Rukověť bojovníka světla

Oblíbený autor ve svých inspirujících krátkých textech z let 1993–1996 ponouká čtenáře, aby dokázal žít své sny. Aby vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. V knize autor vychází z tradic různých zemí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417/big_rukovet-bojovnika-svetla-eVC-417.jpg 3.6273
Literatura světová, Fejetony, eseje, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Argo

O Manual do Guerreiro da Luz, 1997

Kniha Rukověť bojovníka světla

snehurec

Je velká škoda, že mnoho čtenářů nepochopilo, co chtěl autor skrze činy bojovníka světla sdělit. Bohužel se každý nacházíme na jiné spirituální úrovni a někteří tak klíč ke vnímání této knihy nenajdou asi nikdy. Leda by se vícekrát podívali třeba na Posledního samuraje...

Bakana
08.12.2021

Kvůli tomu, že kniha obsahovala pár zajímavých myšlenek, nedávám úplně špatné hodnocení. Jinak to byla eost nuda. Takový vykradený nepovedený I-ťing.

deauville
09.11.2021

Jedna z knih plných myšlenek pro "osobní rozvoj". Tyto knihy nečtu, ale tady tři hvězdičky za to, že se autor snažil a dal tomu alespoň literární fazónu, tzn. neskončil u pozitivních afirmací, desater osobního úspěchu, návodů na (hmotné i duševní) bohatství apod.

Skawin
21.04.2021

S mnohými pravdami Bojovníka světla nejsem zajedno, ale mnohé se mnou souzní. Normálně bych proto dala 3 hvězdy, ale jelikož jsme knihu poslouchala, tak za skvělou interpretaci Táni Medvecké musím dát hvězdu navíc.

pablito
31.03.2021

Překvapilo mě, kolik lidí tato kniha urazila. Mě osobně potěšila, každá věta námět k zamyšlení. Za mě Paulo Coelho vždy dobrý :)

whiolet
31.03.2021

Poslouchala jsem jí v audio verzi a bylo to zvláštní. Chvílemi jsem se s bojovníkem ztotožnila a moudra si vzala k srdci, jindy si naopak říkala, že už je toho na mě moc :)
Na konec bych tedy jen podotkla, že každý člověk je bojovník! A to jak naloží s obtížemi, co mu život naložil, to je právě to, co ho formuje...

tomas2921
15.02.2021

Dostal jsem jí od mámy, myslela si, že by mi mohla prospět, a taky že jo. Neříkám úplně, že mi změnila život, spíš mi ho zachránila, což je asi víc.
Moje hodnocení: 5 hvězdiček.

kamibe
07.11.2020

Tohle je kniha pro náhodná otevírání v dobách nejistoty, smutku nebo jiné duševní nepohody. Protože bojovníkem světla jsme my všichni, jenom jsem na své cestě někde jinde, a proto zatím tak docela nechápu nebo i nesouhlasím s některými vyjádřeními. V několika málo místech mi věty připomínají E. Tolleho, který nás také má k tomu, abychom žili vědomě, odpovědně a v každodenní meditaci, ať už děláme cokoli.