veruptackova veruptackova komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Autorovi se povedlo vzít opravdu zajímavou myšlenku - nesmrtelnost lidstva a vytvořit kolem ní zajímavý příběh, kde mají své místo intriky, láska, dobro a zlo. Věřím, že kniha poskytne nejednomu čtenáři poučení a mě opravdu bavila.

05.02.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

B. A. Paris patří k mým oblíbeným autorkám a tak jsem i tuhle novinku musela mít. Absolutně jsem netušila, že to nebude psychotriller, ale rozhodně nejsem zklamaná.
Tohle je skvělé rodinné drama. Postavy jsou perfektně propracované a to nejen ty hlavní, ale i vedlejší.
I když podle některých se tam řeší stále to samé, já s tím nesouhlasím, protože pro mě tam vždy byla přidána nová informace, šlo to více do hloubky a četlo se to skvěle!

29.01.2021 5 z 5

Síla hlasu Síla hlasu Martin Rousek

3,5*
Prolog této knihy mě šokoval a vzbudil můj zájem o příběh. Začátek knihy se mi líbil a vyvolal ve mě spoustu pocitů. Současně jsem ale při čtení narážela na výrazy, které mi neseděly a odváděly mou pozornost o čtení. Závěr mě nepřekvapil, ale nehodnotím to jako negativum.
Kniha si své čtenáře určitě najde a u mě má body hlavně za originalitu.

29.11.2020 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Poslouchala jsem audioknihu.
Osobně nechápu přirovnání ke knihám Roberta Bryndzy, ale kniha se mi líbila. Ač se dalo odhadnout o co jde a kdo za to může, příběh mě bavil a další příběh s Josie si ráda přečtu/poslechnu.

26.11.2020 4 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Jestli úplně neholdujete účetnictví, nebojtese, machinace s DPH jsou tu jen na pozadí příběhu. Dle mě se tu opět velmi dobře mísí napětí a erotika, i když v tomto případě, by té erotiky mohlobýt trochu víc. Vzhledem k zápletce to ale chápu.
Tentokrát mi Olka a Piotr nepřirostli moc k srdci a občas jsem jejich jednání nechápala, ale to bude spíše otázka osobních sympatií.
Rozhodně mě knihy této autorky baví, skvěle se čtou a kdo chce relax u nenáročné četby, mohu doporučit. Já si určitě další díl přečtu.

16.11.2020 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Četlo se to skvěle a osobně mě překvapilo, že to mělo i poměrně propracovaný příběh. Navíc mi seděl střídající se pohled obou hlavních postav.
4,,5*

25.10.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Dokud jsem nečetla NAVŽDYCKY, nevěřila bych, že může být kniha plná klišé a současně originální.
Naprosto jsem si zamilovala odkazy na Harryho Pottera, Star wars a spoustu dalších filmů a obdivuju autorčin um, protože takhle trefně je zakomponovat do děje prostě neumí každý.
Pokud chcete 100% zlepšovák nálady, u kterého budete mít po celou dobu úsměv od ucha k uchu, tak tahle kniha je tou správnou volbou!
Já si ji určitě hodlám přečíst znovu a opravdu bych nevěřila, že romantická youngadultovka se dostane mezi to nejlepší, co jsem letos četla.

06.10.2020 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

4,5* užasný nevinný pohled na hrůzy 2. světové války. Doporučuju i starším čtenářům.

02.10.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Opět skvěle promyšlený příběh, který se od začátku možná může zdát jako zcela jasný, ale autor si s tím umí opravdu pohrát a čtenáře překvapit.
Osobně nemusím moc detektivky, kde vám autor vraha/pachatele/záporáka odhalí na začátku, protože to pro mě prostě ztratí tu šťávu, ale v tomto případě mi to nevadilo a příběh mě i tak velmi bavil.
Hodnotím 4,5* , protože se mi Noční pták líbil o trošku víc. Jinak mohu doporučit.

