Hlídej si svou holčičku

Hlídej si svou holčičku https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/9215/bmid_hlidej-si-svou-holcicku-gza-9215.jpg 4 101 31

Gita žije běžným životem, který jí však komplikuje její vlastní matka neustálým dozorem. Rozepře ukončí až společný strach o Gitinu dcerku, kterou někdo sleduje. Situace se ještě zkomplikuje poté, co zmizí Gitina nejlepší kamarádka.

kob
06.10.2023 3 z 5

Gita mi přišla naprosto nepoužitelná - rozmazlený sobec, který se rozhoduje, komu bude viset na krku. Normální ženská by si místo nekonečného dohadování zařídila život po svém. To věčné handrkování bylo únavné a zdlouhavé, až konec knížky se trošku rozjel a překvapil.

TaLu
09.05.2022 4 z 5

Detektivka o síle strachu a bezmoci, když nevíme, jak ochránit naše nejbližší. Zajímavé rozuzlení. Jen vztahy jednotlivých postav jsem skrze jejich nekonečné dohadování zpracovávala hůř. Přišlo mi, že by si všichni zúčastnění měli sednout a jasně stanovit hranice vzájemného soužití, a ne se stále dohadovat před dítětem, a navzájem se trápit. Překvapivé důvody zvráceného jednání mi připomněli, že člověk prostě nedokáže dostat ve svém životě pod kontrolu vše. Ve vteřině se může změnit život můj i mnoha dalších lidí. Kéž by ne, ale stát se to může, a to je na této knize asi to nejděsivější.

Han-nah
28.05.2021 4 z 5

Trochu detektivka. Když dostanete vzkaz "Hlídej si svou holčičku", kažý dostane strach o své dítě . Policie trochu laxní, nemá se tzv, od čeho odpíchnout. Zde ale autorka více rozebrala psychologii všech postav , jejich životů , vztahových a rodinných problémů, které následně vedou k zajímavému rozuzlení. Svobodná, trochu sobecká Gita žije se svou dcerou a s maminkou v malém bytě. Ukázka vztahových problémů, protože každá má svého přítele, ale jak to dát vše dohromady.

dagmar5477
26.02.2021 4 z 5

Detektivkou bych tuhle knihu úplně nenazvala, ale nebylo to špatné. Jen ten Martin ....., toho bych vedle sebe nesnesla ani minutu :-).

tygřímáma
13.06.2020 4 z 5

Moc fajn detektivka s úžasným koncem, doporučuji

Kerberos
02.02.2020 3 z 5

Na Hamerovou slabší,překvapivý konec,ale autorka nám nedala moc vodítek jak se dobrat k pachateli.

monika4478
09.09.2019 3 z 5

Tento příběh byl napínavý až ke konci, jinak pohodové čtení.

leonessa
04.04.2019 2 z 5

Napínavý to bylo, ale postavy jednaly neskutečně hloupě. Za mě nic moc

Prateri
12.03.2019 4 z 5

Detektivní práce tu moc nebylo. Kniha došla ke svému nečekanému konci nějak sama. Děj posouvaly jednotlivé osoby a jejich jednání, policie se svojí nedůvěrou stála trochu mimo. Spíše než napětí jsem pociťovala nedočkavost, jak se bude příběh vyvíjet.
Přítele Martina bych taky poslala někam, nevím, jestli by to bylo zrovna do háje :)) .

Toňula
15.02.2019 3 z 5

Na českou detektivku to nebylo špatné, čtivé, poměrně napínavé, akorát hlavní postavy mi nebyly příliš sympatické a ačkoliv jsem s nimi soucítila, hlubší vztah jsem k nim nenašla. Po románech M.Klevisové mám asi přece jen náročnější požadavky na českou detektivku. Ale i tak spokojenost a určitě zkusím i další autorčiny knihy.

