Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Opravdu velmi zábavná kniha. Ze začátku jsem byla trochu skeptická, říkala jsem si, co zajímavého mi může přinést čtení o staříkovi, co uteče z domova důchodců, ale bylo to neuvěřitelně čtivé a svižné, jedna absurdita střídala druhou, což bylo vlastně nejlepší, protože kniha je díky tomu hrozně těžko předvídatelná. Navíc taková nenásilná exkurze do dějin :-)

22.07.2013 4 z 5

Border kolie Border kolie Esther Verhoef Verhallen

Knížka sice počítá jen s možností, že kupujete papírového psa na chov a budete ho mít v bytě, ale i tak jsem si odnesla spoustu zajímavých poznatků.

20.07.2013 4 z 5

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Zábavička převeliká. Lepší než druhý díl, snadnější orientace v postavách- ovcích. Některé situace a názory na náš svět z pohledu ovci mě tedy dokonale pobavily.

19.07.2013 4 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Napsáno vcelku čtivě, příběh zajímavý... ale tak nějak mám pocit, že by si tohle téma zasloužilo víc stránek, víc psychologie postav a víc všeho. Ilustrace působivé.

09.07.2013 3 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Hrozně se mi líbil styl psaní, celé to působilo neuvěřitelně klidně, ať byla řeč o čemkoli. Už i film mě nadchl, tak jsem ráda, že jsem se konečně dostala i ke knize.

08.07.2013 4 z 5

Šňupec Šňupec Terry Pratchett

Zdá se mi to, nebo se i pan Pratchett uchýlil k většímu množství sprosťárniček? :-))
Každopádně opět zábavné, Elánius opět nezklamal. Opravdu povedený díl.

08.07.2013 4 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

No.. co k tomu říct. Prostě mi přijde dost zvláštní kombinace nějakého prapodivného genu, které zmutuje lidskou DNA a pirátského pokladu. Nehledě na tenhle kardinální nedostatek, to bylo kupodivu velmi čtivé, docela napínavé a vcelku překvapivé. Tak tři * jsou akorát.

27.06.2013 3 z 5

Stromy a keře Stromy a keře Ulrich Hecker

Výborný průvodce, ve škole posloužil věrně. :-)

25.06.2013 4 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Já nevím no... nejsem si tím hodnocením ani trochu jistá. Nejdřív mě to totiž nebavilo ani trochu, hrozně jsem se ztrácela v těch postavách. Pak už jsem se cca po 70 stranách začetla a začalo mě to docela bavit. Jenže... Celé to bylo takové zvláštní. Nejvíc mě asi rozčilovaly ty krátké kapitoly, skákání od jedné postavy k druhé. Viewegh má můj obdiv za to, že se vrhnul na takové téma, leč zpracováním už mi to trochu uniká.

25.06.2013 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Místy mě to nebavilo, přišlo mi to až moc teen. Ale když přešly ty všechny skvělé dny a pubertální výjevy.... Bylo to neuvěřitelně dojemné, krásné a pravdivé. Jazykově to asi bude blíž mladší generaci. Ale to je jedině dobře. Třeba konečně přestanou číst všechna ta Stmívání a další pomateniny o upírech a dostanou se k něčemu, co není tak patetické a hloupé, co jim ukáže, že jejich pubertální problémy vlastně ani problémy nejsou. Povinně bych zavedla takovou literaturu, aby si všichni uvědomili, jak dobře se máme.

14.06.2013 4 z 5

Marketing v cestovním ruchu Marketing v cestovním ruchu Dagmar Jakubíková

Výborná publikace. Místy sice až moc odborná, ale co se týče marketingového mixu, velmi mi pomohla.

13.06.2013 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Velmi zdařilá kniha, rádoby jednoduchý styl psaní, který ale dokonale sedí k duševnímu rozpoložení hlavního hrdiny. Viděla jsem i film, který byl neméně dobrý. V knize mi občas přišlo, že přes některé problémy se Pat snadněji přenesl. Trochu mě mrzí ten překlad názvu... asi s tím šlo naložit o trochu lépe, takhle by to mohlo na spoustu lidí dělat dojem červené knihovny.

31.05.2013 4 z 5

Průměrně mi hodnocení celéhé kompletu vychází na 4 hvězdičky, ale vyjádřím se ke každé knize zvlášť.

