Upíří chutě

Upíří chutě https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5067/upiri-chute-5067.jpg 3 49 17

Jestliže si pod pojmem upír představujete bledého hubeňoura s vyčnívajícími zuby, od nichž odkapává krev, jste na omylu! Upírů je totiž mnoho druhů. Energetický upír, mátový upír, upír-vamp... A přidáte-li k nim ducha, inteligentní auto, Velkého Šéfa v podobě kocoura, milicionáře-medvědodlaka, lovkyni upírů a vůbec celou organizaci Ohařů, to vše zasazené do poklidného města v současném Rusku, dostanete skvělý příběh vyprávěný upírem-intelektuálem nejen o jeho úsilí chránit svou přítelkyni. Neboť i upír může cítit cosi jako lásku.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Netopejr

Vkus vampira , 2005

Thalin
04.01.2023 4 z 5

Už je to delší doba, co jsem knihu četla, ale i tak si děj pořád pamatuju a bavil mě. Není to nějaká upíří klasika a nejspíš to se mi na tom líbilo. Včetně postav a děje.

Eyghon
03.02.2022 1 z 5

Srovnávat tohle s Kotletou je jako srovnávat seriál Tom a Jerry s Predátorem. Dementi převlečení za upíry, to už snad není ani humorné. Twilight je proti tomu drsný film. 1* za nápad, ale provedení je mizerné.

Stanas513
02.04.2019 2 z 5

V knihovně jsem sáhla do regálu Horory. Čekala jsem opravdu něco trochu víc hororového. Ale jelikož všechny knihy dočítám, dočetla jsem i tuto. Je to takové upíří fantasy. Nejspíš bych to brala jako jednu epizodu z mnohem většího souboru.

Elise24
26.12.2017 3 z 5

Opět upíří tématika, která ani v tomto případě nezklamala a poskytla zajímavý a čtivý příběh.

Andrea156
14.08.2017 4 z 5

No, tak musim rict, ze jsem prijemne prekvapena. Tohle sem rozhodne necekala :-). Ale fakt jsem se bavila a cekala na dalsi pokracovani pribehu. Sice se to misty malinko na muj vkus protahovalo, ale i tak me kniha moc bavila. Brala bych pokracovani :-)

nycol
17.01.2016 5 z 5

Takovej ruskej Kotleta, u mě výborně.

Giný
05.01.2016 2 z 5

Nedočteno až do konce, jelikož se mi kniha zdála velice zdlouhavá. Ničím mě děj a kniha nijak neoslovil a to ani odlišným a lehce zajímavým pojetím upírů.

kethy
10.06.2015 5 z 5

Bála jsem se. Příběh je napínavý, lehce strašidelný a hlavně je to pohled na upíry tak trochu jinak.

Terva
09.06.2015 4 z 5

Zvláštní upířina, které jsem z počátku nemohl přijít na chuť. Knihu jsem dokonce na pár dní odložil. Posléze ji začal číst znovu a dojel jsem ji až do konce. Netradiční pohled na skupinu upírů je čtivá kniha s několika zvraty a dobrým koncem.

Anjesis
12.05.2015 5 z 5

hodně dobrá kniha, ačkoliv o upírech (což je v posledním čase už docela neoriginální téma), tak zpracovaná vážně originálním způsobem, četla se jedním dechem a člověk se u ní nádherně zasmál.

LenkaWal
07.01.2015 5 z 5

Souhlasím s předchozími komentaři. Je to velice originální kniha a hlavní postavy si hned oblíbíte. I když u někoho nevíte na čí straně vlastně stojí.

Ni.kk.i
16.09.2014 4 z 5

Úžasná kniha o upírech. Je to originální a dobře se to čte. Prostě super knížka a rozhodně by si jí měl přečíst každý kdo tíhne k upíří tématice.

AWKWARD.
08.10.2013 5 z 5

KOnečně knížka o upírech, co nebyla stejná jako většina :DKOnečně to není nějaká ta romantika z dnešní doby, ale něco z Ruska ~ Co na tom, že někdy to bylo až moc dlouhé a nervy drásající i tak jsem byla spokojená a četla jsem tuto knihu hned několikrát :D

Brambu
15.11.2011 3 z 5

Tak tohle byla úplně jiná upířina, než na které jsem byla zvyklá a kterých je v poslední době přehršle, ale nám nadšeným příznivcům to samozřejmě nevadí. Prostřednictvím knihy se dostáváme do dávných dob v Rusku, kde se jeden upír snaží ovládnout město a je schopen toho dosáhnout i tím, že se spojí s mocnou skupinou lovců upírů. Příběh je na můj vkus až příliš zdlouhavý, neustálé schovávačky a útěky, boje a debaty, intriky a nástrahy, zkrátka jiný druh upírů přináší i jiný pohled na tento žánr. Pro mne slabší průměr.

Verrrunka
03.07.2011 3 z 5

Je pravda, že to bylo odlišné než jiné knihy o upírech, ale zase tak maximálně jsem si to neužila. Vše se odehrávalo v Rusku, na což jsem si v první řadě nemohla absolutně zvyknout. Pak mi také dost neseděla jména hlavních hrdinů, jednak mi napasovala moc do toho Ruska a ani do knihy. Děj v první polovině trochu nudil, přestože se pořád něco dělo. Druhá polovina už byla mnohem lepší, větší spád, i jasnější jednání jednotlivých postav. Místy sexuální podtext nebyl na škodu.

Bytost na cestě
23.06.2011 5 z 5

Skvělá kniha! Moc mě bavila :-)

Dan Titovskij
30.11.-0001 5 z 5

Tak tahle knížka je uplne boží...oproti jiným..které se zabívají vampirismem...lepší snad už ani neexistuje... :D prostě Sabrina..Eva...Dan..to sou super chraktery...a taky Kaprál ten se nedá zapomenout :D

upíři

Autorovy knížky