Rukověť bojovníka světla

Oblíbený autor ve svých inspirujících krátkých textech z let 1993–1996 ponouká čtenáře, aby dokázal žít své sny. Aby vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. V knize autor vychází z tradic různých zemí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417/rukovet-bojovnika-svetla-eVC-417.jpg 3.6251
Literatura světová, Fejetony, eseje, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Argo

O Manual do Guerreiro da Luz, 1997

Kniha Rukověť bojovníka světla

Skawin

S mnohými pravdami Bojovníka světla nejsem zajedno, ale mnohé se mnou souzní. Normálně bych proto dala 3 hvězdy, ale jelikož jsme knihu poslouchala, tak za skvělou interpretaci Táni Medvecké musím dát hvězdu navíc.

pablito

Překvapilo mě, kolik lidí tato kniha urazila. Mě osobně potěšila, každá věta námět k zamyšlení. Za mě Paulo Coelho vždy dobrý :)

whiolet

Poslouchala jsem jí v audio verzi a bylo to zvláštní. Chvílemi jsem se s bojovníkem ztotožnila a moudra si vzala k srdci, jindy si naopak říkala, že už je toho na mě moc :)
Na konec bych tedy jen podotkla, že každý člověk je bojovník! A to jak naloží s obtížemi, co mu život naložil, to je právě to, co ho formuje...

tomas2921

Dostal jsem jí od mámy, myslela si, že by mi mohla prospět, a taky že jo. Neříkám úplně, že mi změnila život, spíš mi ho zachránila, což je asi víc.
Moje hodnocení: 5 hvězdiček.

kamibe
07.11.2020

Tohle je kniha pro náhodná otevírání v dobách nejistoty, smutku nebo jiné duševní nepohody. Protože bojovníkem světla jsme my všichni, jenom jsem na své cestě někde jinde, a proto zatím tak docela nechápu nebo i nesouhlasím s některými vyjádřeními. V několika málo místech mi věty připomínají E. Tolleho, který nás také má k tomu, abychom žili vědomě, odpovědně a v každodenní meditaci, ať už děláme cokoli.

callowsick
07.06.2020

Kniha plná motivačních podobenství. Na jedno přečtení jich je snad až moc, některé se mi nedařilo pochopit.
Od autora mám raději knihy s příběhem, kde ostatně své inspirace pro cestu životem nechává hodně vystupovat do popředí.

MOu598
27.06.2019

Nejsem si jistá, že vím, kdo je to "bojovník světla" - církev, hnutí, jedinec, pojem, který zavedl P. Coelho?
Několikavěté "rady", co dělá a jak se chová bojovník světla. Zajímavé, podnětné, k přemýšlení. Někdy se mi ale zdálo, že si rady odporují. Asi ne úplně vše chápu.
Chci si z knížky vzít to, co je mi blízké.
Citát:
"Člověk se neutopí proto, že se ponoří, ale proto, že zůstane pod vodou."
"Slovo odpovědnost významově předpokládá schopnost odpovědět, reagovat."

Souteska
27.12.2018

Když potřebuji, vezmu knihu do ruky a otevřu na libovolné stránce. Taky vám to funguje? Doporučuji mít doma.