Vraždy podle Grimmů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na pláži poblíž Hamburku leží mrtvá mladá dívka. V dlani svírá vzkaz: „Byla jsem pod zemí a teď nastal čas vrátit se domů.“ O čtyři dny později jsou na lesní mýtině nalezeni bohatý podnikatel a jeho krásná milenka. Mají podříznutá hrdla a v zaťatých prstech papírky, kde je úhledným písmem napsáno: „Jeníček“ a „Mařenka“. Zvláštní vraždy. Brutální a zdánlivě bez motivu. Detektiv Jan Fabel, šéf hamburské mordparty, jemuž v žilách koluje skotská krev, přichází na stopu sériového vraha, který má zvláštní zalíbení v pohádkách bratří Grimmů... Je jasné, že třemi mrtvými to nekončí. Ale kdo bude další na řadě? Fabelovi nezbývá než vrátit se do dětství a hledat klíč v pohádkových příbězích, tak prostých a přece děsivých... Vraždy podle Grimmů anglického bestselleristy Craiga Russela jsou po úspěšném thrilleru Krvavý orel (vyšlo v nakladatelství Daranus) druhým románem autorovy „fabelovské řady“. Příběh prosycený tajemnem grimmovských pohádek a plný překvapivých dějových zvratů přečtete jedním dechem. A jistě se budete jinak dívat na zkazky, se kterými jste vyrůstali a s nimiž vyrůstají vaše děti. Třeba ta o bezelstné holčičce s červenou karkulkou, která se vydala do hlubin temného, nebezpečného lesa......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86588/vrazdy-podle-grimmu-86588.jpg 4.2131
Série

Jan Fabel 2.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Daranus
Orig. název

Brother Grimm, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Vraždy podle Grimmů

Přidat komentář
lacinq
11.11.2020

Zklamání... Žádné pořádné vyšetřování, příliš zbytečných místních popisů většinou nesouvisejících s dějem. Špatný překlad včetně podivných obratů (obloha smáčela město, vykopnul míč ve smyslu zahájil akci, vítr chňapal po rukávech) a hlavně nepřeložené německé výrazy jako třeba Mutti, Platz nebo funkce například Kriminaldirektor, a to na každé druhé straně. Když někdo nemá o němčině ani páru, bude ho to pravděpodobně rozčilovat. Jo a taky jak už někdo zmiňoval prostě chybí děj, je to vpodstatě sled vražd, popisu soukromí detektiva a na konci vyústění. Jako celek slabé, potenciál námětů nebyl vůbec využit.

ladyxx
01.09.2020

Tato kniha nabízí skvělý a originální děj při vyšetřování rituálních vražd s pohádkovým motivem. Postavy jsou různorodé a sympatické, německé reálie hezky načrtnuté. Plusem je, že můžeme nahlédnout do skutečné verze některých příběhů sepsaných bratry Grimmy. Milovníci detektivek a pohádek se knihu nemusí bát zařadit do "povinné" četby. Velmi se mi líbí propracovaná středověká obálka.


hajrys
29.12.2019

Docela hezká kniha se zajímavým tématem. Ale za mě jsem četla lepší.

SSTknihy
26.09.2019

Kniha se četla velmi dobře. Krátké kapitoly rychle ubíhají, děj je zajímavý, postavy detektivů celkem sympatické a mrtvoly se vrší tak závratným tempem, že skoro váháte, jestli na konci vůbec někdo zbude. Když ale vrchního detektiva náhle osvítilo a z ničeho nic pochopil, kdo je vrah a proč, došlo mi, že se vlastně vůbec nevyšetřovalo. Jen se vraždilo, jezdilo z místa na místo, občas prostřih do soukromí detektivů, občas úvaha nad spojením vražd a pohádek - a konec. Samotný závěr pak svou snahou šokovat čtenáře za každou cenu vyšel totálně naprázdno. Tak proto nakonec tři hvězdy namísto původně zamýšlených čtyř.

Ťapulka
20.06.2019

Krásná kniha, která se četla sama. Možná mi jen trošku vadilo časté používání titulů v němčině.

karolina7748
01.02.2018

A tak jsem se těšila, Krvavého orla jsem ještě nečetla.Ale tady úplně souhlasím se "soukromou".

soukroma
12.12.2017

Navnaděná Krvavým orlem, kterého jsem četla už před delší dobou, jsem se s chutí pustila do druhé knihy série. Ale ouha, roztahané a nekonečně dlouhé povídání hlavně o budování policejního týmu s nekonečnými připomínkami všech tragédií, které se jejich bývalým kolegům staly, a o vývoji vztahu Fabela, jeho přítelkyně a rodiny. Z detektivního příběhu tam zbylo pár mrtvol a trochu zkoumání pozadí strašidelných pohádek bratří Grimmů.
Velice nudné až do posledních pár desítek stran, kde sice nastoupila akce, ale vedoucí k podivnému a nevěrohodnému rozuzlení (nebylo tam těch obrů trochu moc?). Krom toho mi neuvěřitelně vadilo časté používání hodností a titulů v němčině - jako příklad za všechny kriminaloberkommissarin (úplně stačilo uvádění německých názvů ulic, čtvrtí, náměstí, aj. pokud možno také komplet v němčině - platz, bahnhof apod.). 55%

Belleatrice
30.07.2016

Knihu člověk přečte jedním dechem. Velice se mi líbily vraždy a vrahův pohled, ale nesympatická hlavní postava vyšetřovatele, který je na můj vkus až moc velká citlivka. Konec mohl být trochu delší a autor naštěstí nedal do poslední chvíle vědět, kdo je vrahem, jinak bych to asi jen tak nedočetla.

1