Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

99 dědečků a 1 babička 99 dědečků a 1 babička Jiří Žáček

Už vím co je limerik a výborně jsem se pobavila :-)

12.11.2012 4 z 5

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Řekněme, že to byla taková zábava na půl hodinky :-) Ale opravdu obdivuji dobu, za jakou byla kniha napsána. Navíc je i docela vtipná! Na konci knihy je popsáno, jak probíhalo celé to rekordní šílenství, u toho jsem se také docela pobavila. Rozhodně zajímavý počin a některé pasáže mě opravdu upřímně rozesmály.

07.11.2012 4 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Kniha je poměrně čtivě napsaná, ale od ostatních YA se bohužel nijak neodlišuje. Opět milostný trojúhelník, tentokrát možná čtyřúhelník, hlavní hrdinka je neuvěřitelně statečná a opět jako jediná prozře... Navíc trochu neoriginální námět uzavřené vesnice... No nevím, četlo se to docela dobře, ale nic jsem si z toho neodnesla.

07.11.2012 2 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Kniha mě nalákala především pro to, že jsem se četla ohlasy typu- další Harry Potter a podobně. Bohužel, žádný velký úspěch se nekoná. Možná pro mladší čtenáře bude kniha přínosnější, pro mě nikoli. Celé je to trochu pomatené, příběh se neuvěřitelně táhne a zamotavá. Kdykoli přijde nějaký problém, kterým by měli hlavní hrdinové utrpět, autorka vymyslí novou vychytávku a vše je zase v pořádku. Napětí bohužel nulové. A když ještě přičtu naprosto nepochopitelně debilní jména vše, moc dobře mi to nevychází.

04.11.2012 2 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Překvapivě vtipné! Když jsem zjistila, že se příběh týká dvou chlápků v důchodovém věku, co vysedávají v hospodě, trochu jsem se zhrozila. Ale výsledek mě překvapil více než příjemně. Humorné situace, které umí namíchat jen život :-) Pohodové čtení!

03.10.2012 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Nápad byl velmi zajímavý, přirovnání některých jedinců k myším se už jen těžko zbavím, protože to zatraceně dobře sedí!! Ale k samotné knize. Zprvu šokující, poté velmi nečekané zvraty, ale zhruba od poloviny knihy šlo už jen vyloženě o psychologii postav a místy to začínalo sklouzávat až v nudě. Samozřejmě jsem četla dál, byla jsem zvědavá, co se stane dál. A pak přišel další zvrat, který byl ale vyřešen až moc rychle. Někdy už to bylo nudné, ale jinak autor skvěle popisoval duševní stavy všech zúčastněných, krásně to navodilo atmosféru. Ale na ten vrchol tomu přece jen něco chybělo...

16.09.2012 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zajímavý nápad, ale bohužel ve finále dost překombinované. Jednání některých osob mi nepřidalo moc logické, absolutně jsem to nechápala. Rodina hlavního hrdiny byla velmi zvláštní, o to víc mě překvapil ten happyend. Ale obdivuji autory, že se v tom sami neztratili. Jinak zajímavé chvíle, s některými scény by se dalo dál pracovat, jiné mi zase přišly naprosto zbytečné. Bohužel jsem také čekala mnohem víc. A dost mi vadilo i to střídání vypravěče. Jednou to bylo v ich formě, jindy to vyprávěla 3. osoba.. Dost mi to narušovalo děj.

10.09.2012 3 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Zvláštní kniha, nějak mě to moc nebavilo, ale příjemně to utíkalo a konec byl napínavý. Málokdy můžu říct, že film se mi líbil víc než kniha, tady tomu tak opravdu je. V knize bylo vše takové moc jednoduché, film mi přišel víc vyšperkovaný a bylo to jedině k dobru.

04.09.2012 3 z 5

Úprdelný dny na úprdelný planetě Úprdelný dny na úprdelný planetě Dimitri Verhulst

Asi jsem ještě nečetla knihu, která by mě po pár přečtených stranách dostala do takové depky... Ale když si člověk zvykne na ten depresivní nádech a začne to brát trochu s nadhledem, tak je to vlastně velmi vtipný pohled na vznik a vývoj světa. Celá kniha je jazykově velmi pestrá, i když je používán dosti peprný jazyk, rozhodně to neuráží ani nijak nepohoršuje. Hodně mě zaujalo, že v celé knize není vlastně napsáno, že se jedná konkrétně o člověka a lidstvo, ale v jednotlivých kapitolách se dají rozeznat jednotlivé historické události, samozřejmě pojaté trochu zlehčeně. Na konci knihy se asi neubráníte myšlence, proč tu vlastně jsme a kam spějeme, možná na vás padne i trochu té skepse... Ale během čtení se nejednou pobavíte! :-)

16.08.2012 4 z 5

Proč blijou sloni Proč blijou sloni Jan Pavel

Příjemná oddychovka, stylově bych to přirovnala zhruba tak k Šabachovi. Kniha se čte moc pěkně, je vtipná, příjemná, vyprávěná očima dítěte. Bohužel tomu ale chybí nějaká větší pointa, jde spíš jen o pár epizod ze života malého Michala, zajímavé historky, ale nic víc.

