Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Do knihy jsem se pustila, protože se chci podívat na film, a protože mám ráda srovnání.. Abych měla co kritizovat :-) A upřímně doufám, že bude film v tomhle případě lepší. Ze začátku se mi to zdálo docela zábavné, ale pak už jsem se nudila.. Pořád dokola ty samé problémy. Když tu to vypadalo na konec, ještě se to neuvěřitelně táhlo na několika dalších stranách, které byly plné rozjímání o životě a filozofických žblebtů. Hlavní hrdinka je neuvěřitelně protivná, znuděná sekretářka, která se snaží najít životní smysl ve vaření podle jedné kuchařky celý rok. Upřímně jsem litovala jejího manželka, já bych ji už dávno opustila.. No, ale aspoň dostal najíst :-) Četla jsem i názory, že kniha ve čtenářích vzbuzovala chutě, ve mně teda rozhodně ne. Po většinu času se mluvilo o vnitřnostech, morku a tuku, takže děkuji nechci... :-) Ale zkuste to, třeba se vám to líbit bude...

21.06.2012 2 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Tenkrát jsem se bála jít v noci na záchod... super kniha!

19.06.2012 4 z 5

Crazy Crazy Benjamin Lebert

Docela zvláštní kniha, pamatuji si, že mě to tenkrát docela bavilo.

19.06.2012 3 z 5

Prima parta Prima parta Jana Smetanová

Holčičí četba, taky jsem to tenkrát zkoušela..

19.06.2012 2 z 5

O ženách, mobilech a broucích v hlavě O ženách, mobilech a broucích v hlavě Petr Petříček

Vcelku primitivní počtení, na zaplácnutí volného času. Nevyžaduje téměř žádné přemýšlení.

Deník svobodné dívky Deník svobodné dívky Kate Morris

Co si tak pamatuji, nebylo to moc poutavě napsané...

Hra s ohněm Hra s ohněm Robert Lawrence Stine

Tuhle knížku jsem četla už hoodně dávno, ani nevím, proč jsem si na ní tak najednou vzpomněla. Každopádně v rané pubertě jsem z toho byla nadšená :-) Dnes už by to asi nebylo tak skvělé.

14.06.2012 3 z 5

… ismy - Jak chápat film … ismy - Jak chápat film Ronald Bergan

Moc mi tahle kniha nesedla, čekala jsem trochu jiné rozvržení a náplň. Spíš pro 100% fandy odborníky, né pro mě jako laika, který má rád i mainstream.

05.06.2012 3 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Tak po minulém dílu, který byl trochu slabší, se to zase vrací do normálu :-) Spousta zvratů, hodně mrtvých... A jak mě štve, že nejsou další díly v češtině!!

29.05.2012 4 z 5

Proč odcházíš… Proč odcházíš… * antologie

První povídka od Petra Šabacha mě moc nezaujala, ale ty další!! Povídka Petry Soukupové, je napsaná z pohledu sedmiletého chlapce, taková dětská upřímnost! Jaroslav Rudiš píše slangovým jazykem pankáčů s příměsí němčiny, neuvěřitelně vtipné! Pěkná sbírka povídek..

29.05.2012 4 z 5

Povídky o mužích Povídky o mužích * antologie

Asi ohodnotím každou povídku zvlášť a uvidím, jak mi vyjde celkové hodnocení :-)
Michal Viewegh- Biomanželka: ukázka z knihy, která se mi velmi líbila, takže velmi neobjektivně dávám 5*
Petr Šabach- Pravé poledne: napsáno čtivě, humorně, ale téma mi nebylo moc příjemné, proto 3*
Jaroslav Rudiš- Mistři světa: trochu zvláštní, příjemný styl, 3*
Martin Reiner- Štěstí ve hře: hodně se mi líbil styl psaní, příběh, celkově dost dobré, 4*
Edgar Dutka- Muži: výlet za mužským myšlením, celkový příběh nebyl moc originální, 3*
Ladislav Pecháček- Diamantová svatba: asi nejvtipnější povídka z celé knihy, od srdce jsem se zasmála, 5*
Igor Malijevský- Buj čim: nezáživné, 2*
Jan Němec- Majlant: asi nejnudnější povídka ze všech, moc jsem to celé nepochopila, 2*

