vladenec vladenec komentáře u knih

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Když jsem tuto knihu zahlédla v roce 2005 ve výloze knihkupectví, byla to láska na první pohled. A trvá dodnes, přiživovaná dalšími a dalšími skvosty pana Čecha.
Vždy když jí zalistuju tak jsem zpět v dětství, v časech Mušketýrů nebo Vinnetoua.

09.04.2019 5 z 5

O malíři O malíři Pavel Čech

Další pohlazení po duši od pana Čecha. Krásné malby a krásný příběh.

09.04.2019 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Kniha se vleče díky popisům, kterých je víc než samotného děje. Nicméně to dodává tu správnou atmosféru a příběh jsem si vychutnala s vědomím, že jsem na chvíli opustila shon 21.století.
Je pro mě velkou záhadou kde Gabriel Oak vzal tu trpělivost čekat a doufat. Hrdinka mi byla protivná a nepodařilo se mi k ní najít cestu, i když jsem se snažila.

01.04.2019 4 z 5

Erik Erik Shaun Tan

Tuto knihu kupuju znova a znova, protože výtisk který mám doma vždycky někam pošlu do světa aby udělal radost :)

Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Christophe Arleston

Kresba a barvy opět luxusní, to je upřímně důvod proč tu sérii mam ráda. Příběh se opět moc neposunul.

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Kresba je opravdu úžasná, i když je na první pohled vidět že to kreslí mužský :). Příběh se moc neposouvá, ale nenudí.

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Hravé, vtipné, kresba hodně zajímavá. Alternativní svět a jeho detaily jsou originální.

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Lepší než minulý díl, přečteno na jeden zátah. Od půlky bylo jasné, kdo je vrah. To mě trochu zarazilo, většinou se nad pachateli předem nezamýšlím, nechávám se překvapit, tady to ovšem bylo jasné. Škoda. Ale i tak jsem zvědavá na další díl.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Vrátila jsem se ke knize po dlouhých letech a i když to vidím jinak než když jsem to četla v pubertě, stále je to vrchol. Nepřestává mě fascinovat zarputilost a odříkání Jana Křtitele, zvlášť ve světle dnešního převládajícího ateismu. Literární postava, ke které mám nejvíc rozporuplný vztah.

21.03.2019 5 z 5

Jedlé dárky od Rebarboraskitchen - Kuchařka pro plnění přání Jedlé dárky od Rebarboraskitchen - Kuchařka pro plnění přání Barbora Říhová

Z knih podobného typu mám chuť vyzkoušet jeden nebo dva recepty. Z této naprostou většinu :). Moc doufám že autorka nezůstane pouze u jediné knihy.

18.02.2019 5 z 5

Hvězdný prach: romance v říši kouzel Hvězdný prach: romance v říši kouzel Neil Gaiman

Moc jsem se na toto vydání těšila. Knihu miluju, byla to jedna z mých prvních přečtených od Gaimana, ale ilustrace mi nesedly. Víc mě zaujaly skici než finální ilustrace. Škoda.

11.02.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Mám tu sérii ráda, ale už mi to přijde trochu za vlasy přitažené a takové honící se za senzací. A říkám si, že tímhle tempem toho z Amišů moc nezbyde. O čem pak bude psát? :)

11.02.2019 3 z 5

Cikáda Cikáda Shaun Tan

Takový smutný pocit jsem dlouho u knihy neměla. Náhledné ilustrace, ostatně jako vždy.

27.12.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha mi ležela doma víc jak měsíc, odrazovaly mě zdejší komentáře. Nicméně jsem jí na první svátek vánoční otevřela a přečetla na jeden zátah. Kniha je ohromně čtivá a opravdu vás vtáhne. Ale jako mnozí zde, jsem si říkala že už je to přitažené za vlasy a nechtěně to připomíná parodii.. Jurka vůbec neměli oživovat.

27.12.2018 3 z 5

Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300 Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300 Milena Bravermanová

Škoda že nejde dát vyšší počet. Kniha navazuje na úžasnou výstavu. Skvělé zpracování tématu.

05.12.2018 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Kniha mě zasáhla jako dlouho žádná jiná. Srdcovka.

O zlobivém houbaři O zlobivém houbaři Karel Jerie

Mám ráda páně Jeriovu fantazii a toto leporelo mně vůbec nezklamalo. Až půjdete na houby tak si dávejte bacha jestli se chováte slušně a někdo vás nesleduje.

25.05.2018 5 z 5

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Tomáš Prokůpek

Moc mě to bavilo. Odlišné styly tvůrců mi vůbec nevadily. Knížka mi vyvolala vzpomínky na dětství kdy jsem Rychlé šípy četla poprvé.