Viky17 Viky17 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásně napsané, oceňuji, že postavy mají hloubku. Nikdo není jen černý nebo bílý. Četla jsem dychtivě až do konce. Kniha byla jako ostatní, které jsem od paní Mornštajnové zhltala úžasná.

19.04.2024 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Dnes jsem dočetla Slepou mapu paní Mornštajnové. Další skvělý zážitek. Ale doba byla tak hnusná a zlá, když si vzpomenu na dětství a dospívání.... Jsem podobný ročník narození jako autorka a klobouk dolů před jejími knihami. Dokáže mě úplně pohltit, jen jsem se bála až jsem byla rozrušená, jak dopadne Anežka. Napínavé, poučné čtení, děkuji za další zážitek a již mám připraveny Tiché roky. Ráda se nechám vtáhnout do děje, ale o tom až další příspěvek k této knize.

09.04.2024 5 z 5

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

Napínavé čtení, nemohla jsem odložit dokud jsem nedočetla. Pravá severská krimi, i to navracení do minulosti je tak vzrušující.

11.02.2024 5 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Remarque mě hodně ovlivnil v mládí, četla jsem a plakala a stále se k těm smutným příběhům z války vracela.

11.02.2024 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem, ale bylo pro mě děsivé, ta válka... Ke knize jsem se již nedokázala vícekrát vrátit.

11.02.2024 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tohle byla jedna z prvních knih od Erich Maria Remarque. Objevila jsem ho ve 14, pamatuji, že ji měl děda na dovolené v Německu. Neměla jsem co číst. Zcela mě pohltila a od té doby jsem vyhledávala všechny knihy tohoto autora. Některé jsem po dočtení začala číst znovu. Je to má srdcovka.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi čtivě napsané velmi bolestivé téma. Přečetla jsem jedním dechem i když mě tak moc zaskočil příběh.

05.02.2024 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Poutavý román, čteno jedním dechem. Děkuji, že se mi tato kniha dostala do ruky.

03.02.2024 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Náhodou se mi dostala kniha do ruky. Začala jsem ji číst rovnou a nepátrala předem po ději. Kdybych dopředu věděla, že téma bude tak silné zbaběle bych utekla k lehčí četbě, aby mi nebylo smutno. Lzičky ukáply a velmi jsem si uvědomila tíhu doby, o které nás učili již ve škole, děkuji. Velmi poutavě napsaný příběh, který by si jistě nikdo nechtěl prožít.

03.02.2024 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Tuto knihu jsem jako malá měla moc a moc ráda, ovšem jak mi ji maminka četla a blížila se ke konci, tak moc jsem si přála, aby byli broučci stále živí. Bylo mi moc smutno, že všichni zemřeli....

19.02.2022 4 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Napínavé, současné, čtivé

21.08.2018 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Napínavé, přečteno jedním dechem.

05.09.2015 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

Prima čtení, napětí troška lásky. Četla jsem o dovolené super oddchychovka čtená jedním dechem.

25.11.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Velké zklamání. Bez rozvinutého děje. Neustálé popisování erotických scém po čase otupí a nudí. Jestli je z knihy někdo nadšený, proti gustu....

25.11.2013 2 z 5