Moncele
22.08.2018 4 z 5

Po přečtení prvních čtyř kapitol jsem si řekla, že to asi nedám... Gita mi byla krajně nesympatická a od příběhu, který se začal odvíjet, jsem si nic zvláštního neslibovala. Postupně jsem tomu všemu ale propadla a jsem ráda, že jsem to nevzdala. Ději, alespoň dle mého názoru, hodně napomohlo střídání vypravěček. Bavilo mě to a měla jsem tak lepší možnost poznat názory obou hlavních postav. S odstupem času si ráda od této autorky něco přečtu...

Viky17
21.08.2018 4 z 5

Napínavé, současné, čtivé

Alča I.
08.08.2018 3 z 5

Bohužel musím dát pouze 3 hvězdičky. Děj zdlouhavý i když na konci bylo překvapení.

Esmeralda168
03.08.2018 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších autorčiných knih. Čtivá, udržuje v napětí až do konce. Jediné, co mě tam trochu štvalo, byl Gitin přítel. Nechápu, jak mohla milovat člověka, který se choval jak malé vzdorovité dítě - stále se cítil ukřivděný, pořád ji z něčeho donekonečna obviňoval, při jejích žabomyších hádkách jsem měla chuť zakřičet: "Pošli ho už konečně do háje!" - )
Jinak mi sice brzy došlo, o kterou "holčičku" pachateli pravděpodobně jde, ale kdo a proč, to pro mě bylo do poslední chvíle naprosto nečekaným překvapením.

Polinka92
15.07.2018 5 z 5

Knížka je čtivá, povedená. A hodně dlouho trvá, než člověk zjistí, kdo je tím, kdo vyhrožuje... A vcelku mi to připadá i poučné...

ArwenAragorn
31.03.2018 4 z 5

Je to moje první kniha od Zdenky Hamerové. Jedná se o psychologický příběh s překvapivým závěrem. Dala bych i pět *, kdyby mě tak nerozčiloval Gitin přítel Martin. Nebýt trapných a většinou naprosto zbytečných dialogů mezi ním a Gitou, mohla být kniha o polovinu kratší.

i.stefany
17.03.2018 5 z 5

Tato kniha byla má prvotina od paní Hamerové. Moc se mi líbila. Byla to jednoduchá detektivka, nebo spíše psychologický příběh. Docela brzy jsem pochopila o co půjde, ale přesto jsem na konci jen zírala, kam nás autorka zavedla. Příběh byl napsán velice čtivě, některé dialogy, jako bych znala ze svého okolí. :-)
Moc fajn čtení.

laura
24.11.2017 5 z 5

Knihu jsem četla už podruhé, a zapůsobila o moc víc, než když jsem ji před pár lety četla poprvé. Možná jsem teprve teď ocenila psychologickou hru autorky, zákruty cest, kudy čtenáře vede, čím ho mate, až si na konci té podivné hry řekne: Co? Ano, Zdenka Hamerová si prostě umí hrát - a umí psát tak, abyste se v tom zapeklitém bludišti vážně ztratili...

alnahu
18.08.2017 5 z 5

Výborně napsaný příběh – jako psychologická detektivka od české autorky. Příběh Gity ,které někdo usiluje o život její holčičky Petrušky ,byl napínavý od začátku ,až dokonce. V příběhu se také objeví otec Petrušky, který se chce zříct svých otcovských práv a stává se v příběhu hlavním podezřelým. Až na konci knihy se dozvíme ,kdo vlastně usiluje Gitě a Petrušce o život a jaký měl důvod.Za mě velmi dobrá kniha

Leniiis
12.02.2017 4 z 5

Co říct. Knížka nebyla špatná, ale chybělo mi tam trochu napětí, který se dostavilo až na konci. Jinak ale knížka čtivá a dobře se četla.

české krimi české detektivky

Zdenka Hamerová
česká, 1971
2018  77%Bílá tma
2015  78%Klejinčino tajemství
2011  76%Vím, co jsi udělal
2005  89%Zasloužíš si smrt!
2007  82%Hlídej si svou holčičku

Kniha Hlídej si svou holčičku je v