Oběť Molochovi

Oběť Molochovi https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166897/bmid_rebecka-martinssonova-obet-molochov-Fhm-166897.jpg 5 272 55

Rebecka Martinssonová série

Neohrožená právnička Rebecka Martinssonová se vrací. Muž rozpáral medvědí břicho a zamumlal: „Co to sakra sežral?“ Najednou se vztyčil. Úplně zesinal. V lese se rozhostilo ticho. Nenarušil ho ani vítr, ani ptačí zpěv. Zdálo se dokonce, že les zadržel dech. Lovecká výprava našla v žaludku medvěda lidský palec. Několik měsíců nato je doma zavražděna Sol-Britt Uusitalová. Rebecka Martinssonová a kirunští policisté začínají vyšetřovat případ, který na první pohled vypadá jako vražda ze žárlivosti nebo zášti. Když je Rebecka z případu odvolána a nahrazena protivným prokurátorem Carlem von Postem, rozhodne se vzít si nevybranou dovolenou. Nedokáže Sol-Brittinu vraždu pustit z hlavy, stát stranou a nechat vyrůstat sedmiletého Sol-Brittina vnuka bez rodiny a příbuzných, aniž by se dozvěděl, co se stalo jeho babičce. Spolu s vyšetřováním vraždy a policejní prací vyplouvá na povrch starý příběh Hjalmara Lundbohma, kirunského podnikatele z počátku minulého století, a jeho milostná aféra s krásnou učitelkou Elinou Petterssonovou. Přítomnost je propojena s dávnými událostmi více, než se zdálo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Till offer át Molok , 2012

jendoslav
10.03.2014 5 z 5

Z mého pohledu jednoznačně zatím nejlepší díl série s Rebeckou Martinssonovou. Zatímco v prvních dílech historické vsuvky někdy trochu brzdily děj a těšil jsem se, až skončí, v Molochovi je to naopak - vyprávění z počátku století je skoro zajímavější a vystačilo by snad i na samostatnou knihu! V každém případě Asa Larssonová zraje jako víno a Molocha nelze než doporučit.

Dousabel
27.02.2014 4 z 5

Souhlasím s ostatními, zatímco prvními dvěma díly jsem se spíš pomalu prokousávala, taky to byla jedna z prvních severských knih (teď se s nimi roztrhl pytel), tak třetí, čtvrté pokračování bylo super a tento pátý jsem zhltla za jediný večer. Je to čtivé, napínavé a hlavní postava Rebecka je děsná sympaťačka :o). Teď už mi nezbývá nic jiného, než prolustrovávat ediční plány a čekat, kdy vyjde další.

Evik30
27.02.2014 4 z 5

Severská detektivka to je prostě moje. Perfektně napsaná kniha. Čte se téměř jedním dechem. Máte problém ji na chvíli odložit.
Stylem psaní mi Larsson připomína Camillu Lackberg. Je tam také návrat do minulosti a navazuje na současný zločin. Trochu mě mrzí že s touto autorkou začínám až u její páte knihy ale musím se spoléhat na to co se mi v knihovně dostane pod ruku. Určitě si ráda přečtu i její první čtyři knihy. U severských krimi čtu převážně knihy napsané autorkami. Nějak mě berou víc než ty které píši autoři. Vykreslení severské přírody se všemi nástrahami a pochmurné prostředí krajiny knihám dodává šmrnc.

Moňa69
20.02.2014 4 z 5

Hundí příběh:) Mě to přišlo strašně krátké! Na druhou stranu se nenašlo jediné hluché místo, je sice vidět, že pera se chopila žena, ale tak nemusí to být vždycky na škodu...

vysypanel
26.01.2014 5 z 5

Výborné jako obvykle.Rebecca je prostě super. Na severu Švédska asi není super život pro nás středoevropany...

1.ještěrka
26.01.2014 5 z 5

Asa zraje jako víno. přečetla jsem doslova jedním dechem a i když jsem na knihu měla čas, hledala jsem každou volnou chvilku, abych ji mohla vzít do ruky. Kdo s touto spisovatelkou teprve začínáte, doporučuji číst od prvotiny postupně, aby byl vidět její růst.
Pokud se do toho pustíte určitě nebudete litovat,bravurně se jí daří skloubit minulost a přítomnost i mě samotnou překvapilo jak se těším na pasáže z minulosti, když jsem zrovna v přítomnosti. Dávám plný počet bodů a těším se na další příběh.

