veruptackova veruptackova komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Útlá novelka, která já krátká svým rozsahem, ale neuvěřitelně bohatá svým obsahem. Tohle by si měl přečíst každý rodič. Silné, hrozné a přitom tak skvělé.

01.04.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejvíce se mi na knize líbily sarkastické poznámky, kterými autor rozhodně nešetřil. Naopak pokud bych měla něco vytknout (a věřím, že pro většinu čtenářů to bude naopak pozitivum) tak jsou to technické popisy toho, co astronaut dělá. Jako např. jak získat vodu, kde žádná není. Tyhle části pro mě byly na čtení náročnější, ale věřím, že pro někoho jsou tím nejlepším na knize.

01.04.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Na prvotinu opravdu dobré. Čekala jsem více detektivku a méně mysteriózní příběh, ale i tak mě knížka bavila a mohu ji doporučit.

01.03.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová má nejen neuvěřitelně krásou čestinu, ale i talent nenásilnou formou do děje zakomponovat historické události.

01.03.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Překrásná obálka, spousta kladných hodnocení, vysoký počet stran a anotace slibující hate/love romance ve viktoriánské době.
Tohle mi neskutečně sedlo a hltala jsem každé slovo. A i když je knize vyčítán rychlý konec a i já sama bych snesla pár stránek navíc, nemůžu jinak než hodnotit knihu plným počtem.

26.02.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Kniha rozhodně není tuctovou romarťárnou, ale zlomí vám srdce a donutí vás zamyslet se nad vlastním životem.

05.02.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jednoznačně doporučuji! Nechápu, že jsem se k této sérii ještě nedostala dřív.
Skvělé! Asi první detektivka, u které víte "zaporáka" hned od začátku, ale absolutně mě to nevadilo. Perfektně propletený příběh.

29.01.2020 5 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Opět to bylo kruté, čtivé a s poselstvím.
Dost čerpá z prvního dílu a nepřichází až tak s ničím novým, ale i tak mě příběh hodně bavil.
Za mě jedna z nejlepších dystopií.

28.01.2020 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Všem doporučuju k přečtení! Pro mě to bylo hodně obohacující čtení.
Zatím jsem nečetla žádnou knihu z prostředí Číny a tak jsem se dozvěděla opravdu spoustu pro mě nových věcí (podvazování chodidel, poměry v rodině..).
Trošku mě zklamal závěr, proto dávám 4,5*

23.01.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Opět stránky mizely pod rukama. Napínavé od začátku do konce. Pár věcí by se dalo vytknout (podrobnější popis cizí planety, některé technické věci), ale to můj celkový dojem nijak nesnížilo.
Rozhodně se nejedná o typický vycpávkový druhý díl.

23.01.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Při této knize rozhodně budete mít žízeň a začnete uvažovat, zda kohoutek s vodou nepouštíte zbytečně, jestli ve sprše nestojíte moc dlouho.
Originální téma a zajímavé zpracování. Věřím, že i dost reálné, co se může z lidí stát, když příjdou o něco tak samozřejmého jako je voda.
I tak mi tam něco málo chybělo a příběh mě úplně nevtáhl, proto hodnotím 3,5*.

29.12.2019 3 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Netradiční detektivka, kde hlavní hrdina není žádný svatoušek.
Originální a rozhodně umí překvapit. Místy je to sice pro silnější žaludky, ale za mě po dlouhé době originální příběh, který jsem neodhadla!

Hodnotím 4,5*

04.12.2019 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

A teď vážně - tohle napsala česká autorka? Místy jsme měla pocit, že čtu světový bestseller. Naprosto krásná čeština, skvělé slovní obraty a samotný příběh vás taky vtáhne. Moc se mi líbil popis fanatismu a to, jak hlavní hrdinové bojují s tím, v čem vyrůstali, co považovali za správné a svými myšlenkami. Rozhodně stojí za přečtení.

03.11.2019 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Tohle je moje první kniha, která se řadí do žánru erotických románů a musím říct, že mě hodně pozitivně překvapila. Jakmile jsem si totiž zvykla na některé výrazy během "lechtivějších" scén, které mi trošku z textu vyčnívaly, dostala jsem romantický příběh, který se četl skoro sám. Navíc se autorovi perfektně podařilo zasadit příběh do kuchařského prostředí, díky čemuž jsem nejednou měla chuť na dobroty, které Cole a Willow připravovali.
Kdo chce romantický příběh s kapkou erotiky, který se čte skoro sám - tohle je ideální kniha.

29.08.2019 4 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Bohužel za mě nic moc. ????
Absolutně jsem nechápala hlavní hrdinky. Kromě jejich totálně nelogického chování v knize pro mě nebylo žádné překvapení, žádný nečekaný zvrat. Rielle mě místy i bavila, kapitoly Eliany bohužel nuda.
Pravděpodobně nejsem cílový čtenář této série. ????

24.08.2019 2 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Několikrát jsem měla chuť knihu odložit a v průběhu čtení jsem přečelta asi čtyři jiné knihy. Chápu, že do kouzelného světa je potřeba čtenáře uvést a vysvětlit jeho pravidla. Za mě však tento popis neudržel mou pozornost. Asi od poloviny, kdy už čtenáři byl svět dostatečně vysvětlen a seznámil se s postavami, začal děj konečně plynout svižnějším tempem. A i mě začala kniha bavit.
Bohužel jí však nemohu odpustit hodně pomalý start a proto hodnotím 3,5*

27.07.2019 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

3,5*
Od knihy jsem očekávala milý příběh z vysokoškolského prostředí, možná až lehce naivní lovestory a to se mi víceméně splnilo.

27.07.2019 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Měla jsem velký problém do knihy se začíst. Při čtení jsem se nemohla zbavit dojmu, že jsem podobný příběh už četla. Závěr celkový dojem z knihy vylepšil, ale prvních 130 stran jsem vážně uvažovala, že knihu odložím.

14.07.2019 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tuhle knihu bych si sama asi jen tak nekoupila. Půjčila jsem si ji, protože autorka je hodně doporučovaná, ale já si říkala, že knížka o depresích nebude moc pro mě. Ale opak je pravdou. Tahle kniha byla tak neuvěřitelně překvapivá, zvláštní, plna hrozných věcí, ale současně neuvěřitelně milá. Rozhodně se pustím i do dalších od Collen Hoover.
4,5*

03.07.2019 5 z 5

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Začátek byl na mě hodně slabý a zvažovala jsem knihu odložit. Po nějakých cca 80 stránkách už se tam začala více odkrývat minulost a více mě to vtáhlo do děje. Druhá část knihy byla podstatně lepší a ta třetí mě už bavila. Nicméně mě pomalý styl vyprávění až tak neoslovil a závěr jsem čekala trošku jiný. Hodnotím jako průměrnou knihu zasazenou do velmi zajímavého prostředí. Tu atmosféru autorka vykreslila opravdu skvěle.

28.06.2019 3 z 5