Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

V dnešní době by to bylo jen laciné porno, uznávám, že v 19. století to mohl být zázrak. Hvězdičku navíc dávám jen pro dobu, ve které to bylo napsané.

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Vážně nuda, seriál je špička, ale toto...

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Zdlouhavá kniha v podstatě o ničem. Absolutně nechápu, co má společného Santini s reklamou, nechápu asi tak polovinu celé knihy, která se týká děje. Fakta o architektuře a o Santinim jsem si neověřovala, ale doufám, že nejsou smyšlená. Jinak by kniha nestála ani za ty dvě hvězdičky. Napsáno vtíravým stylem, kdy si nezapamatuje skoro nic. Vlasntě až na konci knihy jsem si uvědomila, jak se jmenoval hlavní hrdina a to díky hloupému epilogu, kde bylo dopsáno, co se se kterou postavou stalo dál. Když v polovině knihy konečně přisla první vražda, lehce jsem si zavýskla, ale naprosto zbytečně. Zemřelo několik lidí, ale policie se vlastně skoro neukázala. Zase tak špatně na tom čeští policisté nejsou. Ale možná jsem taky celou knihu špatně pochopila…

Jak blbá, tak široká Jak blbá, tak široká Halina Pawlowská

Co je moc, to je příliš… Napsat jednu takovou knížku- dobře. Napsat druhou- dejme tomu.. ale další a další? Samozřejmě jsem se i zasmála, ale moc to nestačilo na lepší hodnocení.

23.12.2011 1 z 5

Taková normální rodinka se vrací Taková normální rodinka se vrací Fan Vavřincová (p)

Nechala jsem se zlákat a trochu toho lituji. Jinou knihu Fan Vavřincové jsem nečetla, ale ten její styl psaní mi přišel podobný tomu, co píši děti na základce do slohovky. Vážně jsem chvílemi trpěla nad těmi větami, které měly vyjadřovat nějaké hlubší city a přitom spíš byly směšné. Celý příběh mi ani tak nevadil z toho pohledu „po x letech“, kdy přežilo jen minimum hlavních postav, které známe, jako spíš po stránce jazykové, která byla vážně ubohá. Viděla jsem i film Rodinka, který nedávno běžel v kinech, a který má volně navazovat na seriál z dob minulých. A zde se objevila další věc, kterou nejsem s to pochopit. Film má být podle této knihy, scénář napsala sama Fan Vavřincová, tak proč je v tom filmu všechno trochu jinak, i hlavní postavy se vzhledově a někdy i charakterově nepodobají těm v knize? Ale jako čtení v hodinách ve škole to bylo dostačující.

Monarcha Absint Monarcha Absint Natálie Kocábová

Proboha!! Jak někdo může tolik ublížit čtenářům a toto vydat? Čistě ze zvědavosti jsem si půjčila tuhle knihu. Literaturu miluju a žádné knize bych nemohla ublížit. Ale tuhle bych roztrhala a ještě pro jistotu podpálila, aby už ji nemusel nikdo číst. Takhle to dopadá, když protekční spratek v pubertě nabyde dojmu, že je umělec a za každou cenu to hodlá dokázat světu. Nepředstavitelná úchylárna, zvrhlost nad zvrhlost a hnus. Prý surrealistický počin.. Surrealisté se musí v hrobě obracet. Cituji: Dívka mnoha nadání a zájmů – zpěvačka, herečka, básnířka, prozaička, autorka divadelních her… Není toho už trochu moc? Dokázala jsem přečíst 20 stran, nechápu, jak se mi to povedlo.

23.12.2011 odpad!

Postel Postel David Whitehouse

Zajímavý příběh, místy až moc přeházené. A taky dost nechutné. Moc dobře nechápu, proč byla zrovna tahle kniha v knihkupectví v sekci pro mláděž, fakt ne.

21.12.2011 3 z 5

Stylistická cvičení Stylistická cvičení Raymond Queneau

Nepopsatelně úžasné jazykové obraty :) Jedna banální historka napsány 99 různými stylistickými typy. Dokonalé!

