Než pomine tvůj hněv

Než pomine tvůj hněv je čtvrtou knihou série o právničce, která vyřeší i neuvěřitelně zapeklité případy a napsala ji Äsa Larssonová. Rebecka Martinssonová pracuje jako prokurátorka ve švédském městě Kiruna a je známá tím, že se nenechá lehce ošálit. Vždy hledá i pozadí skutečností, jež se nabízejí na první pohled a pátrá po motivech, které mohl pachatel mít. Proto jsou její úspěchy ve vyšetřování založené na usilovné práci a pátrání po sebemenších detailech, které by leckomu mohly uniknout. V jezeře leží potopené letadlo. Dva mladí lidé zřejmě v honbě za něčím cenným, vysekali díru v ledu a po provaze se spustili až k letadlu. Co ve vraku hledali nikomu nebudou moct sdělit i kdyby si to přáli. Někdo neznámý totiž přeřízl lano, které je mohlo odvést zpět ke vzduchu a vysvobození z ledového jezera. Tentýž člověk pak zakryl vysekanou díru v ledu dřevěnými dveřmi. Mladý pár tak neměl ani tu nejmenší šanci na záchranu. Čekala je smrt poté, co jim došel vzduch. Kdo byl ten tajemný vrah, který se rozhodl, že za vpád do vraku letadla zaslouží dva lidé trest smrti? Rebecka rozjíždí rozsáhlé pátrání a brzy přichází na stopu. Stopy ji odvádějí k dlouho tajeným skutečnostem, jež se odehrály v minulosti. Do husté pavučiny viny, lží, strachu a zrady jsou zapleteni obyvatelé vesnice poblíž jezera. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139174/nez-pomine-tvuj-hnev-139174.jpg 4.2221

Rebecka Martinssonová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Host

Till dess din vrede upphör, 2008

Kniha Než pomine tvůj hněv

Kyri

Kniha mě pozitivně překvapila. Celý nápad mi přišel docela fajn. Duch nedráždil, nevyvolával dojem esoterična. Spíš byla otrava, že člověk celou dobu ví, kdo to udělal, jen se čeká, až to policie vyšetří (a to je opravdu doba). Nicméně souvislost s válečným obdobím mi přišla zajímavá. Možná mi to lépe pomohlo pochopit, proč se Skandinávie tak nasměrovala na socialismus.
Ke konci děj trochu ztratil energii a jak jsme věděla, že už jen čekám, až se vrah přizná a vysvětlí, co přesně se stalo, nemohla jsem to dočíst. Navíc autorka má ve zvyku dělat opravdu přehnané závěrečné scény, což se povedlo i tentokrát :).
Četla jsem to anglicky, tak nevím, jestli se mi to jen zdálo, nebo analogie mezi psím a lidským chováním, je poněkud nevkusná.

playada

Celkově nemám moc ráda knížky, kdy je pachatel známý už od začátku. Raději bych se potápěla dál na dně jezera a zkoumala záhady letadla.

wooloong

Duch oběti vypráví část příběhu a prokurátorka se šestým smyslem a týmem detektivů řeší případ, který zasahuje hluboko do minulosti. Mělo to spád, krátké kapitoly, hodně zlý padouch byl řádně potrestán v dramatickém závěru, Rebecka získá dva psy a oddanou lásku mimozemšťana. Jenom by mě zajímalo, co tak hrozně kompromitujícího bylo v tom letadle, že muselo přijít o život tolik lidí.

karin4338

čítam od 1 časti a môžem povedať, že táto knižka sa mi páčila okrem 1. časti najviac. Idem na obeť molochovi, tak uvidíme, ako to skončí. :D

peter5739
29.07.2018

Super, zaujímavé, napínavé, s kúskom tajomná.

VeronikaAug
23.07.2018

Dostala jsem se k této knize úplnou náhodou a nic jsem neočekávala, a bum, krásné početní. Detektivní román přesně podle mého gusta, šokující zápletka, propletení s hlubší minulostí, zajímavé postavy, skvěle zapadla posmrtná vypravěčská role zavražděné. Spojitost s nacismem doladila příběh. Moc doporučuji, jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy četla.

Sahir
18.05.2018

Dobrá čtivá detektivka

gemi
08.05.2018

Naprosto tuctová a ničím nezajímavá detektivka. To je asi tak všechno, co k tomu můžu napsat.

Fantom opery
Fantom opery