadlými uličkami, hospodami, studentskými spolky.

13.11.2021 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Noviková je mistryně v navození atmosféry. Ať už s ní jdete mechem pod klenbou stromů Hvozdu nebo kráčíte chodbami scholomancie a opatrně nakukujete za každý roh.
Přečteno jedním dechem. Čekání na další díl bude nekonečné.

09.09.2021 5 z 5