Vik40 Vik40 komentáře u knih

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Za mne už p.Bryndza píše "monotóně" - hodně se opakuje v obratech a začíná i popisovat nepodstatné detaily.
Tento díl je určitě lepší než předchozí, ale dynamicky poutavý je až na posledních cca 90 stranách textu.

26.05.2024 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Drsné. Hrozné. Děsivé. Poučné.
Asi nejemotivnější kniha, kterou jen kdy četl.
Obdivuji A..Mornštajnovou, jak dovedla tak děsivé téma napsat. Tolik emocí, pocitů
Romány, které se věnuji tématu druhé světové války jsou obdobným tématem. Stejně jako fašismus i komunismus a obdobné ideologie, které jsou schopné a ochotně manipulují lidskou mysl - měly by se zakázat!!!!!

20.01.2024 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Dobré téma - asi by mělo vědět víc lidí, co to je vymývání mozku a jak to může končit. Zaprodat se a v konečném důsledku vykoupení se vlastní dcerou :-(
Vše jen pro zaslepenou lásku.

05.11.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Nezaujalo, nenadchlo.
Napsáno nepřehledně, místy jsem se ztrácel mezi jednotlivými postavami. Téma určitě dobré, ale obsahově mne kniha nezaujala. Někdo prý přečte jedním dechem, já jsem se trápil skoro tři týdny. a do čtení jsem se nutil.

03.08.2023 3 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Nejsem právě fanda válečné literatury, ale tahle mi docela sedla. Prostě hezky napsané s provázaným dějem až do doby normalizace v ČSSR (tuhle zkratku už jsem dlouho nepoužil). Zvláštní konec knihy a tak nějak ve mně zůstala hořkost nad starým známým závěrem, že komunisti a fašisti byli jedna a tatáž "verbež", která bez okolků komukoliv nepohodlnému prostě "zatla tipec".

05.04.2023 4 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Rozporuplné.tolik o pocitu po dočtení. A docela jsem se trápil. Detektivka, která v cca 70% obsahu se věnuje jídlu, chutím, přípravě a pití kávy (sice velmi zajímavě), doprovázené spoustou francouzských slovních spojení, která asi mají podtrhnout autentičnost překladu, ale pro mne jako nefrancouuštináře nepochopitelné. A dvoudenní vyšetřování objasněno na posledních 15 stránkách. Ne, ke knize se nevrátím ani náhodou.

18.02.2023 3 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Kdybych měl být přesný, hvězdiček je 4.75 z 5. Tu čtvrtinu ubirám za pomalejší start. Krásně napsané, velmi napínavá zápletka (sice trochu po americkou, ale co už :-) )
Doporučuji, stojí to za čtení.

07.02.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Nejsem úplně nadšenec do Fantasy žánrů. A nemyslím si o téhle knížce, že to je zrovna pro děti (mládež možná). Nicméně za mne 4 hvězdičky zcela po zásluze. Možní první pětina knihy trochu tápavá, hledal jsem kde že bude směr a co se z toho vyvine, ale vydržel jsem a nelituji. dynamické, místy lehce erotické (ale jen trošku) a celkově jsem se v ději neztratil. Takže dobré, pohodové domácí počteníčko :-)
A další díl si určitě pohlídám.

24.01.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Asi jedna z nejlepších českých detektivek. Takže pět hvězdiček ze šesti. A autorovi držím pěsti do dalšího psaní. Bylo to rychlé, dynamické a mělo to spád i napětí.
Nenudil jsem se a těžko se mi kniha odkládala, když jsem číst už nemohl.

09.01.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Kniha má spád až ve druhé polovině. Je čtivá se zajímavým rozuzlením. Ale 4* stačí. :-)

03.01.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Je to "Bryndzovka", ale postupně ztrácí náboj a dynamiku. I když tento díl byl lepší než předchozí, tak stejně vím, že podruhé číst nebudu.

23.12.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Napsáno krásně. Jen na můj vkus moc, moc dlouhé a místy strašně detailní. Nicméně děj se mi neztrácel.
Ale první díl byl lepší.

23.12.2022

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Velmi poutavě napsáno. Po dlouhé době kniha, na kterou jsem se těšil a nechtěl jsem ji nedočtenou zavírat.
Navíc zajímavé téma. Doporucuji.

07.10.2022 5 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Knihu jsem dočetl. I když se mi nijak zvláště nelíbila, ale námět nebyl špatný. Vadil mi zmatek v postavách - bylo jich moc a časové prolínání.
Nicméně mnozí se asi zorientují v časovém dějí a postavách snáze než já, takže se jim bude líbit.

03.08.2022 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Silný zážitek! To jsou první slova, která mne při rekapitulaci po přečtení knihy napadla.
Je to jedna z knih, kterou budu hodnotit vysoce, ale nikdy se k ní nevrátím. Četl jsem ji hodně dlouho, protože byly pasáže, které jsem musel "rozdýchávat"
Karika píše poutavě, umí vtáhnout do děje, dovede udržet linii i pozornost.
Asi bych knihu doporučil všem, kteří si berou válečné útrapy do pusy bez znalostí historie, bez znalostí, co dovede udělat snaha o nadřazenost s charaktery.

13.05.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Dobře napsané, mně hodně vyhovují krátké kapitoly s navazujícím dějem. Navíc přitažlivě napínavé a (pro mne) i s nečekanou pointou.
Doufám, že bude 4.díl :-)

16.03.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Nevím, jak zhodnotit - první půlka knihy mne moc nebavila a četla se (mně) těžko. V druhé polovině se přitažlivost knihy zlepšovala a závěrečná cca čtvrtina mne nutila sedět u knihy a číst. Téma je zvláštní zejména svým řešení,.
Není to kniha, ke které se budu vracet.

04.03.2022 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

První třetina knihy nic moc. Zbylé 2/3 byly dynamické, zajímavé a rychlé.Celkově se kniha líbila, ale podruhé se k ní nevrátím.

06.01.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná kniha. Trocha historie z mého kraje. I něco nového jsem se dozvěděl.
Místy sice až moc obšírné popisy všeho možného, ale dějově jsem se nikdy a nikde neztratil.
za mne plný počet.

14.12.2021 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Kdyby to šlo, přidám hvězdičku navíc.
Napsáno dynamicky, poutavě, nenudil jsem se a četl jsem velmi rád.
Kdyby byl už k dispozici, hned bych se vrhnul na další díl. A to se mi moc často nestává.
Knihu všem doporučuji.

14.12.2021 5 z 5