Provinilé slasti

První kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové. Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů? Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne? Vítejte v St. Louis, ve městě lovců, oživovatelů, lykantropů, vúdú šamanů a lidí, kteří uvízli v síti upířích intrik. Co se skrývá za zavřenými dveřmi Církve věčného života, v podzemí Cirkusu prokletých nebo upířího nočního klubu Provinilé slasti? A když to někdo zjistí, o kolik bude jeho životnost delší než životnost mýdlové kachničky v proudu Missouri?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5063/anita-blakeova-lovec-upiru-provinil-psB-5063.jpg 4.3540

Anita Blakeová, lovec upírů (1.)

Guilty Pleasures (1993)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Triton

Kniha Provinilé slasti

sarka9190

Z této série mám ráda první díly. Jasně, je to akční romanťárna, ale hlavní záporák - u tohoto dílu - je skvělý. U prvních dílů je ta romantická a akční laťka skvěle vyvážená, u těch pozdějších už mi to evokuje přeslazenou limonádu s nádechem akce. Nicméně jako teenager mám na tuto sérii skvělé vzpomínky.

Ryorka

Po úžasném ale náročném Světlonoši jsem chtěla něco jednoduššího. Vybrala jsem si osvědčený žánr urban fantasy. Ale teda, zas až tak něco jednoduchého jsem nepotřebovala. Dalším dílům už asi šanci nedám.

Shaki

Tuhle sérii mám moc ráda. Už jen proto, že člověk musí občas u toho čtení přemýšlet. Nejedná se o slaďárnu a ani Anita není princezna čekající na prince. U ní je to právě naopak. Je férová a čestná. I když dělá chyby, je to vlastně lidské. Svým způsobem mě ta její nedokonalost baví.

DK197
21.11.2018

Asi jsem blázen, ale tohle bylo utrpení číst. Sarkasmus mi nevadí, ale v knížkách evidentně ano. Všude je ho moc a hrdinka těmi kecy odvádí od děje. Ve 3/4 knihy se objevují a málokdy pak znovuzjevují stále nové postavy, popřípadě umřou. Nemáte šanci vybudovat k nim vztah. Po prvním dílu ne. Hrdinka se tváří jako děsná suprholka, ale rozluštění zápletky k ní vlastně přišlo samo a u většiny akce jí někdo další zachraňoval zadek. A když ne, skončí špatně. Ale na závěr samozřejmě zaválí, protože je super... O jejím "vyšetřování" a dedukcích ani nemluvím. Nevěrohodné, vratké, vyvratitelné.

Sic miluju, že tu upíři nejsou milá stvoření a svět je plný i vlkodlaků, krysodlaků, zombií a dalších skvělých nápadů... pospojovaní je strašný. Obrovská škoda. Dalším pokračováním se vyhnu obloukem. Kvalita dál prý navíc klesá. Zajímalo by mě kam. Už tohle je děs.

SusaneCz
18.10.2018

Moc pěkně napsaná kniha. Čte se výborně a jedním dechem. Zajímavý děj a brilantní povaha hlavní hrdinky. Doporučuji

JointlieKat94
12.09.2018

Knihu jsem přečetla na doporučení kolegy z práce. Není to můj styl, upíři, vraždy a tak.. ale! Kniha se mi moc líbila. Překvapila mne. A přečtená byla taky hned. Anita se mi moc líbí, líbí se mi i to, že neříká to, co si myslí. :) Líbil se mi i Philip. Moc se těším na další díly.

karel0684
04.09.2018

Ke knize jsme se dostal jako k něčemu, co normálně nečtu... Nějak mi tam chyběly prvky Hororu a i některé prvky erotiky, které tam měly být.
Je to celkem čtivé, ale občas přitažené za vlasy...

Lorej
31.08.2018

Částmi se knížka nedala odložit, jak poutavý příběh byl. Občas to trošku pokulhávalo.
Hlavní téma - vyšetřování vražd - mi přišlo nedotažené. Ale moc se mi líbil popis nadpřirozena a toho, jak se s tím lidská populace musela popasovat.

XenasChakram
07.07.2018

První seznámení s Anitou a líbilo se mi to moc. Tesim se na další díly...

marushrn
08.04.2018

Super kniha

Leona91
18.02.2018

Velmi zajímavý úvod do první knihy, zpočátku jsem byla chvíli ztracená, avšak velmi rychle jsem se vzpamatovala a naprosto jsem knize propadla

Nomia
11.02.2018

Nehodnotím ani tak samotné Provinilé slasti, ale sérii jako celek, kde jsem se doplazila až k nějakému čtvrtému dílu - tedy Kavárna šílenců.
Postupem času mi přišlo, že kvalita jde strmě dolů, díly se horší a horší. Anita není nikterak sympatická hlavní postava, ale postupně se stává ještě nesnesitelnější, rozpolcenější a méně důvtipnou.
V dalších díle dějová linka a akce trochu ustupuje milostným avantýrám. Téma dobré, potenciál zůstal nevyužit.
Podprůměrné fantasy, které bohužel klopýtá i po stránce hororové.

