Pohřbená tajemství

Pohřbená tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506402/bmid_pohrbena-tajemstvi-Dec-506402.jpg 5 184 57

Před více než deseti lety beze stopy zmizel milovaný amišský biskup Ananias Stoltzfus. Když jsou objeveny kosterní pozůstatky, stává se tento případ ještě hrozivější. Do Painters Millu přijíždějí starší obyvatelé města, aby požádali o pomoc šéfku policie Kate Burkholderovou, ale ta si rychle uvědomí, že má se zločinem osobní spojitost. Pohledný amišský muž Jonas Bowman, který je z vraždy obviněn, byl totiž Kateinou první láskou. Kate je nucena čelit bolestné epizodě ze své minulosti a vydává se do pensylvánského údolí, kde se amišská kultura dramaticky liší od tradic, které zná…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Hidden One , 2022

katasukivasukim
11.04.2024 5 z 5

Tak, to je jasný, tady jedu na jistotu. Opět přečteno jedním dechem. Dva dny studené večeře, tiché večery, protože zkrátka musím přijít na vraha.Dovolila jsem si přečíst poslední knihu, jen proto, že má v květnu vyjít nová. Jinak bych si ji šetřila. Až ji budu mít v knihovně, budu zase čekat na další.Chichi.
Byla to peckovice, jako vždycky. Paní Castillo klobouček.

moudivlacek
02.04.2024 4 z 5

Miluji tuhle sérii, přesto tohle téma moc nemusím.
Kate je požádána o pomoc pro přítele z dětství, ten byl obviněn z vraždy svého biskupa. Jede tam vše soukromě vyšetřovat. Nechybí tu trochu napětí, je tu velké odkrývání temné minulosti a opět Kate si musí bránit svůj život.
Vraha jsem sice neuhodla, ale minulost jsem uhodla rychle a správně.
Těším se na další díl.

janastok
26.03.2024 3 z 5

Mám ráda tuto sérii, ale tentokrát to bylo trochu slabší. Hrdinka v ohrožení života hned čtyřikrát, rozmlácena dvě auta a konec tak podivně vyšuměl. A větu ,, nic mi není ,, si může Kate nechat vytesat na náhrobek.

Atara16
04.03.2024 4 z 5

Pro mě první kniha, zaujala mě obsahem už v knihovně, ale že je součástí série mě nějak uteklo.za mě povedený díl.

danica6371
22.02.2024 3 z 5

Neurazí - nenadchne. Kate opět nesmrtelná :-) tuto sérii mám ráda kvůli amišskému prostředí, ale tento díl byl slabší

Johana
07.02.2024 3 z 5

Linda Castillo už pro mne dávno není sázka jistotu, ale tato kniha je myslím zase jedna z těch lepších. Ani mi nevadilo, že se vlastně neřeší amišská problematika - krom toho, ze systém volby církevních představitelů není ideální. Co mi vadilo: Milostné scény paní autorkou sepsané mi drásají srdce a vkus. Zde jich je dost, aááách jo. Na oddech tedy dobré, ale nic nutného.

_Janina_
03.02.2024 3 z 5

Komentáře moc nepíšu, ale teď musím. Jak mám Lindu ráda, teď mě nebavila. Styl psaní byl dobrý jako vždycky, ale děj teda slabota. Táhlo se to jako smrad, téměř celou knihu se až na dvě akce nic nedělo, pořád se probíralo to samé.... Co je oběť zač, jsem věděla dávno. Za mě nejslabší díl, poprvé dávám jen 3*.

hanka2425
22.01.2024 3 z 5

Tuto knižní sérii mám moc ráda od prvního dílu. Ale... u 14. dílu už nějak nemůžu dát plný počet. Stejně jako jiné knižní série, každým dílem ztrácí kniha "drive" stále dokola, vrhá se do toho po hlavě a sama, někdo ji vytlačí v autě, zrání. To auto už bylo tolikrát zničené, že nechápu jak ještě jede a Kate už musí být samá jizva a nesrostlé kosti. Na to jak dlouho je u policie se chová někdy fakt hloupě, ani se nenechá ošetřit a to ani nezmiňuje její schopnost, že nemusí spát. Tyhle věci jsou až moc nereálné. Ale ty knihy mám ráda, zvláště to amišské prostředí, člověk má pocit, že je všechny zná, jsou jak sousedi. Jen to chce už trošku změnu a více interakci s Tomassetti

