Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

Další pokračování Ságy prokletých. Čte se to skoro samo, stačí pár volnějších chvil ve škole. Děj má spád, postavy jsou zajímavé. Pro romantiky se najde i trochu těch hřejivých slov a sexu. Trochu jsem čekala nějaké větší drama, už jen podle názvu, ale třeba se dočkám v dalším díle... :-)

15.03.2012 4 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Zábavné, čtivé, jen dějově trochu neuspořádané. Přišlo mi, že kniha neměla žádnou větší pointu, bylo to jen takové vyprávění ze života. Ale samozřejmě dokonale vtipné!!

05.03.2012 4 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Před tímto dílem jsem měla velkou pauzu, takže jsem vypadla z děje. A rázem už mě to vůbec nebavilo, napsáno mi to přišlo naprosto stupidně, jednání postav naprosto nepochopitelné. Buď byly díly předtím fakt lepší, nebo jsem byla jen v pubertálním opojení.

03.03.2012 2 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Knihu jsem nedočetla, fakt mě to vůbec nebavilo. Děj se táhnul, styl psaní mi absolutně nevyhovoval, prostě žádná velká zábava pro mě.

03.03.2012

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Čtivé, napínavé, místy i zábavné. Tenhle díl mi ještě nepřišel moc fantasy, uvidíme, co přinesou další :-)

01.03.2012 4 z 5

Tajné sexuální fantazie švédských žen Tajné sexuální fantazie švédských žen Kateřina Janouchová

Co vám budu vyprávět, téma je to příjemné, některé fantazie mi opravdu vyrazily dech... ale není zase takové umění posbírat, co si kdo myslí, a vydat to jako knihu. Nečekejte žádné velké umělecké hodnoty :-)

24.02.2012 3 z 5

Po stopách českého filmu Po stopách českého filmu Radek Laudin

Příjemná kniha, zajímavé informace k filmům, typy na výlety a zábava na sobotu do práce v jednom :-)

04.02.2012 3 z 5

Málo černý Varlata Málo černý Varlata Iva Pekárková

Takové "nenadchne ani neurazí". Tzv. blogokniha měla zůstati pouze blogem a bylo by lépe.

30.01.2012 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Do knihy jsem se pustila, protože se chci kouknout na film... Teď nevím, jestli se budu ještě dívat. První dvě třetiny knihy byly fakt nuda, slaďák, nic převratného. Poslední třetina byla už o něco lepší, ale stejně mi to celé přišlo dost nereálné. Kdyby se to celé odehrávalo cca před 50 lety, charakterům hlavních postav bych se možná tolik nedivila, ale tohle bylo jedno velké sci-fi. :-)

27.01.2012 3 z 5

Hemy a Marlen v Paříži Hemy a Marlen v Paříži * antologie

Hvězdička za každou povídku, která se mi líbila. To znamená 2/6. Jako nejlepší shledávám Hodinu dospělosti od Pavla Brycze a Hemy a Marlen v Paříži od Jiřího Kratochvíla. Jinak mi kniha moc nesedla, povídky mě nebavily. Ono napodobovat něčí styl se většinou nevyplácí...

15.01.2012 2 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Bylo to čtivé, děj příjemné utíkal, spousta krve, spousta mrtvol... Ale... fakt hrozná slátanina všeho možného... Drákula+Alžběta Báthoryová+ Jack Rozparovač+ Titanic? Na jednu knihu až moc... čekala jsem, že to bude příjemné pokračování hrdinů z Drákuly, ale vše se ukázalo nakonec býti úplně jinak a vše bylo nakonec zkaženo.

09.01.2012 2 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Asi jsem čekala trochu poetičtější konec, ale jinak to bylo krásné, dojemné a smutné.

30.12.2011 4 z 5

Opravdu nejlepší díl z celé trilogie... a závěrečný soud je taková smršť, že jsem chvílemi až nestíhala. Musím si to někdy přečíst znovu, určitě objevím spoustu dalších věcí, které mi unikly. Dokonalá detektivka!!

30.12.2011 5 z 5

Čaroděj ze země Oz Čaroděj ze země Oz Frank Lyman Baum

Knihu jsem četla jako ebook v angličtině. Příběh mě nijak zvlášť nezaujal, znám i lepší knížky pro děti. Ale pokud by si někdo potřebovat doplnit četbu v angličtině, tak toto dílo mi přišlo celkem nenáročné. Doporučovala bych si ji najít na wikipedii, velmi mě překvapilo, kde všude se vyskytují odkazy na tuhle knížku.

23.12.2011 3 z 5

Máslo na hlavě Máslo na hlavě Jana Bryndová

Další knížka o neurotické třicítce, co nemá plnohodnotný vztah a samozřejmě, že ji to ničí život. Nesmí chybět ani kamarád homosexuál a přítelkyně alkoholička :-D Vlastně se nabízí otázka- proč jsem to vlastně četla, když už předem vím, jaké to bude? Asi zvědavost, že by to konečně mohlo být něco jiného…

23.12.2011 3 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Nenadchne ani neurazí.

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Moc mě nenadchlo, na můj vkus moc náboženství.

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Předchozí díly nevyžadovaly velké soustředění… tady jsem chvílemi nevěděla, kdo je kdo, a kdo a s kým má spát a spí :-D

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Tohle dílo mě moc nezaujalo...

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Příběh dvou žen ve středním věku, které se rozhodnou vzít své matky, kterým je před sedmdesát let, s sebou na Krétu. Samozřejmě cestují „na divoko“, jak již název napovídá.
Nečetlo se tak špatně, ale asi je to opět četba pro jinou generaci. Tato kniha byla nominována do 100 v anketě Kniha mého srdce. Upřímně- nemyslím si, že si to zasloužila. Znáte ten pocit, když čtete knížku, a pořád čekáte, kdy se teda něco stane… A najednou je konec a nestane se vůbec nic. Tak to je přesně tenhle případ.