Lenuleh
03.02.2018

První díl této série můžu označit za skvělý. Pěkně a nenásilně vás vtáhne do trošku jiného světa, než jsme zvyklí. Líbí se mi tento nápad a hlavně také trošku detektivní zápletka. Těším se, až si přečtu další díl!

mcastkova
27.01.2018

Miluji Anitu. Přečetla jsem všechny díly (zatím 19). Její příběh je velmi netradiční a originální. Nejenže se tam vyskytují lykantropi různých zvířecích druhů (nejen vlkodlaci), ale také Anita sama o sobě je jedinečnou hrdinkou.
Na knize velmi oceňuji, že je čtivá a nikdy jí nebudu mít dost! Abych se přiznala, všechny knihy z této série jsem četla minimálně třikrát a některé z nich i víckrát.
Na Anitě samotné se mi líbí, že to je netypická hrdinka. Je malého vzrůstu, s pěknými křivkami a musí se potýkat se světem chlapů (policistů), kteří ji vidí jen jako malou křehkou ženu, ale tou rozhodně není. Nejenže je schopná povolávat mrtvé, ale také je jednou z nejlepších popravčí upírů na světě.
V knize se nachází spousta vtipných pasáží, slovních přestřelek, záhad, upírů a politických intrik. Obsahuje vše, co si jen člověk může přát.
Jestli jste někdy četli Mercedes Thompson nebo např. Meredith Gentry, rozhodně vás tato série zaujme.
Určitě se nenechte odradit počtem dílů, protože vám garantuji, že to budete mít přečtené, než stihnete říct švec ;)

Hana3441
20.01.2018

Zajímavý náhled

Bekerče
18.11.2017

Jedním slovem luxus!

Adriana21
11.09.2017

Strašně dlouho jsem se odhodlávala začít číst tuhle sérii, sama ani nevím proč, ale jsem strašně ráda, že jsem se do toho nakonec pustila. Parádní série, hlavní hrdinka se mi líbí v tom, že přizná i to, že se bojí, není to taková ta nereálná "superhrdinka"
Prostě super.
Jen ten obal u prvního vydání je katastrofa, ještě, že je druhé vydání s novou a moc hezkou obálkou.

Aríka
06.07.2017

Na knihu jsem narazila náhodně, protože moji Upíři z Chicaga neměli vydaný sedmý díl. tato kniha je směsí hororu, romantiky, sci-fi a fantasy a všeho dalšího, prostě na to, co si vzpomenete, to tam je. Styl psaní je úžasný a to myslím vážně, protože málo se mi stává u fantasy knížek, že při čtení mě příběh připadá reálný. Zamilovala jsem si Jeana- Cladea a hlavně jeho průpovídky ve francouzštině (francouzštinu mám jako druhý jazyk). Anita, co k ní říct? Prostě a jednuše dokonale vymyšlená postava.

Tabby
23.06.2017

Moje prvotina od této autorky a musím říci, že si mě autorka získala. Na to kolik jsem už četla podobných témat a jak to občas bývá už otřepané, je to originálně napsaná a vymyšlená kniha, od prostředí až po aktéry v knize.
Ze začátku jsem se musela trošku zorientovat, ale hned jsem se začetla.
Moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka není drsňačka nebo uplakaná nána, ale je ta která při každé příležitosti nosí zbraň a zároveň sbírá tučňáky a ten její dokonalý humor. :)
Moc se těším na další díl, a doufám že mě autorka nezklame.

LiLLu
04.02.2017

Mno, do pulky jsem se vubec nemohla začíst a naladit na autorky vlnu. Nebylo to takový když jsem se začetla do Briggsový nebo do Jonesový nebo do Wardový..."něco" tomu prostě chybělo, asi to správný napětí, humor...U některých knih jakoby ty postavy jsou semnou i když nečtu, tady se to nekonalo...mozná v příštím díle? uvidíme...

vivalamuff
18.01.2017

Provinilé slasti. Velmi nostalgická vzpomínka ještě na dobu, kdy byla Anita Blake normální. Ne teď vážně :-) Do zhruba 6-7 dílu to mělo spád, bylo to zábavné a pravda... taky pro otrlejší povahy - série patří pod žánr hororu. Každopádně, co mě fakt mrzí, je, kam se to celé ubralo, respektivě stále ještě ubírá. Anita se zhruba od 8 dílu změnila a dějí se s ní zvláštní věci. Hlavně se z ní stala - jak to jen slušně říct - dívka lehkých mravů.
Začátek série 5*
Od 8 dílu klesající tendence. Poslední vyšlé díly bych označila snad i za odpad.