Pavlína2019
15.12.2023 5 z 5

Opět zajímavý a příjemně vyprávěný příběh. Zprvu taková normální záležitost, ale posléze se velmi zajímavě vyvine. Tuto sérii mám ráda. Těším se na další díl.

rumova_kulicka
13.12.2023 4 z 5

Tato série je pro mě srdcová záležitost, ale tento díl mě tolik netáhnul. Jak už bylo zmiňováno, Kate toho zase přežije až moc a taky mi chybělo dovysvětlení ohledně minulosti biskupa. Fajn ale byla minulost Kate, zase jsme se dozvěděli něco z jejího dospívání.

Kaja1
04.12.2023 5 z 5

Knížka nad zavádí opět mezi amišskou komunitu. Je zajímavé sledovat zvyky a život této komunity na pozadí starého zločinu. Příběhy s komisařkou Kate mě baví, líbila se mi i osobní linka příběhu.

harena
03.12.2023 5 z 5

Příběh se opět velmi dobře četl, zápletka si udržela napětí až do překvapivého konce, takže velká spokojenost stejně jako s předešlými díly. Celou amišskou sérii můžu s klidem doporučit.

Makůvka
21.11.2023 5 z 5

Čtrnáctý díl a za mě opět super čtení. Tato série je pro mě sázka na jistotu.
Vyšetřovatelka Kate Burkholderová je sympatická náčelnice, která má smysl pro spravedlnost a hledání pravdy bere vždy velice vážně.
Tentokrát musí objasnit vraždu amišskeho biskupa. Z násilného činu je obviněn amiš Jonas, který byl v mládí Kateina velká láska.
Příběh je velice čtivý, napínavý, Kate se několikrát ocitne v ohrožení života, ale jak jsme zvyklí z předchozích dílů, náčelnice je tak trochu nesmrtelná žena, která je ale vždy ochotná pomoct.
Opět nahlédneme do odlišného života amišů, který je tak jiný než ten náš.
Jediné, co mi v knize chybělo, bylo dovysvětlení minulosti biskupa.

PetraBery
13.11.2023 4 z 5

Už čtrnáctý díl s náčelnicí Kate Burkholderovou, tentokrát je z vraždy obviněna její láska z mládí. Na jiném území Kate rozplétá tajemství, která měl zavražděný amišský biskup. Série si drží svůj standard, takže za mě spokojenost.

vojteska70
10.11.2023 1 z 5

Tentokrát jsem zklamaná. Těch napadení Kate bylo trochu moc.
A proč tam není minulost biskupa a zdála se mi tentokrát dost nedovtipná. Dalo se to brzo uhodnout, jak to bylo

alzbeta4340
30.10.2023 5 z 5

Hezké čtení s nijak zvlášť překvapivým rozuzlením - ale jde už o 14. díl, tak to lze odpustit. Kate jsem držela palce jako vždy.

čef
29.10.2023 5 z 5

Další skvělý kousek z prostředí amišů v USA. Tentokráte jde opět o tajemství z minulosti a Kate má na cizím písečku obhájit svého miláčka z minulosti a najít pravého vraha. Není to vůbec snadné, ale naše náčelnice má vynalézavosti na rozdávání a schopnost přežít různé útoky na svou osobu zrovna tak. Je to výborné čtení.

Evule *
19.10.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé a zamotané. Mám tuto sérii ráda a těším se na další díl.

Evka27
17.10.2023 3 z 5

Takže další díl série rychle přečten, tentokrát trošku zklamání, chtěla bych zjistit minulost amišského biskupa a jeho ženy. A opět Katie třikrát unikla jisté smrti......Na další díl asi spěchat nebudu, ale přečtu si ho.

krevetka79
09.10.2023 5 z 5

Další skvělá kniha z amišského prostředí s neohroženou náčelnicí Kate.
Děj krásně plyne , čte se to úplně samo.
Nechybí velmi napínavé okamžiky , ale také se vracíme zpět do Kateina mladí. Máme možnost nahlédnout do další části její minulosti.
Už se těším na další díly.

amišové

Linda Castillo