Krvavý orel

Ve svém románu Krvavý orel představuje Craig Russell detektiva Jana Fabela, vrchního komisaře hamburské policie, jemuž v žilách koluje skotská krev a který byl obdařen pronikavým intelektem i neomylným instinktem. Má pověst nejzkušenějšího muže Útvaru pro vyšetřování vražd a snad právě proto se s ním rozhodl utkat v nelítostném souboji démonický muž, který si říká Syn Svenův a má na svědomí životy dvou mladých žen. Obě zemřely děsivou smrtí při vikingském rituálu zvaném Krvavý orel, o němž se doufalo, že je dávno zapomenutý. Když detektiv Fabel začíná pátrat po tajemném vrahovi ještě netuší, že za hrůzami, které dvěma rituálními vraždami zdaleka nekončí, je něco mnohem strašlivějšího než náboženské blouznění. Soukolí zla se dává do pohybu a Jan Fabel stojí tváří v tvář nepříteli, který ho převyšuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19552/jan-fabel-krvavy-orel-hud-19552.jpg 4.448

Jan Fabel 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Daranus

Blood Eagle, 2005

Kniha Krvavý orel

konicekbily
14.05.2020

Obdivuji autora kolik práce dává na získání informací ke knize. Zde - cizinec a nerezident ve Spolkové republice Německo - musel nastudovat současné německé reálie, dále se odvolává na dvě války a uvádí spoustu dalších souvislostí - a nikde jsem neobjevil zjevnou nepřesnost! Totéž platí o knize " Kde se skrývá ďábel" zasazené do předmnichovského Československa. Na psaní knih je to velký profesionál!

katerina5544
15.02.2020

Vynikajici detektivka. Sympaticti vysetrovatele. Kniha je velice ctiva. Tesim se na dalsi dily a doporucuji

čef
12.12.2019

Po všech těch rodinných tragédiích typu nevěra apod., které jsem četl předtím, mne tato kniha zaujala natolik, že jsem si natáhl čtenářskou chvilku hodně do noci, dokud jsem ten děsivý příběh nedočetl. Kromě sériových vražd a rituálních znásilnění jde zde totiž ještě o víc – o hrůzné chování Němců za 2. světové války, Rusů v době afghánské invaze, ale i o vznik Ruska při pronikání Vikingů na jih. Napsáno velmi poutavě, bez zdržujících kudrlinek, takže si mohu jen pochvalovat, že jsem se k této knize dostal a těším se na další díly této série, která musí jistě pokračovat.

hanca011
03.12.2019

Velice čtivá-doporučuji

Nazli
01.11.2019

Mazec. Dle mého názoru trochu slabší než jiné autorovy knihy, ale dobré.

trudoš
08.01.2018

Krvavý orel rozhodně není špatnou detektivkou - od prvních stran se rozvíjí atraktivní zápletka, která slušně graduje až k drastickému finále. Co se však týče hrdiny, ten mi bohužel ničím neimponoval. Není vtipný, ani sarkastický, prostě takový drsňácký suchar, což samozřejmě není chybou románu, ale spíš mého čtenářského vkusu. Stejně tak mě neoslnilo prostředí německé kriminálky, přestože v tomhle bodě musím tvůrci dát jedničku za punc originality. Nicméně vzhledem k tomu, že je Skot, je samozřejmě otázkou, nakolik se kniha dá brát po informační stránce vážně.
Přiznám se, že sledování zápletky se v mém případě rovnalo pozorování ubíhající krajiny při jízdě vlakem. Hezky se na to kouká, dokud ovšem člověk neusne. A nezachránila to ani brutalita zločinů, jež komisař Jan Fabel vyšetřuje, ani povídání o severské mytologii, které s vraždami úzce souvisí. Přiklepnout ale musím moc pěkné finále, protože minimálně tady se Craig Russell odpoutal od standardu, který jsem tak trochu očekával.

Abbie
14.08.2016

Kniha se mi moc líbila, ale přidávám se k názoru, že zkratek tajných služeb v Německu a Ukrajině bylo na mě příliš. Stala se mi ta nepříjemná věc, že jsem omylem nejdříve přečetla 4. díl - Fantoma karnevalu, takže jsem na konci knihy tušila co se stane. Od teď si budu nejdříve zjišťovat, jestli kniha nepatří do nějaké série. :D Každopádně i po této zkušenosti mohu knihu doporučit. Je čtivá a i když je to docela bichle, přečetla jsem ji rychle. Konec je ohromující :)

soukroma
26.02.2016

První polovna se mi líbila moc - nové prostředí a pojetí, čtivý rukopis autora i pěkné vykreslení postav a samozřejmě zajímavá zápletka. Ale jak přibývalo tajných služeb a kontra-služeb nejen (a jejich zkratek) v Německu starém i novém, Rusku starém i novém i na Ukrajině, působení přistěhovaleckých mafií v Hamburku, tak se mi zdálo až moc. Závěrečná akční smršť vedoucí k obětem se už dala víc než čekat.
Takže za prostředí, za Fabela a jeho skupinu, i za vhled do některých historických, kulturních i jazykových specialit Německa a svébytného hanzovního města Hamburku dávám 100%, ale za celkovou zápletku už méně - zbytečně mnoho věcí dohromady, méně je často více.