Celkově tedy průměrná kniha, občas příjemný záblesk humoru. Čtení na jedno slunečné odpoledne :-)

20.05.2012 3 z 5

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Velice příjemná kniha, krásně se mi u ní odpočívalo. Starbucks miluju, chtěla jsem se dozvědět více o tom, jak funguje kavárna. To se mi vyplnilo. Trochu mi vadilo, že každá situace, ke které v kavárně došlo, Gatesovi evokovala nějakou situaci z minulosti, takže to bylo celé bylo trochu více komplikované na orientaci (co se stalo, co se děje teď). Asi bych uvítala, kdyby kniha pokračovala ještě dál, takhle tam byla spousta neukončených dějových linií, což je škoda.

20.05.2012 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Musím uznat, že tahle kniha mě velmi příjemně překvapila. Jsem plná dojmů a plná nadšení a pozitivní energie. Kniha není ani tak suchá romantika, jak by se mohlo zdát, je to příběh cestovatelky a spisovatelky, která je teda kvůli lásce tak trochu nešťastná. Kniha je rozdělena na 3 části, podle zemí, které Liz procestovala. Itálie, Indie a Indonésie.
První část o Itálii byla útokem snad na všechny moje smysly. Při barvitém popisu krás Říma, místního jídla a místních obyvatel mi šla hlava kolem. Kdybych měla trochu víc v prasátku, tak neváhám, balím kufry a rovnou odjíždím!!
Druhá část o Indii byla trochu víc "nudnější". Šlo v ní o meditace, hledání klidu a hledání cesty k Bohu. Má v knize své důležité místo, ale bavila mě poněkud méně.
A nakonec Indonésie, konkrétně Bali. Tady se do knihy začínají více mísit i další postavy a Liz se více zajímá i o jejich životy než jen o svoje pocity, začíná být legrace a na řadu přichází romantika. A mé srdce plesáááá :-)
Opravdu nádherná kniha, plná nádherných myšlenek.
Určitě stojí za shlédnutí i filmové zpracování s Julii Roberts.

14.05.2012 4 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Přečetla jsem pár kapitol a odložila jsem... Čekala jsem ekonomii trochu více zpřístupněnou běžnému čtenáři, který nemá moc potuchy o co kráčí... Ale zdlouhavé texty víceméně o ničem, tisíce poznámek pod čarou... Opravdu ne, děkuji!

14.05.2012 1 z 5

Nejde o talent Nejde o talent Jaro Slávik

Když pominu to, že se mi Jaroušek líbí hlavně fyzicky, tak ho samozřejmě obdivuji i za jeho pracovní nasazení, zkušenosti a dostatek vkusu. Ke knize jsem se dostala náhodou přes kamarádku. A byla jsem opravdu příjemně překvapená. Jaro píše s lehkostí a zajímavé věci. Dozvěděla jsem se spousty informací ze zákulisí show byznysu, jak těžké a časově náročné je dostat se k takové práci a mimo jiné i zajímavé tipy na kulturní události a knihy. Obecně mám ráda, když se dozvím, co mnou oblíbený člověk čte a co doporučuje, tady se mi navíc Jaro trefil přímo do vkusu. Na rozdíl od jiných knih slavných na mě tato působila skromně a příjemně mi obohatila několik dní. :-)

29.04.2012 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak nějak mě tohle humoristické dílo trochu minulo... Čekala jsem něco jiného a čekala jsem toho mnohem víc. Občas jsem se opravdu upřímně zasmála, ale už si dávno nepamatuji čemu. Jak jsem se na to těšila, tak teď jsem vážně zklamaná...

