Erik

Zahraniční student Erik není jen tak obyčejný kluk. Erik je maličký, zabydlel se ve spíži a místo zoologické zahrady nebo výletů do města ho zajímají ty nejobyčejnější předměty, které najde na zemi. Ptá se na věci, které všichni ostatní považují za samozřejmé, ale ve skutečnosti na ně neznají odpovědi. A když Erik jednoho dne od svých hostitelů odejde, nechá jim ve spíži krásné překvapení jako poděkování. Shaun Tan (1974) vyrůstal na předměstí australského Perthu. Vystudoval výtvarné umění a anglickou literaturu. Začínal jako ilustrátor hororových a sci-fi povídek, později ho proslavily vlastní ilustrované knihy, v nichž spojuje společenská, politická i historická témata se surrealistickým, snovým viděním světa. Jeho knihy, např. The Red Tree (Červený stromek), The Lost Thing (Ztracenec) a kritiky oceňovaný The Arrival (Příjezd), pozoruhodný stodvacetiosmistránkový příběh beze slov, mu získaly řadu ocenění a čtenáře všech věkových kategorií nejen v anglicky mluvících zemích, ale také v Evropě, Asii a Jižní Americe. Příběhy z konce předměstí (Tales from Outer Suburbia, 2008) jsou zatím autorovou poslední knihou a kromě cen v Austrálii a USA byly také zvoleny nejlepší německou knihou pro děti a mládež roku 2009. V současné době pracuje Shaun Tan jako nezávislý umělec, spisovatel a režisér se sídlem v Melbourne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96224/erik-Kcm-96224.jpg 4.7116
Pro děti a mládež
Vydáno, Kniha Zlín

Eric, 2010

Kniha Erik

gleti

na velmi malém prostoru se prezentují myšlenky, jejichž hloubku si uvědomíte až po přečtení. Jejich sílu ještě umocňují poetické, byť neobvykle zneklidňující obrázky.

vladenec

Tuto knihu kupuju znova a znova, protože výtisk který mám doma vždycky někam pošlu do světa aby udělal radost :)

LuckyVagabond

Nádherné a poučné. Každý jsme jiný. Erik dokonce vypadá jinak, komunikuje jinak, zajímají ho úplně jiné věci. I přes onu odlišnost Erik v rodince u které přebýval zanechal v nevybarvených zákoutích jejich životů semínka, která vyklíčila do nových zářivě barevných květů, kterými zůstala rodinka po jeho odchodu obohacena.

Se mnou jako s vášnivým cestovatelem knížka neskutečně rezonovala. Rozhodně si zakoupím do sbírky a také jsem získal nový tip pro dárek pro některé přátele ze vzdálenějších zákoutí světa.

Taťka Hraboš
12.02.2018

Roztomilé pohlazení pro děti i dospělé. Více než slovy je toho řečeno ilustracemi, do kterých se autorovi podařilo vložit i notnou dávku laskavého humoru. Výborná knížka hlavně pro malé, začínající čtenáře.

meluzena
12.10.2017

Líbezné a poetické knižní pohlazení.
Ten konec byl tak přemilý, že se mi doslova zastavil dech.
(na tohle slova nestačí)

haaabi
09.09.2017

Ten konec byl tak milý, krásné :-)

jarynek
04.09.2017

Nový svět se mi líbil více. Přece jen je toto dílko velmi krátké, takže děj není více rozvinut. Odkaz na tolenci a pochopení jiných kultur je v dnešní době více než aktuální.

Ildi
02.08.2017

Nádherné malé , veľké dielo.