Morová rána

Světově proslulá sága Prokletých! Příběh plný tajemství, napětí a lásky. Silje je mladá dívka, která při morové epidemii přijde o všechny své blízké i domov. Je ponechána svému osudu. Když už se všechno zdá být beznadějné, život jí zcela změní náhodné setkání s tajemným cizincem... V té době ještě netuší, že se zanedlouho ocitne v blízkosti strašidelných hor a pozná pravdu o záhadných obyvatelích a jejich prokletí. Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět. Přeložila Olga Zumrová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4564/morova-rana-l7x-4564.jpg 4.2305

Sága prokletých 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Trollbunden, 1982

Kniha Morová rána

Luigi1

Tento první ságy byl ze začátku takový pomalý,ale pak se to rozjelo díky setkání Silje s neznámým cizincem.Jinak pěkné čtení

nikiss76
15.12.2020

Zřejmě nic pro mě, čekala jsem něco jiného. Nejsem velkým příznivcem příběhů se silnou náboženskou vazbou. Hlavní hrdinka mi k srdci také nepřirostla. Netvrdím, že pro někoho nemůže být příběh zajímavý, já však preferuji jiný druh fantasy.

Ellis03
28.10.2020

Čekala jsem, ze tady bude hlavním tématem mor, který nakonec byl spíše taková okrajová záležitost. Ale nijak mi to nevadilo. Vážně se mi to líbilo. Četlo se to samo a ač to nebylo úplně nijak napínavé, bylo to napsané tak, ze jsem se nemohla odtrhnout. Uprime se mi už zase nějakou chvíli nestalo, ze by v knížce nebyla kratší nebo i delší část kterou jsem se musela prokousat. Většinou to bývá hlavně ke konci knih. Ale tahle mě bavila od první do poslední stránky a to jsem si opravdu uzila.

jarin58
19.05.2020

Čekal jsem něco jiného,přesto nezatracuji.Jen mi šly na nervy až přihlouplé dialogy.Hlavní postava byla až moc dokonalá.Přesto dostane šanci druhý díl.

Baru123
10.07.2019

Celá série je skvělá ...????

postrach
08.06.2019

Opět na doporučení známé.Kniha se dobře čte.Musíte zapojit představivost.... Takových příběhů je napsáno a zfilmováno hodně.Je pravda,že tam chybí štáva postav.Líp filmové zpracování.

Ameeiz
13.05.2019

úžasně napsané čte se jedním dechem :)

merin17
11.05.2019

Já nevím, dle hodnocení jsem asi čekala něco jiného. Příběh sám o sobě špatný není, co mi na něm ale hrozně vadilo, byla hlavní hrdinka- naivní, hloupoučká husička Silje, která mi prostě vůbec nesedla. Tengel je pro mne také naprosto nudná postava, neustále plačící nad svým osudem. Po dalším díle asi jen tak nesáhnu.