Máslo na hlavě

Máslo na hlavě https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523/maslo-na-hlave.jpg 3 63 12

Třiatřicetiletá mírně neurotická překladatelka Dana o sobě často pochybuje. Situace, ve kterých se ocitá, se obvykle vyvíjejí úplně jinak, než sama očekávala, a často končí fiaskem… Chce žít podle svých představ… ale věc se jí vždycky nějakým způsobem vymkne z ruky... Dana tuší, co by neměla dělat, a přesto se do toho pouští. Neustále ji pronásleduje pocit, že má máslo na hlavě. Nikdy neprožila déle trvající citový vztah, po kterém tak touží. Jednoho dne potká muže s poetickým příjmením Krásný a kolotoč bláznivých příhod se naplno roztáčí. Daninými spoluhráči v absurdních situacích jsou její dominantní matka, která vymýšlí jeden nesmysl za druhým a dceru neustále kritizuje, homosexuální kamarád Roman se sklony k depresím, pijanka Irena, zahraniční studentka Adéla a potrhlá sousedka. Ti všichni různým způsobem prožívají podobné komické historky jako Dana.... celý text

david1457
10.09.2022 3 z 5

Připadá mi, že tomu lehce chyběl děj, ale styl psaní mi sednul jako ulitý.

Amneris
28.04.2022 3 z 5

Velmi příjemná pohodová kniha o životě mladé ženy, která by se ráda usadila. Četla jsem před 10 lety.

Aleh
24.01.2021 3 z 5

Místy komický příběh mladé ženy, která překročila 30, dosud neprožila vážnější vztah, sama o sobě dost pochybuje, ale je odhodlána žít, tak jak si vysnila. Jednoho dne Dana potká muže s příjmením Krásný. To snad bude konečně ten pravý! Dana se dostává do víru bláznivých příhod, v nichž nezanedbatelnou roli hraje i její rodina a kamarádi. A každý ví, co by pro ni bylo nejlepší. Kniha pro chvíle odpočinku.

albhana
04.09.2018 2 z 5

Oddechová, poměrně předvídatelná, že jsem často spíš "rychločetla" s přeskakováním slov/vět. Naštěstí konec nebyl přeslazený happyend. Hlavní hrdinka mě moc nebavila, nechápala jsem její chování vůči sobě ani okolí. Kniha mi přišla spíš smutná než komická.

Sarah01
10.06.2017 1 z 5

Tak vůbec nevím, jak tuhletu knížku vlastně ohodnotit....vůbec nechápu, jak to mohl někdo vydat. Jak na tohleto proboha autorka přišla? Vtipného vůbec nic, spíš depresivní, ty postavy povahově naprosto neuvěřitelné a ti rodiče, to snad není možné tohle vymyslet.

vterinka
15.08.2016 1 z 5

Knihu jsem se rozhodla koupit proto, že na obalu bylo napsáno, že se hlavní hrdinka bude ocitat v komických situacích. Říkala jsem si, že zkusím něco na odlehčení. Nějakou změnu než detektivky a fantasy. To jsem se ovšem šeredně spletla. Kniha byla nudná, nic komického se v ní neodehrávalo a byla úplně o ničem a skončila nijak. Jednu hvězdičku dávám za to, že se to dalo jakš takš přelouskat, ale četla jsem ji pěkně dlouho, než jsem se dobrala konce. Rozhodně nedoporučuji.

yoshi
20.11.2015 2 z 5

Kniha prezentovaná jako humorná novela mne nedonutila k úsměvu ani jednou. Zásadní problém s tímto příbehem byl ten, že jsem nezískala k hlavní hrdince vůbec žádné sympatie. Příběh bych popsala spíše jako depresivní. Dočetla jsem pouze proto, že jsem zrovna neměla číst co jiného.

Helena Lacková
11.11.2015 5 z 5

Humorný příběh ženy, která i po třicítce nemá chlapa a to, že zůstala sama se snaží brát statečně

Isew
03.08.2014 3 z 5

Milostné eskapády nezadané třicátnice. Ona je předkladatelka, má kamaráda gaye a kamarádku stalkerku. A ano. Je tu ještě pan Božský (pardon Krásný). Ona ho má ráda, on jí ne. Ona má ráda ji, ona jí ne. Tak a to je asi v kostce všechno.

Lenous81
12.11.2013

S humorem psaná knížka,oddechovka

Verrrunka
23.12.2011 3 z 5

Další knížka o neurotické třicítce, co nemá plnohodnotný vztah a samozřejmě, že ji to ničí život. Nesmí chybět ani kamarád homosexuál a přítelkyně alkoholička :-D Vlastně se nabízí otázka- proč jsem to vlastně četla, když už předem vím, jaké to bude? Asi zvědavost, že by to konečně mohlo být něco jiného…

hanca
30.11.-0001 5 z 5

Je to nenáročná knížka na dovolenou či k odpočinku. Vřela doporučuji, protože se u ní člověk opravdu zasměje.

třicítka (věk)

2002  59%Máslo na hlavě
2008  56%Ani ryba ani rak
2006  64%Nechci rajskou, chci lásku

Kniha Máslo na hlavě je v