Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuto knihu jsem začala číst spíše ze zvědavosti, zajímalo mě, co na tom všichni vidí. A musím uznat, že vzhledem k autorově věku se nejedná o špatný kousek. První polovinu knihy jsem doslova hltala… ale když se hlavní hrdina konečně dostal do bezpečí, začala jsem se mírně nudit a četla jsem jen velmi pomalu. Některé pasáže mi přišly zbytečně vleklé, přestože neměly co říci, naopak závěrečná bitva mohla být rozvedena na více stran. Jazykově jednoduché, vhodné pro mladé čtenáře, pro které je to předpokládám určeno.

09.04.2011 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Četla jsem i několik recenzí, některé vychvalují, jiné haní, téměř všechny se shodují v tom, že toto je další typický Viewegh. Já ten pocit nemám, mně naopak tato kniha přijde úplně jiná. Ano, týká se vztahů, ale tak trochu jinak To, že autor- muž, napsal knihu z pohledu ženy a ještě ke všemu tak feministicky laděnou jde absolutně mimo moje chápání (v tom dobrém slova smyslu). Vypravěčku dulu jsem z celé duše upřímně nenáviděla a skoro vždycky jsem držela palce sebestřednému chlapovi- v tomto případě slavnému spisovateli. Knihu jsem přečetla v podstatě během 3 hodin ve vlaku, naprosto nadšená jsem se nemohla odtrhnout, ani když přišla průvodčí! Měla jsem chuť všecky ty poblázněné feministky spráskat na jednu hromadu :D

29.03.2011 5 z 5

Tři tatínci a maminka Tři tatínci a maminka Michal Viewegh

Tato kniha je spíš pro děti, vypráví pohádku o mamince a pak o maminčiných dětech. Více mě nadchla kniha Tři maminky a tatínek.

09.03.2011 2 z 5

Prorůstový stimul Prorůstový stimul Jan Vodňanský

Zajímavé básničky, někdy mírně vulgární.

06.02.2011 3 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Velmi vtipné dobrodružné čtení. Pratchettovský humor nebyl tak intenzivní, ale stále inteligentní.

05.02.2011 5 z 5

Velká pětka Velká pětka Marek Dobrovolný

Dobrá kniha, dobře zpracované, doporučuji pokud se chcete dozvědět něco málo ze života například Billa Clintona, či Fidela Castra.

05.02.2011 4 z 5

Soužitná pole Soužitná pole Jiří Strnad

Krátka a příjemná básnická sbírka. Milovníci poezie jistě ocení.

05.02.2011 4 z 5

Králožroutky Králožroutky Jan Cézar

Jednoduchý, sexuálně laděný románek pro ženy.

04.02.2011 3 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Dalo by se nazvat sbírkou textů parodujích známé české autory jako napříkla Hrabala, Škvoreckého čí Párala, nechybí ale i pár autorů zahraničních.

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Další důkaz toho, že Shakespeare je mistr dramatu!

04.02.2011 5 z 5

Vážně dobré, lepší než film. Člověk by čekal něco vlezlého a patetického, ale právě naopak. Dokonce mě to i chvílemi dojalo.

04.02.2011 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak konečně se na mě v knihovně dostalo a knížku jsem přečetla v podstatě během dvou jízd vlakem. Napínavý příběh, běhal mi mráz po zádech a asi jsem se taky zamilovala do Edwarda Ale k pěti hvězdičkám tomu stále něco chybí…

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Pohodová kniha, velmi příjemné čtení a příjemný humor. Zajímavé životní situace. Bohužel první část knihy mě trochu nudila, proto o jednu hvězdičku méně

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Tak tentokrát jsem nebyla tak nadšená, protože děj trochu vázl. A Bella je pěkně nezodpovědná sobecká mrcha, Jacoba akorát zneužívá a neví, co chce… takový holky mě vždycky pěkně naprdnou. Takže jsem zvědavá, jak na tom budu s dalším dílem, když mi hlavní hrdinka leze pěkně na nervy.

04.02.2011 3 z 5

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

Tak tentokrát se moc velké nadšení nekoná, knížka mě prostě zklamala na plné čáře. Těšila jsem se na ni několik let, ale pořád v knihovně nebyla, tak jsem si ji koupila a možná i trochu lituju. Celou dobu jsem se nudila, Veronice bych hned na začátku dala pořádnou facku, za to, že se chce zabít z nudy, a příběh by byl vyřešen. Ani nějaké hluboké filozofické myšlenky jsem tentokrát nenašla a k mému zklamání ani žádnou dechberoucí slovní symfonii. Tohle tedy ne, pane Coelho!

02.02.2011

Jsem mírně na vážkách… Obsahem ne tolik skvělé, jak jsem si představovala, ale jazykem výborné dílo, které mě hodně překvapilo. Takže co s tím… Jak již bylo zmíněno, postavy jsou vykresleny téměř dokonale, tak 4 hvězdy jak vyšité.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Vcelku vtipný kousek, ale přece jen, pro mě jako pro holku to zase taková paráda nebyla.

02.02.2011 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Velmi napínavý román, který jsem přečetla ve škole během pár dnů(nutno dodat, že má téměř 600stran) Nebýt toho až moc překombinovaného konce, tak jsem nadmíru spokojená.

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Po dlouhé době jsem zase v knihovně sáhla po Vieweghovi a rozhodně jsem nebyla zklamaná. V povídek se mi asi nejvíce líbily dvě. Dáma s krémem, ve které se muž zamiluje do ženy z plakátu a každý den jí navštěvuje, a pak Spisovatelův otec- takhle mi dokonce vykouzlila slzu na tváři, velmi dojemná.

Strata Strata Terry Pratchett

Tak tentokrát musím smutně konstatovat, že jsem se moc nebavila. Hlavní postavy mě nebavily, ani ta hlavní myšlenka se mi moc nezamlouvala. Asi jsem prostě zvyklá na jiného Pratchetta.

02.02.2011 3 z 5