P jako pivo

V roce 2007 zaujal Robbinse v New Yorkeru kreslený vtip zasazený do baru, kde sedí ob několik stoliček od sebe byznysmen a šupák, a muž v obleku komentuje jejich společnou žízeň: "Pochybuju, že by se dobře prodávala dětská knížka o pivu." Robbinsovi se to tak zalíbilo, že se rozhodl takovou knihu napsat. Pivo a mnohé o něm je jednotícím prvkem v příběhu o šestileté předškolačce Grácii Perkelové, která tráví čas nejraději se svým strýčkem Moem, jenž pivu značně holduje. Grácie si občas sama přihne a pak se jí zjevuje pivní víla, která ji odnáší do jiného světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27048/big_p-jako-pivo-nXQ-27048.jpg 3.9117

Vydáno: , Argo

B Is for Beer, 2009

Kniha P jako pivo

kap66
20.12.2021

Jak hodnotí tuhle pohádku milovnice piva, starší přesně o 50 let (!) než hlavní hrdinka?
Schematické dospělé uvažování ji pořád tlačilo do mentorských kolejí. Je to vlastně propagace alkoholu! Droga! Závislost! Ukazuje, že pít je normální! Nebezpečí!
Pak ji dostihla moudrost :-) získaná zmíněným věkem a zakřičela na ni: no tak, už přece víš, jak to funguje. Děti nejsou pitomci. Neberou vážně to, co čtou, ani to, co slyší. Rozhodující je pro ně to, co pozorují u dospělých, u rodičů obzvlášť. Tahle knížka je pít nenaučí.
A poté už ona pivařka může hodnotit tuhle knížku jako umělecké dílo. Je to originální, nápadité, milé, vtipné i dojímavé. A užitečné, kouzelným způsobem, jaký k pohádkám patří.

Bustedka
20.12.2021

Často se nemůžu rozhodnout, co zrovna budu číst, takže tuhle knihu mi z nabízeného vybral přítel. Já bych po ní asi nesáhla.
Zajímavá a neotřelá. O pivě. O 6ti leté holčičce, která pivo ochutná a vydá se pivní vílou Pivoňkou na exkurzi do pivovaru. Spousta zajímavostí o pivě, ale také o té milé malé duši. V audioverzi skvělý Olda Kaiser. Přesto se nemůžu ubránit pocitu, že mi tam něco chybělo.

Čtenář112
19.11.2021

Poslouchal jsem audioknihu. Byl jsem nepříjemně překvapen když se malá holka opije pozvrací a pak vidí vílu. Pro děti to může být spíše lákadlo než odrazení.

Martin1974
11.11.2020

Pobavil som sa, aj som sa dozvedel niečo ďalšie o pive. Musel som si pri čítaní jedno otvoriť..

jooosev
01.10.2020

Odposlechnuto jako audiokniha. Nehodnotím zde audioknihu jak takovou, ale kdyby se mě na to někdo ptal, obratem bych musel odpovědět, že v podání Oldřicha Kaisera patří kniha, nebál bych se říct, do top 10 českých audioknih ever.

Kniha je povídání o pivu, jeho světlých i stinných stránkách. Tom Robbins je moje srdcovka a tahle jeho poslední beletrie jako by protnula všechny jeho díla. Z každého si vzala trochu, aby vykvasila v ten snad nejsložitější žánr - knihu pro děti, která zároveň baví i dospělé. A navíc, s vlastností v dnešní době zdaleka ne samozřejmou, aby byla originální. A Tom na plné čáře uspěl.

Na druhou stranu, kniha je typicky "robbinsovská". Rozhodně nedoporučuju dospělým začínat s Tomovým dílem touto knihou. Dětem naopak radši asi jo a na ty ostatní ještě chvilku počkat.

momo01
20.08.2020

Oddychová, krátká, místy vtipná, místy hořká a hlavně skvěle namluvená (audio)kniha. Jako milovníka zlatavého moku mě zlákala názvem a tak jsem si ji pořídila na společnou rodinnou cestu autem. Zatímco pro mě byl děj ve výsledku tak trochu zklamáním, děti (10 a 11) byly nadšené od začátku do konce.

"... V některých pivovarech ale nechávají určité druhy piva schválně nefiltrované, aby mohly dozrát v láhvi. Takové děti, jako jsi ty, Gracie, by se taky měly nechávat zrát nefiltrované. Někteří rodiče a instituce se bohužel usilovně snaží jejich mladé duše přecedit."

vevu.
13.05.2020

Letem pivním světem s vílou Pivoňkou a malou zvídavou Gracie.
Neotřelá rychloexkurze do světa zlatavého moku pobavila (čeká vás mimojiné spousta neotřelých a vtipných přirovnání).
Doporučuji otevřít společně právě se zmiňovaným mokem.

jimbow
05.05.2019

Než si začnete něco s Pivem, přečtěte si tuhle fajn knížku o tom, co Pivo je, co vám může dát i o co vás může připravit.