Část první- **** Trochu zbytečně natahovaný začátek, kvůli tomu se mi pak část v aréně zdála docela krátká a poměrně rychle vyřešená. Celkově se mi ale nápad líbil, přišlo mi to vcelku neotřelé a originální. Jazyk je asi přizpůsoben cílové skupině čtenářů, ale i tak to nebylo špatné, jako v jiných YA. Samozřejmě nemůže chybět milostný trojúhelník, což je tedy už nadmíru trapné.

Část druhá: ***** Hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Po dlouhé době jsem se u knihy neuvěřitelně rozčílila a prožívala jsem plno emocí zároveň s hlavními hrdiny. Kniha měla opět slabší momenty, chvíle v aréně uběhly velice rychle, ale takhle část se mi četla vážně nejlépe a nejrychleji.

Část třetí: *** Třetí kniha měla slušně našlápnuto, ale nakonec děj dost vázl, každý zádrhel byl vyřešen rychle a konec se mi prostě nelíbil. Poslední kniha už byla opravdu jen snaha vytěžit co nejvíc z rozjetého vlaku, ale celkový dojem spíš pokazila.

24.05.2013 4 z 5

Já a Kaminski Já a Kaminski Daniel Kehlmann

Chvílemi nudné, moc dlouhý začátek. Ale konec byl velmi potěšující, uklidňující. Nakonec to na ten průměr dosáhlo.

03.05.2013 3 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Velmi zdařilá detektivka, přečetla ji jsem během pár dnů. Nejdřív jsem se dost bála německého prostředí a jmen, většinou mě to dost ruší. Ale v návaznosti na bratry Grimmy to stejně nešlo jinak. Skvěle promyšlené, šokující vraždy, perfektně zamotané. Ani na chvíli jsme neodhalila, kdo je doopravdy vrah. Skvělé!

19.04.2013 5 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Velmi čtivé, příjemné... Jen jsem čekala asi něco jiného, něco víc napínavého.

12.04.2013 3 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Knížka mě bavila, bylo to poutavě napsané a byl to velmi zajímavý příběh. Pokud bych měla srovnávat s filmem, nevím, co je lepší. Kniha se týká více zvířat a osobní život je zde omezen na minimum. Naopak ve filmu se toho o zvířatech zase moc nedozvíme, ale hrají nám na city báječně. Možná mi v knize trochu vadilo neustále přeskakování v čase, to bylo místy dost matoucí, ale jinak vše v pořádku. Oddechová záležitost.

25.03.2013 4 z 5

Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Leonie Swann

První díl v knihovně nebyl, tak jsem sáhla rovnou po druhém a doufala, že o nic nepřijdu. A opravdu, díly na sebe navazují jen minimálně, tak to ničemu nevadilo. Ovce jsou zábavné, neotřelé a ztřeštěné, ale někdy mi to díky nim přišlo trochu zmatené. Ovcím jsem věnovala tolik pozornosti, že jsem se zapomínala soustředit na ostatní detaily a některé souvislosti mi potom unikaly. Určitě si ale přečtu i první díl.

17.03.2013 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neuvěřitelná kniha!! Samozřejmě mě zaujal název, moc jsem nepátrala, o čem kniha je. Zjištění, že se bude týkat nacismu a Německa mě trochu překvapilo, ale celé to bylo tak lehce napsáno, že jsem si ani neuvědomovala tíhu příběhu. Neobvyklý vypravěč v podobě smrti knihu velmi oživil, dokonce jsem měla ze smrti i pozitivní pocit. Opravdu jedinečné dílo, neobvyklý styl a krásný a zároveň smutný příběh.

10.03.2013 5 z 5

Snědla dětem sladkosti Snědla dětem sladkosti Martina Formanová

Taková kniha o nás, pro nás... Rozumějte- o ženách, pro ženy. Ale asi ne zrovna pro mou věkovou kategorii. Nechala jsem se nalákat obálkou, názvem a známou osobností. Jenže celé to bylo takové tuctové.
Na jednu stranu je uklidňující vědět, že i Miloš Forman často hledá ponožky a od televize ho nelze dostat, když běží olympiáda. Ale když se nám takové věci dějí každý den, proč o nich i číst ve volném čase?

01.03.2013 2 z 5