09.08.2012 3 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Kdyby asi zůstalo jen u té krimi zápletky, bylo by to fajn. Ale vztahy ve škole, vztahy s rodiči, nakažlivý virus, láska ke zvířatům a to vše ke všemu v pubertálním stylu, to už bylo trochu moc. Napínavé to bylo jen do určité míry, protože díky tučném slovíčku KLOP, už jste věděli dopředu, že pokud přijde problém, zasáhne vyšší moc viru a vše dobře dopadne. Nejhorší asi bylo, že většina věcí, které se dějí zhruba do 150 strany jsou o ničem, některé scény jsou tam jen proto, aby kniha byla delší, alespoň mně to tak přišlo. To nejzajímavější se pak stane na 120 stranách a je po. Happyend, sice pár mrtvol, ale co, hlavně, že jsme nakaženi! :D

03.08.2012 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Fajnová oddychovka, ale výjimečně bych řekla, že zase nějaký film předčil knihu. Hovno hoří je totiž jen slabý odvárek všech těch vtipů, které se později objevily ve filmu. Ale na ukrácení volného času dobrá volba.

31.07.2012 3 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Můj druhý Murakami a zcela odlišný názor. Tentokrát jsem si vůbec nemusela představovat, že se to celé odehrává v Japonsku, příběh sám o sobě mi přišel dost zajímavý. Konec už se mi tolik nelíbil, ale styl psaní byl velmi příjemný, celkově hodnotím jako velmi dobré, i když tomu chyběl možná trochu větší švih a nebo větší dořešení celé zápletky.

30.07.2012 4 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Tenhle díl už mě tolik nebavil, sice jsem se konečně začala orientovat v těch všech postavách, ale těžko se čte, když vám krkem leze asi ta nejdůležitější postava a to samotný Scion. Místy mi to přišlo až moc vyhrocené i na fantasy. Závěr byl překvapivý, ale nelíbilo se mi umírání zajímavých postav ve velkém. Ale důstojný konec ságy :-)

30.07.2012 3 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

V tomhle díle mi trochu trvalo, než jsem se začetla. Objevila se spousta nových postav, což mi dost znesnadňovalo orientaci, když se tam pak začaly míchat i postavy starší, byla jsem dokonale zmatená. Ale časem se to srovnalo a mohla jsem se plně věnovat napínavému příběhu. Vzpoura je plná zvratů, postavy se vybarvují, mění, tohle vážně oceňuji, bála jsem se, že zůstane vše stejné, jako ve většině YA, co jsem četla. Jdu na třetí díl ;)

22.07.2012 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Už dlouho ve mě žádná kniha nevyvolávala takové silné pocity. Celá kniha je napsaná velmi čtivě, je zde spousta detailů, ale každý má svůj důvod. Bylo velmi zajímavé poznávat tuto část japonské kultury, musím uznat, že i já jsem měla o gejšách zkreslené představy. Jen mě trochu mrzí, že postavy byly tak černobílé, během celého příběhu mě nikdo nijak výrazně nepřekvapil, charaktery se moc nevyvíjely. Ale jinak skvělé počtení, myslím, že to ocení více ženy, ale třeba bych byla překvapená :-)

21.07.2012 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

No, čekalo mě velmi příjemné překvapení, knihu jsem zhltla během dne, četla se skoro sama. Samozřejmě je to YA, takže se nedají čekat velké věci, ale v rámci žánru je to docela slušné počtení. Hodně mi připomíná Školu noci, i když je v podstatě o něčem jiném. Rozjezd byl trochu zmatený, než jsem pochopila kdo je kdo, chvilku mi to dalo. Ale pak to mělo spád a nenudila jsem se. Já bych se asi obešla bez těch všech cavyků v rámci milostného trojúhelníku, ale vzhledem k tomu, pro jakou věkovou skupinu je to určené, to tam patří. Jednotlivé charaktery nejsou moc propracované, což je velká škoda. Místy jsem také nechápala některé dialogy, ani tam nemusely být. Konec byl mírně chaotický, ale třeba se mi to srovná v hlavě s dalším dílem, na který se hned chystám....

28.06.2012 4 z 5

Veliké zvíře samoty Veliké zvíře samoty Evald Flisar

Velmi zvláštní román, ale vážně mě to chytlo, přečetla jsem ho během dne. Kniha je rozdělena do krátkých kapitol, to samo o sobě je mi velmi sympatické. A pak... pak to bylo celé takové až surrealistické, nebo nevím jak to popsat. Román se opírá o výklady snů, Freuda a Junga. Celé je to vcelku morbidní, protknuté erotikou... Postupně se sny mísí se skutečností jak v hlavě hlavního hrdiny, tak i v hlavě mé. Nevím, jestli byl prvotní záměr mě takhle zmást, ale mělo to pozitivní vliv na vžití se do knihy. Asi nejvíce lákavou ochutnávkou by mohla být zmínka, že v podstatě nejlepším přítelem hlavního hrdiny je Abortus, nenarozené dětské embryum naložené ve formalinu... :-) Takže je asi jasné, že to nebude čtivo pro konzumního čtenáře...

27.06.2012 4 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Popravdě řečeno tohle není zrovna styl, který vyhledávám, ale moje zvědavost zvítězila. Chtěla jsem si udělat vlastní názor, protože jinde je to podle hodnocení pecka a tady na databázi vyvolala kniha žhavou diskuzi a nedopadla moc dobře. Každopádně, pro mě je to průměr. Detektivní povídky asi nebudou můj šálek čaje, stane se to hrozně moc v krátké době, mám raději delší knihy, kde jsem dlouho napnutá. Tady mi to bohužel přišlo jako kdybych četla anotaci k nějaké jiné knize. Spousta nápadů je výborných, zasloužily by si větší rozpracování, klidně by to dalo na nějakou větší detektivku. Takže já nevychvaluji do nebes, ale ani nezatracuji, bylo to zábavné čtení, na ukrácení dlouhé chvíle a odpočinku po zkouškách jako dělané :-)

26.06.2012 3 z 5

Pták nad hořícím lesem Pták nad hořícím lesem Karl Lubomirski

Jedna z mých nejoblíbenější sbírek moderní poezie... :-)

21.06.2012 4 z 5