02.10.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Tak tahle detektivka mě fakt chytla.
Sedla mi vyšetřovatelka.
Líbilo se mi, že je tu několik hlavních postav, u kterých můžete zvažovat, kdo je ten špatný.
Kniha umělá vyvolat napětí.
Dávám 4,5⭐️ a to jen z důvodu, že autorka nechala v jedné věci vyšetřovatelku déle tápat než čtenáře. Rozhodně však mohu doporučit a těším se na další díl!

11.09.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Odeonky většinou moc nečtu, ale tahle se líbila i mě. Pro někoho by to mohlo být feministické dílo, dalšímu však může kniha hodně předat.
Autorce se na krátkém rozsahu povedlo vystihnout mnoho problému a popsat příběh tří silných žen, které jsou zdánlivě jiné a přece mají něco společného. Hodně povedený debut!

21.08.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

3,5*
Tenhle případ mě nevtáhl jako předchozí. Možná kvůli prostředí, kde se odehrává. Možná kvůli důvodu, proč vrah vraždil. Možná protože mou pozornost odvádět více než jeden případ. Další si ale rozhodně přečtu.

08.08.2020 3 z 5

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Už od začátku nás do děje vtáhne pořádná dávka napětí. V úvodní části knihy se objevuje množství postav, což by pro někoho mohlo být lehce matoucí, mě to však nevadilo a nějak jsem tušila, že si tím autor chystá půdu pro další děj. Stále ještě jsem šokovaná z ukončení první části. V té druhé už to byla prostě neskutečná akční jízda.
Smekám před panem autorem, který vymyslel bravurní zápletku.
Doporučuji všem milovníkům dobrých detektivek. Nezbytná opatření totiž podle mě bez problémů mohou konkurovat zahraničním bestsellerům!

23.07.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Cizince jsem poslouchala jako audioknihu a neskutečně mi sedla. Zpočátku se jevil jako "rodinný thriller", ale ke konci už nechyběla ani akce. Patří k thrillerům, které by někdo mohl pro svou zápletku označit za překombinovaný, já však takové vyhledávám a proto se mi opravdu líbil.

23.07.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

4,5*
Jako všechny autorčiny knihy je i tato neuvěřitelně čtivá.
Trochu jiná Coleen, ale myslím, že autorce vystoupení z její konfortní zóny, jejího běžného žánru rozhodně prospělo. Srážím půl hvězdičku, protože dle mě v jednom momentě hlavní postava jednala nelogicky, ale jinak to byl skvělý psychotriller, který byl však jiný a netuctový.

07.07.2020 4 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

4,5*
Jsem ráda, že mi tahle kniha přišla pod ruku. Rozhodně mi předala spoustu informací a donutila zapřemýšlet. Jsem ráda, že nepopisovala jen samotný útěk, ale i před a po - tedy původní život a to, jak byla Yeonmi vychovávána a to jak se vyrovnala se svým novým životem na svobodě.

07.07.2020 4 z 5

Lobotomík Lobotomík Pavel Bušta

3,5*
Upřímně nevím, jak tohle zhodnotit, protože jsem žádnou takovou knihu nečetla. Rozhodně smekám před autorovou fantazií a slovotvorbou. Kniha je zvláštní, originální a neotřelá jednohubka.

15.05.2020 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Žádný krvák, ale skvěle promyšlená detektivka, kde vše zapadá na správné místo. Smekám před autorem a těším se na další díl!

02.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

3,5*
Bohužel jsem se nemohla absolutně začíst. Měla jsem od knihy moc vysoká očekávání a to je vždy špatně.
Od poloviny postavy zestárly a děj se posunul do (pro mě) zajímavější části dějin. Kniha mě začala i celkem bavit a jsem ráda, že jsem to s ní nevzdala.

02.05.2020 3 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Nechápu, že mi trvalo tak dlouho se k této knize dostat. Naprosto skvělá! Lepší LGBT knihu jsem nečetla.

26.04.2020 5 z 5