28.04.2012 3 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Už mi to přijde všechno na jedno brdo.. Tady teda bylo asi víc sexu a orgií než v předchozích. Konec mě překvapil, poslední stránky stály za to ;-)

13.04.2012 3 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Celé mi to přišlo jako pokus přiživit se na něčem, co tu už jednou fungovalo (My děti...). Bláznivá feťačka, která se snaží psát tak, aby to bylo strašně zajímavé a rozpolcené, což jsem jí já teda fakt nezobala. Naprosto nepochopitelně vybrané příběhy ze života, jen aby to celé vypadalo jako senzace. Stupidní vpisy inkoustem (či co to bylo) v textu, škrtance a další blbosti, které snad měli podtrhnout tu "autenticitu". Někde jsem četla, že je to šokující zpověď... No jasně že jo, to musí bejt šokujucí, když jí to pořád někdo dělá do zadku... to přece slušný holky nedělaj, nebo jooo?? Má to holka těžký no...

13.04.2012 1 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Jeden velký chaos... Spousty jmen, ve kterých jsem se ztrácela, spousta postav, bez kterých by se to celé divadélko obešlo. Hoodně zamotaný příběh. Ano místy vtipné, to musím uznat. Ale jinak mi přišlo, že kdyby knížka skončila v polovině, mám z toho stejný pocit, jako na konci. Žádná velká gradace, nic významného, na co bych se těšila už od půlky. Začátek velmi slibný, vypadalo to na dobrou zápletku a pak se to začalo celé zamotávat a zamotávat a výsledek je velmi zvláštní. Navíc se člověk prostě neubrání většímu očekávání, když autorem je PAN Hugh Laurie. A to je ta největší chyba, kterou můžete udělat... Když do toho půjdete jako do thrilleru s prvky humoru, nemůžete být moc zklamaní, zmatení ano, ale ne zklamaní. Pokud se ji rozhodnete číst proto, že ji napsal Dr. House (jako já :-)), nebude z toho nic dobrého...

03.04.2012 2 z 5

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

První deník jsem nečetla, nevěděla jsem tudíž, co bych měla čekat. Po knize jsem sáhla jako po novince, hlavně jako po novince od Viewegha. Nejsem jeho fanatická fanynka, nicméně některé jeho knihy mě velmi zaujaly. Takže proč se nedozvědět pár drbů z autorova života?
Samotná forma knihy přímo nabádá k tomu číst dál, všechno co je nějak členěné a má řád, se mi čte pěkně a rychle. Tudíž deník jsem měla přečtený za pár dní.
Druhá věc je samotný obsah. V podstatě nevidím nic špatného na to, když má někdo peníze, že si je umí užít. Viewegh není evidentně ani držgrešle, v nouzi rád pomůže. Co bych ale nemusela vědět, jsou přesné částky, které nechal v restauraci, v baru či jinde. Přijdu si pak méněcenná a chudá. :-D Celý deník ve mě vyvolal pocit, že je pan autor vcelku zdařilý pijan, se ženou má asi velmi upřímný a zvláštní vztah, když jí nevadí, že se rozněžňuje nad každou prdelkou, která kolem něj projde, a každé roční období si užije minimálně 2 dovolené, což ve mně vyvolává vlnu závisti. :-) To je ovšem můj problém... Místy jsem se trochu ztrácela ve všech těch víc nespecifikovaných jménech, se kterými Viewegh trávil volný čas. A jsem ráda, že trochu vím, jak vznikala Biomanželka, co je práce s korekturou a jaké další akce obnáší povolání spisovatele. Asi si radši vyberu jiný job, piju málo alkoholu :-D Nadhled, se kterým Viewegh snáší kritiku, mi přišel velmi příjemný, pokud teda jen nekecal do deníku.
Pro spoustu lidí to bude ztráta času, pro mě příjemný výlet do života spisovatele, i když bez některých detailů bych se obešla... (kupříkladu kdy mistr spí se ženou a kdy masturbuje :-D). Toť asi vše, vykecala jsem se až dost.

29.03.2012 3 z 5