Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

No… Takže… ze začátku jsem byla nadšená, jak je ten příběh tak krásně dojemný, a jak je to napsané, že se člověk dokáže vžít do situace. Ale pak mě to všecko kňourání začalo dosti rozčilovat, pořád se to motalo kolem toho- on umřel, já jsem hrozně nešťastná, tak si mě všichni všímejte a litujte mě, ale ne vlastně mě nelitujte, a nebo zase chvilku jooo. Zpětně už ani nevím, jestli byla kniha lepší než film, nebo ne. Každopádně to bylo jiné. Víc prozrazovat nebudu. Ale pro romantické duše, které si rády popláčou, je to to pravé.

24.08.2011 3 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Příjemné nahlédnutí do jedné bláznivé rodinky. Bohužel mi ani jedna postava nestihla přirůst k srdci. Průměr. Podivný případ se psem nesrovnatelně lep­ší.

15.08.2011 3 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Čarodějky jsou moje oblíbené postavy na Zeměploše a Stařenka Oggová je pro mě záruka kvality a skvělého zmatku. Zas a znovu skvělé hlášky, které mě dostávaly do kolen. Pratchett asi vážně nemůže zklamat!

10.08.2011 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Velmi dobrá kniha! Rozjezd trochu pomalý, ale po přečtení nudnějších pasáží se rozjíždí skvělý příběh, který vás nenechá jen tak spát. Knížku jsem četla na táboře, když jsem zrovna nemusela krotit děti, tak jsem byla každou chvilku začtená. Trochu mě mrzí, že jsem dřív viděla film a zhruba jsem věděla, co se stane. Ale po přečtení 100% doporučuji shlédnout i film, který skvěle vykresluje drsnou Skandinávii. A po návštěvě Švédska si to vše představuji ještě živěji :-)

10.08.2011 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Zajímavý příběh, k samotné dokonalosti něco chybělo. Ale scénu, kdy Michael pozoruje poprvé Hannu, jak si nandává punčochy, považuji za jednu z nejdojemnější, co jsem kdy četla. Tolik něhy a lásky v jednom okamžiku… Však si přečtěte sami ;-)

19.07.2011 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Rozhodně lepší díl než Eragon, takový víc dospělejší. Plno zvratů, historie, více ze života elfů. Krásné popisy elfího království! Jen ta bitva mohla být trochu více rozepsána. Každopádně se těším na třetí díl.

13.07.2011 4 z 5

Upíří chutě Upíří chutě Andrej Olegovič Beljanin

Je pravda, že to bylo odlišné než jiné knihy o upírech, ale zase tak maximálně jsem si to neužila. Vše se odehrávalo v Rusku, na což jsem si v první řadě nemohla absolutně zvyknout. Pak mi také dost neseděla jména hlavních hrdinů, jednak mi napasovala moc do toho Ruska a ani do knihy. Děj v první polovině trochu nudil, přestože se pořád něco dělo. Druhá polovina už byla mnohem lepší, větší spád, i jasnější jednání jednotlivých postav. Místy sexuální podtext nebyl na škodu.

03.07.2011 3 z 5

Fejetony Fejetony Ivan Mládek

Sbírka velmi zdařilých a vtipných fejetonů.

Objevují se zde různá témata, od politiky, přes životní prostředí až ke generačním problémům. Namátkou vyberu jen některé názvy pro představu.
Např. Neskutečné přednosti mužské impotence, Špatná hygiena má svá plus, Využití klíšťat v zemích Třetího světa a můj oblíbený Sedící mladí stojícím starým prospívají.

27.06.2011 4 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Tento díl mi zase přišel o něco lepší, než předchozí. Velmi jsem ocenila, že byl příběh vyprávěn z pohledu několika postav, dodalo to trochu šťávu, která minule chyběla. Konec hodně zajímavý, ale samozřejmě vše stále náááádherně pubertální :-)

16.06.2011 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Jak jinak než opět velká sranda!! Taky bych chtěla za domácího mazlíčka takového Errola :-) a dvoumetrový trpaslík Karotka tomu dodává vážně šťávu!

09.06.2011 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Už to začíná být dost nuda, myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou snad čím dál tím ujetější s přihlédnutím k situacím, ve kterých se nacházela. Navíc mi tenhle díl přišel zbytečně dlouhý, vzhledem k tomu, že do půlky knížky se jen všichni placatili v podzemí a téměř nic se nedělo

06.06.2011 3 z 5

Když bohové dělají průsery Když bohové dělají průsery Marie Phillips

Vtipný, příjemný, dojemný a bláznivý příběh. To všechno v jedné knize. A co vlastně jiného čekat, když se celý děj točí kolem toho, že řečtí bohové žijí v současném Londýně, snaží si vydělat na obživu a ztrácí se jim síla, protože v ně lidé nevěří. A když se do toho přimotají dva zamilovaní smrtelníci, ten pravý kolotoč může začít. :-)

29.05.2011 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Musím uznat, že v tomto díle finále opravdu vygradovalo :) ještě, že už mám doma další!

25.05.2011 4 z 5

Salvador Dalí: Život a dílo Salvador Dalí: Život a dílo Frank Weyers

Přehledná publikace pro rychlé seznámení s tímto malířem.

23.05.2011 4 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Tento díl se mi zdál napínavější než dva předchozí. Velmi jsem také ocenila, že autorce došlo, že když někdo čte už třetí díl, zákonitě přečetl první dva a že nemusí pořád dokola vysvětlovat, co se stalo v dílech předchozích. Samozřejmě pubertální náplň zůstává, ale i to může být někdy příjemná oddychovka.

09.05.2011 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ano, je to kouzelné. Ano, je má to svou poetiku. Ano, je to nadčasové. Ale že bych si z toho sedla na zadek a nemohla se zvednout, to zase néé :-)

09.05.2011 3 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Já už prostě jen kroutím hlavou, co pan Pratchett nedokáže vymyslet. Dokonalé! :-D

09.05.2011 5 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Soubor povídek. Je vidět, že už je autorka starší, už nevypráví tak šílené a zábavné historky o nezávazném sexu, ale soustřeďuje se spíš na hledání životního partnera, děti a manželství. Na rychlovky do autobusu jako dělané.

24.04.2011 3 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Tento díl mi přišel mnohem víc napínavější než ten předešlý. Pravda, někdy byl vývin situace už předem jasný, ale někdy jsem už chtěla jít spát, ale nemohla jsem knížku odložit! Občas mi dost vadilo přihlouplé vysvětlování odkazů na předchozí díl, jako by někdo četl druhý díl bez toho, aby měl přečtený první…

23.04.2011 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Velmi čtivá kniha a napínavý příběh :-) styl psaní je místy trochu nemotorný, spíš bych tipovala, že to napsala Kristin a né její matka, ale co by ne. Možná je to spíš pro poblázněné puberťačky, ale já mám takovéhle příběhy ráda… Jdu se vrhnout na další díl :-)

19.04.2011 4 z 5