veru_nedvedova veru_nedvedova komentáře u knih

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Ze začátku nechápete, kolik postav tam je a už si začínáte dělat myšlenkovou mapu. Na konci je vám líto, že těch postav není víc a že vám to pořád nestačí a chcete víc a víc.
Těžká témata schovaná do obyčejných životů obyčejných lidí. Krása.

08.03.2022 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Drsná jízda. Napínavý děj, možná se dá i lehce přirovnat k thrilleru, protkaný momentálními těžkými tématy milenialů. Kniha je taková jednohubka, na které si smlsnete jako na sýrovém chlebíčku (tuto narážku pochopíte, až si knihu přečtete).
Přečtěte si tuto knihu!
Je to kniha o lidech a nespravedlnosti, zvlášť ten konec. Píchne vás u srdce, jak je ten systém kurwa na hovno.

28.08.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Život je opravdu někdy hodně smutný a Petra Soukupová smutek vepsala do naprosté obyčejnosti všedního života. Kniha se odehrává během několika hodin, nestane se nic neobvyklého a přesto ve vás tato kniha nechá hlubokou propast emocí, které nevíte kam zařadit.
U této knihy budete ještě dlouho přemýšlet a vytvářet svoje vlastní spekulace - jak to asi bylo dál?

07.09.2019 4 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Smutný příběh o zlomené dětské duši. Kniha je napsaná jednoduchým stylem a donutí vás přemýšlet nad tímto tématem. Moc se o něm ve společnosti nemluví. Přitom je, docela ve velkém měřítku, všude kolem nás.

27.05.2019 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

První polovina knihy byla skvělá. Mé srdce zaplesalo nad novým světem. Ale druhá polovina knihy mě zklamala, zvlášť konec.
Popisy autorky byly kolikrát až zdlouhavé a nudné. Jako ušlo to, ale jestli máte na seznamu další knihy na čtení, s touhle bych se nezdržovala.

24.04.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek je nejméně hodnocená kniha od autorky. Ale mně osobně oslovila nejvíce.
Postavy tak jsou krásně zapletené do sebe, příběh je tak velmi napínavý a čtivý, až se nakonec celý zase rozplete.

24.02.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ze začátku je to milá vtipná kniha, které se pomalu zatemňují stránky. Obsah je plný zajímavých myšlenek, o kterých pak budete dlouho přemýšlet.
Akorát bych možná trošku pozměnila konec. Mámu bych asi nechala ve vězení.

25.09.2018 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Určitě knížku doporučuji k přečtení.
Ale tuto tématiku vždycky srovnávám s Vypravěčkou, která je mnohem drsnější a lépe propracovaná.
V této knize, bylo všechno jen tak zlehka popsáno. Takže knihu doporučuji těm, kdo má slabší žaludek a zajímá ho téma druhé světové války.
Velké plus přidávám za to, že na konci knihy jsou fotografie a komentář syna.

17.09.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Skvělé, skvělé, skvělé.

28.06.2018 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že jsem z ní lehce vykolejená. Příběh mě velice pohltil a pořád si to musím přehrávat dokola.
Je to velmi kvalitní literatura a opravdu nechápu, proč jsem si s autorem začala až teď.
Všechny knihy sem, prosím!

05.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha. Ráda čtu knihy na téma druhé světové. Myslím si, že každý by měl přečíst minimálně dvě knížky ročně na toto téma, aby si připomněl jaké to tu bylo. Tahle knížka vás zasáhne a nepustí.

24.07.2017 5 z 5

Kouzelně nádherná pohádka. Úžasně ilustrovaná. Jsem z ní hrozně moc nadšená. Taky bych chtěla jít do lékárny a vyzvednout si jednorožce.
Když vám někdo bude říkat, že už jste na pohádky moc velký, tak jim nevěřte. Tahle knížka stojí prostě za to.

26.06.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Opět mě autorka strhla s sebou do příběhu. Každá postava je neuvěřitelně propracovaná. A konec mě úplně zničil. Nevím, co k tomu více dodat. Ještě teď jsem z toho vyvedená z míry. Skvělá kniha!

15.05.2017 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nekrásnější knížka, kterou jsem kdy četla. Čte se tak krásně, že se chcete stát Aljaškou. U knihy jsem se zasmála i rozbrečela. Je to opravdu čtení mezi řádky a kniha mi hodně dala. Někdo v tom uvidí obyčejný příběh, někomu to změní život. Doporučuji všema deseti. Za mě je tohle nejlepší kniha od Greena a nejlepší kniha vůbec!

27.03.2017 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

No páni. Hlavní hrdinka, jako v každé správné YA, trpí nějakým problémem - zde jde o panickou úzkost. Takže vás v knize čeká lehké seznámení s psychickou nemocí.
Tato YA je neobvyklá, příběh je zahalen záhadou staré školy a plus se do toho míchají další nesrovnalosti a vražda. Příběh je velmi napínavý a ohromně čtivý. Velmi mě baví jazyk, kterým je kniha napsaná. Je to svižné a dokonce i vtipné.
Když už jste bohužel na konci, tak jste naštvaní, protože příběh končí další zápletkou. A světe div se, je to boží. Tato kniha má velký potenciál na pokračování a prosím, kéž by to byla pravda.

08.09.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Kniha vás nepustí a chcete víc a víc. Ale konec byl trochu nedostačující...

27.08.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělé jako vždy. Boží závěr :)

12.08.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Kéž by byl i další díl, protože druhý díl byl snad ještě lepší než první. Tento svět miluju a chtěla bych se do něj ještě vrátit.
Kniha je opravdu skvělá od začátku do konce. A konce autor opravdu fakt umí! Jedno velké WOW!

11.07.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndza je jediný autor, který mi při čtení knihy, dokáže rozbušit srdce.

04.07.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Kniha je velmi předvídatelná a děj se hrozně vleče. Do čtení jsem se musela nutit. Kniha má mnoho dlouhých a nezajímavých popisů. Takhle prostě thriller nemá vypadat.
Královna thrillerů pro mě tedy stále zůstává B. A. Paris.

27.05.2019 2 z 5