amcb
22.12.2013 4 z 5

Postupně jsem přečetla všechny knihy od této autorky. Postupně se mi líbily čím dál víc. Takže mé přání je, aby vyšla další :-) Rebecku a všechny postavy jsem si oblíbila, takže další příběh a pokračování osudů v severské zemi a s jejich naturelem by nebyl na škodu.

asam
02.12.2013 5 z 5

Severské prostředí, drsná příroda a do tohoto prostředí zasazen detektivní příběh, začínající jako nevinně vyhlížející náhoda. Celý příběh se rozbíhá pomalu, ale kousek po kousku do sebe zapadá a nakonec se vše rozeběhne na plné obrátky. Pěkné čtení, napětí, láska, zápletka a dobrý konec, tak jak to má být.
Určitě doporučuji.

LG73
24.11.2013 5 z 5

Äsa je prostě úžasná. Čím více dílu napíše, tím je to lepší. Její knihy jsou stále stejně promyšlené, nechybí napětí, zajímavá zápletka a skvěle vykreslený popis kruté švédské zimy. Kniha se béječně čte a velice těžko odkládá.

Petulla
16.10.2013 5 z 5

Moje řeč. Její pátá kniha je opravdu nejlepší. Svižné, čte se jedním dechem, promyšlené.
Její poslední kniha mi hodně připomíná tvorbu a styl Camilly Läckberg.

dalimoni
07.09.2013 5 z 5

5. kniha od této autorky, kterou jsem četl. Určitě patří k těm nejlepším. Svižný děj, Rebecka se zabydlela na funkci žalobkyně v Kiruně a i když v tomto případě není oficiálně angažována, zase hraje hlavní roli. Hlavní postavy jsou opět velmi dobře propracovány, navazuje se na předešlé knihy, proto doporučuji začít postupně. Návaznosti sice nejsou zásadní, každopádně pro dokonalou orientaci je lepší, když se čtenář seznamuje s osudy hlavních hrdinů postupně.
Při čtení knih od této autorky na mě vždy dýchá ten severský chlad a úplně mě láká se někdy podívat na sever Švédska, protože příroda a vykreslení atmosféry drsného severu je to, co se mi na knihách této autorky líbí nejvíce.
Pararelní příběh téměř 100 let starý je ze začátku jakoby rušivý, ale nakonec se ukáže, že pro samotný příběh velmi důležitý a nakonec vše zapadne na svá místa (O peníze jde vždy až v první řadě :-D).

aalexiis
20.08.2013 5 z 5

Asa je moje srdcová autorka, Rebecku miluji celým svým srdcem a toto je prostě "moje" kniha. Bylo to úžasné, autorka je knihu od knihy lepší a její postavy také. Chlad, surovost, knihy, psi, sníh, vraždy, dokonalá švédská kniha :) jestli jste třeba četli první díl a nelíbilo se vám to, věřte že je to opravdu o hodně lepší později, u mě obliba stoupá u každé knihy o hodně a už teď můžu dát plný počet bodů, budu muset k tomu stupínku přistavět na další knihy

soukroma
17.08.2013 5 z 5

Líbila se mi. Moje první setkání s touto autorkou a příjemné: svižné čtení (jen kdyby seveřané s takovou chutí neopakovali jména i příjmení svých hlavních postav v průběhu celé knihy, a to klidně třeba ve třech větách za sebou), zajímavý příběh (konečně v záplavě severské krimi nebyla na pořadu pedofilie a jiné zhůvěřilosti, ale ten hlavní starý dobrý důvod pro vraždu ...). Zjišťuji, že v přehršli švédských krimi autorů u mě už na plné čáře vyhrávají autorky.

Spark
10.08.2013 5 z 5

Další díl ve kterém sledujeme osudy Rebecky. Kniha mě moc bavila a četla se skoro sama;) Vkládaný příběh z minulosti mě nejdříve nezaujal, ale pak jsem chtěla vědět, jak to dopadne, stejně jako v současnosti, takže hodnotím pozitivně. Mansovi jsem nikdy moc nefandila, tak uvidíme, jak to dopadne ;) Rozhodně se také nemohu dočkat dalšího dílu.

Petradoskla
07.08.2013 5 z 5

Asa a Rebecka skvělé jako vždy. Pro mě jedna osoba. Ženská hrdinka v severské krimi je přidaná hodnota. Kniha čtivá a napínavá do poslední chvíle. Líbí se mi paralelní příběh Eliny a jeho provázání se současností. A navíc ta milostná vložka. Pořád ještě trochu fandím Mansovi. Budu netrpělivě čekat na další díl.