Oběť Molochovi

Neohrožená právnička Rebecka Martinssonová se vrací. Muž rozpáral medvědí břicho a zamumlal: „Co to sakra sežral?“ Najednou se vztyčil. Úplně zesinal. V lese se rozhostilo ticho. Nenarušil ho ani vítr, ani ptačí zpěv. Zdálo se dokonce, že les zadržel dech. Lovecká výprava našla v žaludku medvěda lidský palec. Několik měsíců nato je doma zavražděna Sol-Britt Uusitalová. Rebecka Martinssonová a kirunští policisté začínají vyšetřovat případ, který na první pohled vypadá jako vražda ze žárlivosti nebo zášti. Když je Rebecka z případu odvolána a nahrazena protivným prokurátorem Carlem von Postem, rozhodne se vzít si nevybranou dovolenou. Nedokáže Sol-Brittinu vraždu pustit z hlavy, stát stranou a nechat vyrůstat sedmiletého Sol-Brittina vnuka bez rodiny a příbuzných, aniž by se dozvěděl, co se stalo jeho babičce. Spolu s vyšetřováním vraždy a policejní prací vyplouvá na povrch starý příběh Hjalmara Lundbohma, kirunského podnikatele z počátku minulého století, a jeho milostná aféra s krásnou učitelkou Elinou Petterssonovou. Přítomnost je propojena s dávnými událostmi více, než se zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166897/big_rebecka-martinssonova-obet-molochov-Fhm-166897.jpg 4.5241

Rebecka Martinssonová 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Till offer át Molok, 2012

Kniha Oběť Molochovi

Didi15
30.08.2021

Mám ráda, když se prolínají dvě velice zajímavé dějové linie . A tady to bylo excelentní ,moc se mi to líbilo a byla to zatím nejlepší díl z celé série. Velice se divím, že díly nejsou všechny v červených číslech , jako tento . Těším se na pokračování ,pokud bude .

EliskaD
25.01.2021

Velice napínavé počtení příběhů ze současnosti i z minulosti. Velmi čtivé, napínavé, celé velmi dobře vypointované a do sebe zapadající. Vynikající kniha, dle mého nejlepší z celé série. A také jedna z nejlepších severských krimi, které jsem četla.

SilvieSisinka
04.12.2020

Musela jsem rychle dočíst. Přítomnost napínavá, minulost ještě více. Kniha mě bavila celá.

wooloong
24.06.2020

Pěkně vymyšlený detektivní příběh Hjalmara Lundbohma (skutečná historická osobnost) a krásné a svobodomyslné mladé učitelky, jejichž vztah nezůstane bez následků. Inu, to se stává, ale málokdy vede takové společenské faux pas k vyvraždění téměř celé rodiny o sto let později. Padouch z roku 1919 byl čtenáři znám prakticky od začátku, padouch současný docela překvapil. Líbí se mi, že se autorka dokáže se zápornými postavami náležitě vypořádat.

March
10.05.2020

Povedené, četla a četla a musela dočíst a to co nejdříve, protože to bylo napínavé, několik vyšetřování i starých případů, to je prostě paráda. Pro mě asi nejlepší detektivka od autorky.

karin4338
24.02.2020

super...prelínanie minulosti s potomkami skoro o 100 rokov neskôr. krásne. Asa Larsson nesklamala.

VeronikaAug
18.11.2019

Tahle knížka se bez diskuze řadí mezi nejlepší, jaké jsem kdy četla. Bylo to famózní. Neskutečně emotivní, napínavé, promyšlené a smysluplné. Od autorky jsem četla 2 knihy, Než pomine tvůj hněv a tuhle. Obě byly fantastické. Naprosto vtahující příběhy běžící ve dvou časových pásmech, minulost a přítomnost, všechno do sebe zapadá, je to věrohodné, nepřehnané, naprostá harmonie. Nádherně odvyprávěné, jistě tomu dodává úroveň í kvalitní překlad. Asa Larsson je PANÍ spisovatelka, která dokáže vyvolat opravdové emoce. Kdybych mohla, hodnotím více než pěti hvězdičkami.

harvan69
31.08.2019

Výborná detektivka. Mám rád, když se prolínají dvě dějové linie. Nedivím se, že mají severské knihy takovou oblibu.