08.12.2011 5 z 5

99 klasických filmů pro lidi v kalupu 99 klasických filmů pro lidi v kalupu Henrik Lange

Rozpustilá knížka pro uspěchané lidi, kteří nemají čas koukat na filmy. Každému filmu je zde věnována stránka komiksového zpracování, kde se dozvídáme hlavní náplň filmu, občas s vtipnou poznámkou pro zasvěcené. Např. Terminátor (1984): … ale Terminátor Sáru nezabije. I když lidstvu se přece jen pomstí, když se stane guvernérem Kalifornie. :-D Humor, který rozhodně není pro každého.

06.12.2011 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Výborně napsaná kniha, dlouho si ji budu pamatovat… :-)

05.12.2011 5 z 5

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Zajímavý styl vyprávění. Líbilo se mi, jak plynule se střídají "světlé" a "tmavé" chvilky. Ani ten konec nebyl úplně k zahození. Dalo by se říct, že to je spíš taková oddechová rychlovka, i když téma je silné. :)

30.11.2011 4 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Přečetla jsem během jednoho dne, což jen dokazuje, jak čtivá kniha opravdu je... Milá pohádka pro děti, příběh pro dospělé s filozofickým podtextem, to všecko se skrývá v této půvabné knížce, kde šestiletá holčička ze vzteku vypije plechovku piva, pozvrací se, následně potká pivní vílu Pivoňku, a ta ji vezme na výlet, kde se dozví vše důležité o pivu a jeho filozofii. Krásně ztřeštěné, neokoukané ilustrace.

22.11.2011 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Pro mě velmi příjemná záležitost, která se četla s lehkostí a probudila ve mně snad všechny smysly. Představovala jsem si, že jsem také v Provance a večeřím spolu s ostatními, účastním se ochutnávek vína a nakonec mi spadne celá vinice do klína i s Maxem O:-)

06.11.2011 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné povídky, možná i lepší než předchozí díl. Hnedka ta první mě posadila do židle... tak dojemná a přitom tak vtipná :)

30.10.2011 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Slušná detektivka, začínám severské literatuře přicházet na chuť ;-) Na konci trošku překombinované, ale pořád v mezích… Četla jsem, že hodně čtenářům tato kniha připomíná Larssona, ale s tím bych tak úplně nesouhlasila :-)

16.10.2011 4 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Tak já vám nevím, všude samé kladné recenze, lidé básní, jaká je ta kniha senzace. A já? Já jsem se po většinu času nudila, když už teda přišla ta očekávaná „pecka“, tak se mi dost zvedal žaludek, a nakonec to bylo tak rychle pryč a pak se zase nedělo pořádně nic. Postrádám větší napětí a spád děje. Z knihy jsem si odnesla, že Japonsko je plné sexu, mrtvol, které jsou každému ukradené, a Japonců, kteří nemají rádi cizince. Tam asi nepojedu…

28.09.2011 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Snad ještě lepší, než díl předchozí. Pořád se něco děje, vypadly nudnější pasáže, dozvídáme se něco víc o Lisbeth (a to už samo o sobě by mohlo tvořit samostatnou knihu). Moc se mi líbilo, že celé rozuzlení jsme se dozvěděli až zhruba na posledních sto stranách, do té doby jsem byla napnutá jako kšandy. Jsem zvědavá na další díl!!

14.09.2011 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Noo, neubráním se srovnání se Školou noci. Takže v tomhle případě se rozhodně jedná o vyspělejší styl psaní, vyprávění nezúčastněné osoby je rozhodně lepší než ich forma, děj bohužel nebyl tak napínavý. Konec přímo nabádá k přečtení dalšího dílu, ale toho já se zatím rozhodně neúčastním.. Takže v rámci stylu každopádně lepší, ale příběh mě nijak významně nezaujal.

31.08.2011 3 z 5

Tajemství reflexní masáže Tajemství reflexní masáže Chris McLaughlin

Užitečná, přehledná příručka.

25.08.2011 4 z 5

Datum narození a jeho vliv na náš charakter Datum narození a jeho vliv na náš charakter Jitka Kadlecová

Trochu kostrbaté psaní a vyjadřování myšlenek. Ale všecko perfektně sedí, až je to trochu hrůzostrašné.

25.08.2011 3 z 5