Fantom karnevalu

Policejní komisař Jan Fabel je po matce Skot a po otci Frís z pobřeží Severního moře. Z přístavního Hamburku, kde vede místní mordpartu, přijíždí řešit případ podivných vražd do Kolína nad Rýnem, velkoměsta pod věžemi obří gotické katedrály. Kolín je proslulý svým zimním karnevalem, který jako by se svou divokostí hodil spíš do Jižní Ameriky než do Porýní. A v posledních letech má karneval vždycky svou oběť – uškrcenou mladou ženu, z jejíhož těla si vrah odnesl kus pečlivě vyříznutého masa... V Kolíně nad Rýnem žije pod cizím jménem i kdysi sovětský důstojník u speciálních jednotek, nyní ukrajinský gangster Vasyl Vitrenko, velkoobchodník s lidmi a organizátor vražd. Jeden z nejhledanějších zločinců Evropy. Jan Fabel zprvu vůbec nepočítá s tím, že se vedle fantoma karnevalu střetne i s obávaným Vitrenkem, ale dojde k tomu a hamburský detektiv je nakonec ve dvojím ohni... V thrilleru Fantom karnevalu, který byl přeložen do více než dvaceti jazyků, došel spisovatel Craig Russell k vrcholům žánru, k němuž patří napětí, záhady a zmařené životy, stejně jako drobnokresba nejrůznějších situací a povah lidí, kteří se v nich ocitnou. Stačí ostatně rozevřít knížku a číst: už na prvních stránkách hledí v kolínském Starém městě dívka do očí bizarně oblečeného, děsivého klauna a jen o něco dál se za sklem v luxusním baru ukrývá zlo v lidské podobě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181616/jan-fabel-fantom-karnevalu-YEb-181616.jpg 4.324

Jan Fabel 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Daranus

The Carnival Master, 2011

Kniha Fantom karnevalu

katerina5544
27.11.2019

Vynikajici kniha. Ctiva. Zapletka originalni a pro me naprosto necekana. Je osvezujici si precist pribeh ktery je neotrely a prekvapi. Vrele doporucuji!

Nazli
08.11.2019

Za mě dobré a celkem i akční čtení, nenudila jsem se. Jen mi u tohoto autora chvilku trvalo zvyknout si na jednu věc - všechno souvisí se vším. I u předchozích dílů jsem si říkala, jak tento či onen fakt hodlá zakomponovat do celkového obrazu? Jde to a hlavně, celková mozaika dává smysl. Pro mě největší překvapení, asi moc přemýšlím, řešení máte přímo pod nosem.

soukroma
01.11.2019

Musela jsem ve čtvrtině odložit: na straně jedné se pořád nic moc nedělo, na straně druhé ovšem do toho ničeho prosakovaly ohavnosti od ukrajinského organizovaného zločinu řízeného z Německa, až po hnus kanibalismu, vrcholící ukrajinským kanibalismem. Autorova hamburská série se mi líbila v prvním díle, pak to šlo postupně dolů až k tomuto odpudivému konci (byť odehrávajícímu se i v pěkném Kolíně nad Rýnem) - na nic dalšího už se nalákat nedám, i kdyby něco ještě vyšlo...

orinka3
11.09.2016

Chytrá, akční detektivka. Výborné obsazení, hodně dějových linií. Skvělé čtení, u kterého se dá vydržet.

Atak
14.03.2016

Ze začátku moc různých lidských osudů potom skládanka začala do sebe zapadat a příběh se dostal di finále, za me super knížka.

DominikV
11.12.2015

Wow. Nemůžu jinak, než dát plný počet. Začátek se mi sice zdál nezajímavý, moc postav, které dle mého mínění neměly s případem nic společného, ale ono to do sebe na konci všechno tak krásně zapadlo jako ozubená kolečka do švýcarských hodinek. Ze série o Janu Fabelovi je podle mého kniha na vrcholu (ještě jsem bohužel nečetl první díl). Doufám, že se brzy dočkám překladu pokračování, protože by byla škoda nevědět, jak si hamburský vyšetřovatel povede dále.