Raven11
16.01.2017

Čtivá a chytlavá knížka. Anita - sarkastická, vtipná a statečná, žádná křehká kopretinka. Upíři jsou dneska v každé druhé knížce, ale stvoření jako oživovatelé, ghúlové či krysodlaci, vážně krysodlaci! jsou originálnějšího rázu. V tomto světě každé stvoření má své místo a i hlavní hrdinka může dostat na čumák. Líbil se mi Edward, který je možná trošku sociopat, ale jeho nadšení pro věc musíme docenit. Uvažuji o okamžitém začtení se do dalšího dílu a pořízení vlastní sbírky tučňáků ;)

evik.sv
04.11.2016

Kniha se mi líbila , těším se na přečtení dalších dílů...:)

Aríka
30.10.2016

Čekala jsem oddychovku, ale tato kniha to rozhodně není. Začetla jsem se, přečetla, nemám slov a beru další díl. Rozhodně doporučuji.

Sarfias
26.10.2016

Poslechla jsem několik lidí, kteří mi tuto sérii doporučovali a půjčila jsem si první díl. Jsem z něj více, než nadšená.
Anita je tak trochu cynik, ale přitom celkem obyčejná holka, se kterou se mnozí lidé rychle dovedou sžít. Kniha je velice čtivá, příběhová linie nenaštve, naopak bych řekla že mile překvapí. Není to sice nic nového pod sluncem, ale konečně člověk potká upíry coby krev sající bestie, ne třpytivé teenagery. Velmi se mi v této knize líbí pojetí církve, upírů a podobných potvor. Líbí se mi, jak se na pozadí rýsuje situace, jak se s tím lidé vypořádávají.
Trochu mi chybí ale minulost - jak to vypuklo? Jak se to stalo, kde se všichni vzali?
Třeba se to ale dozvím v dalších knihách :-)
Za mě rozhodně doporučuji všem fantasy nadšencům!

Jananaj
07.10.2016

Celkově dobrá série. Autorka vypráví strhujícím způsobem. Je to pravda pro o trochu ostřejší dámy 18+, ale myslím, že aspoň u nás nemá v žánru konkurenci. A komu se nelíbí, kam Anita pokračuje, může předeslat třeba na kojotku Mercedes. Ale jsem ráda, že mně to nevadí, protože nic takového ke čtení bych už asi nenašla :-)

Fizulka71
01.08.2016

Na to, kdy byla kniha napsaná, je to velmi dobré. Když jsem ji dostala před pár lety do ruky, při některých vypjatých scénách jsem si říkala, proč krucinál ta Anita nepoužije mobil! A pak mi došlo, že v té době byl mobil ještě hudbou budoucnosti. Viva la pager :-) kdo miluje paranormální romanci mírně říznutou kriminálkou, přijde si na své. Já četla uz třikrát a asi se zase vrátím.

SoniaShadow
09.07.2016

Chytlavě napsaná s dobrou detektivní zápletkou. Postava Anity mě překvapila, ale mile a dost jsem si ji oblíbila :) Další postavy byly také dobře vytvořené. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s Jean-Claudem :) A prostředí, ve kterém je příběh umístěn, se mi také zamlouvá.

Pasadenka
01.05.2016

První knížka o odvážné, 160 cm vysoké vykonavatelce upířích poprav, odbornice na nadpřirozeno a oživovatelce mrtvých. Pěkný, malinko detektivní příběh s mnoha pokračováními, díky nimž se může hlavní hrdinka pozvolna vyvíjet a odrývat tajemství své výjimečnosti. Knížka dobrá. Autorka umí psát. Není to poklad, ale ani žádný škvár. Když se počet knížek blíží k dvacítce, je dost času na to připravovat čtenářům nejrůznější perličky. :)

Devil-Ivet
13.03.2016

Provinilé slasti jsem poprvé četla někdy před 8 lety a tenkrát to bylo něco úžasného. Něco pro mně nového, drsného a neočekávaného. Teď, v porovnání s ostatními díly, už to není tak dobré, ale pořád mám tento díl ráda. Je krvelačný, vtipný, čtivý, napínavý... Prostě Anita, jak ji znám a jak ji mám ráda :)