viva71 viva71 komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Nikdy bych si tohle téma sama nevybrala a navíc tak obsáhlá kniha...nechtělo se mi do ní. ALE stála za to!

23.02.2024 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu další.

18.11.2023 4 z 5

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst, protože pan Mareš je sympaťák a mám ráda seriály, kde je spoluautorem scénářů. Knihu plnou otázek a odpovědí jsem zvládla za pár dnů a pan Mareš se mi líbí ještě víc, než dřív. Velmi dobře zpracovaná kniha, která nechá nahlédnout do života zajímavé osobnosti.

31.10.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Autor opět nezklamal. S každou jeho novou knihou se trošku bojím, že už to třeba nebude ono... Ale je to ono a pořád to má grády a šťávu a tah na branku. Trpělivě se budu těšit na další příběh Tomáše Volfa.

14.10.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžko stravitelné téma, ale autorka to zvládla skvěle.

01.10.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak tahle knížka se hodně povedla. Ostřejší mluva ladí s příběhem a pro mě především přiblížila pocity hlavního hrdiny. Přečteno jedním dechem.

12.02.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Moc jsem se těšila na tuto knihu. Téma bylo lákavé, ale když jsem ji konečně otevřela a začala číst.... Velké zklamání. Nezvládla jsem to ani do třetiny a několikrát jsem knihu odložila. Sáhodlouhé citace "bonzáckých hlášení" mě otrávily. Tohle nemohlo být od mé oblíbené autorky...

10.12.2022 2 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

To se moc nepovedlo. Stěží jsem dočetla druhou povídku.

10.12.2022 2 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Pěkně zapletené a pěkně to sviští. Autora čtu opakovaně a kromě zajímavých zápletek mě moc baví postavy vyšetřovatelů a jejich vtipné dialogy.

10.12.2022 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Ocenění "NEJLEPŠÍ ČESKÁ DETEKTIVKA" by si autor zasloužil za každou svoji knihu!

12.08.2022 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Jana... Neskutečně sympatická dívka, se kterou se osud vůbec nepáře. Takovou nálož si málokdo umí dnes představit. Hodně kruté...

02.08.2022 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Carl, Asad a Rose jsou sehraná partička a moc mě baví jejich dialogy a řešení případů. Další příběh si určitě nenechám ujít.

30.07.2022 4 z 5

Díky čtenářské výzvě se mi tato knížka dostala do ruky a jsem za to moc ráda. Medailonky zajímavých žen z dávné i nedávné historie i současnosti. Graficky moc pěkně zpracováno.

21.07.2022 4 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Sympatický hlavní hrdina, zajímavá zápletka, vtipné dialogy a pozvolna gradující děj s nečekaným rozuzlením. Za mě skvělá a čtivá detektivka.

20.07.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pan Hartl se opět trefil a naservíroval báječnou knížku, kterou jsem nechtěla dočíst. Bavila mě moc a vůbec bych se nezlobila, kdyby pokračovalo dalších 15 roků lásky.

19.07.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Ze začátku jsem měla zmatek v postavách, ale postupně mě příběh vtáhl do děje a bylo mi líto, že kniha končí.

06.05.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Styl psaní je pořád stejný a to se mi u autorky moc líbí. Tomuhle příběhu, v mých očích, trochu uškodil ten jiný vývoj po roce 1989. Ale to je pouze můj pohled.

30.01.2022 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Moje oblíbená autorka, která opět nezklamala. Přečteno jedním dechem a vřele doporučuji.

19.08.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Zajímavé a čtivé, dlouho jsem něco podobného nečetla.

27.07.2021 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Lehké svěží čtení. Zajímavá sonda do úplně odlišné kultury.

20.06.2021 3 z 5